Posledná epizóda

CH Podcast #49 - Hrali sme Resident Evil 4, Diablo 4, ChatGPT a budúcnosť NPC postáv

25. Marec 2023

V najnovšej epizóde nášho ⁠CentrumHer ⁠Podcastu nám Lukáš podrobne opísal svoje pocity z hrania novinky Resident Evil 4. A taktiež sa dozviete, koľko musel čakať v rade na nové Diablo 4. Ale aj to, čo naň hovorí, pochopiteľne.

Ďalej sme sa rozprávali o ChatGPT a budúcnosti NPC postáv, ktoré by vďaka nemu nemuseli byť len polomŕtvou kulisou herného sveta. A predostreli sme aj pár pomerne zaujímavých konceptov, ako by vývojári mohli túto AI zaviesť do hier.

Na koniec sme si vyhodnotili náš veľký prieskum, ktorý sme v posledných pár dňoch robili medzi vami, našimi poslucháčmi a čitateľmi.

PS3 emulátor RPCS3 na PC dosiahol 0 hier, ktoré nedokáže načítať

Po novom tak môžete spustiť všetky hry z PS3 na PC.

Profilový obrázok autora článku - Marián Balint Marián Balint

26. December 2022

RPCS3

Emulátor RPCS3 tu už je nejakú dobu, ale len včera vývojári oznámili, že tento emulátor rozbehne na PC už každú hru z PS3. Avšak to neznamená, že si teraz každú PS3 hru môžete bezproblémovo zahrať.

Ako môžete v tweete vidieť, počet hier ktoré emulátor ani nenačíta, alebo ani nespustí je 0%. Avšak 3.42% hier sú také, kde sa dostanete iba do menu a 28.59% sú hry, kde ich nemôžete buď dokončiť z dôvodú glitchov, alebo sú veľmi zlé optimalizované. To teda znamená, že si naozaj dokážete zahrať len 67.98% hier z PS3 a aj to len s výkonným počítačom.

RPCS3 však stále pridáva do zoznamu hratelných hier viac a viac titulov, a možno sa niekedy dočkáme toho, že si na PC zahráme úplne všetky hry z PS3.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Marián Balint

Marián Balint

Recenzent a redaktor, Fanúšik všetkých druhov hier, Playstation a PC hráč, Simracer

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený