Posledná epizóda

Najpopulárnejšie hry

Najčítanejšie

Princess Peach Showtime Recenzia

Princess Peach: Showtime! - Recenzia

Odychovka plná rôznych žánrov.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik

Podobne ako Mario, Luigi alebo Kirby, aj Princess Peach konečne dostala vlastnú modernú hru na Nintendo Switch a nevystupuje len ako jedna z hrateľných postáv. Princess Peach: Showtime! je totiž menší, no plnohodnotný titul od Nintenda s hlavnou hrdinkou Peach, ktorá prináša nie jeden, ale celý mix žánrov. 

Princess Peach: Showtime! vás zavedie do divadla Sparkle Teather, ktoré ovládla madam Grape a jej kumpáni Sour Bunch. Pripomínajú Theets, ale ide vlastne o nových nepriateľov zo sveta Super Mario Bros. Peach musí zachrániť divadlo tým, že vstúpi do každého predstavenia, ktoré narušili Sour Brunch. Čaká vás niekoľko poschodí s mnohými levelmi, v ktorých sa Peach premení na množstvo divadelných postáv v Sparkle Teather. 

Titulný obrázok Youtube videa

Čaká vás desať rôznych variácií, teda divadelných rolí Princess Peach, od kovbojky, cez pekárku až po ninja a detektívku Peach. Každá rola so sebou prináša jedinečnú hrateľnosť a tiež jedinečné schopnosti. Napríklad v koži kovbojky Peach budete väčšinou prekonávať prekážky na koni, zatiaľ čo u pekárky Peach budete musieť servírovať a zdobiť koláčiky rýchlejšie, ako váš protivník. 

Úvod k novej postave funguje ako nejaký prológ, kde Peach vstúpi na javisko a zoznámi sa so situáciou. Nájde potom svoj kostým a v momente sa premení na divadelnú postavu aj s novými schopnosťami. Počas osem hodinovej kampane sa do každej roly dostanete viac krát a tak sa hrateľnosť neustále mení. Čo takmer úplne eliminuje nejaký stereotyp, či nudu. Ale niektoré levely vás budú baviť viac, iné menej.

Oceňujem originalitu a rôznorodosť hrateľnosti týchto rolí. Napríklad v roli Ninju dokáže Peach použiť kartónové maskovanie, ktoré jej umožní splynúť s akýmkoľvek okolím. Mermaid Peach zase svojim spevom dokáže smerovať rybky a zlodejka Peach dokážeš využívať priťahovací hák. 

Úrovne sú väčšinou veľmi jednoduché a zvládnu ich aj neskúsení hráči, prípadne deti okolo desať rokov. Na hranie totiž je nutné často len pohybovať postavou a máchať nejakým nástrojom, skákať, alebo vykonávať inú jednoduchú akciu. Proste väčšinou sú to tradičné plošinovky. Niektoré úrovne, najmä tie detektívne, ale vyžadujú nejaké to prečítanie nápovedy, aby hráč vedel, čo má vlastne urobiť. Detektívne scénky totiž pripomínajú adventúry. 

Ak ste súťaživý typ, do úrovní sa môžete znovu kedykoľvek vrátiť a vyzbierať tam plný počet hviezdičiek a splniť skúšobné výzvy na čas. Úrovne zaberajú 10-20 minút, avšak nie je možné žiadnu sekciu, ani dialógy preskočiť, čo veľmi zdržuje v prípade, že chcete zobrať len nejaký collectible na konci levelu. 

Všetky levely sú navrhnuté tak, aby pripomínali skutočné divadelné predstavenie. Kone a niektoré predmety visia na lankách, pozadie sa posúva ako na koľajniciach a niekedy sa scéna prevráti o 180% stupňov tak, že je vidieť "backstage." Objekty sú vyrobené z dreva alebo kartónu, niekde je vidieť reflektory a rôzne pomôcky na javisku. Všetko tak pôsobí, že ide o skutočné predstavenie, pričom autori to zachovali aj pri súbojoch s bossmi.

Každú z úrovní sprevádza aj príjemná hudba. Grafika na druhej strane nijako neprekvapí a nedosahuje kvalít hlavných hier Mario alebo Luigi. A keďže som väčšinu hry hral v handheld režime, nevyhol som sa drobnému trhaniu alebo poklesu FPS. Deťom to však rozhodne vadiť nebude. 

Princess Peach Showtime!

 

Príbeh - 7/10

 

Gameplay - 8.5/10

 

Grafika - 7/10

7.5/10

Verdikt

Princess Peach: Showtime! je skvelým mixom rôznych žánrov a minihier v originálnom divadelnom prostredí. To všetko v hrateľnosti, ktorú zvládnu aj deti, dospelí však určite narazia na drobné nedostatky.

Oficiálna stránka Kúpiť

Recenzovaná verzia: Nintendo Switch

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený