Posledná epizóda

Najpopulárnejšie hry

Najčítanejšie

Razer-DeathAdder-V2-Pro-Recenzia-Myšky

Razer DeathAdder V2 Pro - Recenzia elitnej hernej myšky

Najlepšia bezdrôtová herná myš na trhu?

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik

V roku 2006 sa zrodila dnes jedna z najpopulárnejších herných myší na svete – Razer Deathadder. Odvtedy si prešla desiatimi iteráciami, ktoré myšku znovu uviedli na trh s rôznymi vylepšeniami. Razer sa chváli až desiatimi milíónmi predaných kusov rady Deathadder. Ide tak o najpopulárnejšiu radu myší od uznávaného Razeru.

My sme sa dostali k čerstvej novinke, Razer Deathadder V2 Pro, čo je najdokonalejšia verzia tejto myšky vôbec. Nájdeme v nej štandardy najvyššieho kalibru – RGB podsvietenie, bezdrôtovú multi konektivitu, nové taktilné spínače aj dlhú výdrž batérie. Už na prvý pohľad ide o kvalitnú hernú myš. V recenzii sa pokúsime na ňu nájsť nejakú špinu, ale ľahké to veru nebude.

Titulný obrázok Youtube videa

Elegantná už od krabice

O kvalite prevedenia svedčí už samotné balenie. Razer Deathadder V2 Pro je zabalená v dvoch krabiciach, pričom vonkajší obal je čisto kozmetický – plný dôležitých informácií. V prvom rade na obale nájdete informáciu o podpore Razer Chroma RGB ekosystému, značku bezdrôtovej technológie HyperSpeed a rôzne technické detaily.

Pod vzhľadovým obalom, ktorý sa otvára ako lotosový kvet, sa nachádza ten ochranný, znovu s logom Razeru. Táto krabica už skrýva samotnú myš, kábel aj malú redukciu pre pripojenie USB donglu. Myška je zabalená v textilnom vrecku, to sa vám hodí na cesty a myš ochráni pred škrabancami

Všestranná konektivita, s káblom aj bez káblu

K samotnému dizajnu, pocitu z myšky a funkciám sa dostanem až neskôr. Pre mnohých z nás je totiž dôležitá konektivita. Tú som u herných slúchadiel SteelSeries Arctis 1 považoval za jednu z hlavných výhod. To isté môžem pochváliť aj u Razer Deathadder V2 Pro. Razer myslel na všetkých a tak myš podporuje až tri režimy pripojenia.

Prvým z nich je klasický kábel Razer Speedflex. Je opletený textíliou, extrémne ľahký a ohybný. Na stole vám tak absolútne nebude vadiť. Je to klasický Micro USB kábel, ktorý zaistí 100% spoľahlivosť prenosu.

Myš ďalej ponúka dva režimy bezdrôtovej konektivity. Prepnúť medzi pomalším Bluetooth (napríklad k notebooku) a superrýchlym 2,4GHz štandardom Razer HyperSpeed, si môžete na spodnej strane myšky. Štandard 2,4GHz dnes využíva množstvo moderných herných periférií a ide o bezstratový, nízkolatenčný spôsob bezdrôtového pripojenia. Práve k tomu Razer dodáva vlastný USB dongle, ktorý môžete pichnúť buď priamo do PC, alebo do špeciálnej redukcie od Razeru priamo na hernom stole. Výrobca sľubuje, že Hyperspeed Wireless je až o 25% rýchlejší, ako ktorákoľvek iná bezdrôtová technológia na trhu.

Bezdrôtovo vydrží až 120 hodín

Som rád, že Razer priamo v balení dodal takúto redukciu, pretože sa mi stala taká zaujímavá vec. Keď som 2,4GHz dongle Razer HyperSpeed pripojil hneď vedľa bezdrôtového donglu Logitech, zvuk v slúchadlách mi začal vypadávať. Asi sa tie vlny nejako bili, preto som si Razer dongle umiestnil priamo na stôl.

Mimochodom, pri použití Bluetooth Deathadder V2 Pro vydrží až 120 hodín na nabitie, pri použití technológie Razer HyperSpeed vydrží 70 hodín. To je pri mojom vyťažení cca mesiac bez nabíjania. Veľmi, veľmi slušné.

Razer Deathadder V2 Pro znovu s osvedčeným dizajnom

Nie nadarmo je Deathadder jedna z najobľúbenejších myší na planéte. Dizajnu tejto myšky niet čo vytknúť. Na spodnej strane sú 100% teflóny, ktoré na podložke kĺžu ako po masle a myš je extrémne ľahká – má len 88g. Veľmi dobre sa drží a rýchlo si na ňu zvyknete. Len málo myší na trhu má takýto nadčasový dizajn. Mimochodom, rozmery myšky sú 127 mm x 61.7 mm x 42.7 mm.

Treba poznamenať, že myš je primárne pre pravákov, dve postranné tlačidlá sú na ľavej strane. Razer však ani tu nepridal funkciu náklonu kolieska do bokov. Tesne nad kolieskom sú dve tlačidlá na prepínanie DPI – pridávanie a uberanie nastavených úrovní. Je to oveľa lepšie riešenie, ako sa preklikávať cez niekoľko DPI len jedným tlačidlom a ak nejaké DPI preskočíte, musíte sa k nemu preklikať znova. Na dne myšky sa nachádza tlačidlo na prepínanie profilov, ktorých môžete do internej pamäte uložiť až päť.

Razer spravil aj pár technických vylepšení oproti starším generáciám. Do podsvietenia loga napchal RGB LED a o snímanie sa postarajú kombinované optické senzory Razer Focus+. Maximálne rozlíšenie je až 20 tisíc DPI. Snímač dokáže bezchybne registrovať pohyby až v rýchlosti 650 palcov za sekundu a zvládne zrýchlenie až 50g. To je cca 490 metrov za sekundu, nie že by to niekto z nás využil...

Výrobca vymenil aj tlačidlá, osadil taktilné optické spínače, ktoré absolútne eliminujú možnosť nechceného dvojkliku. Vydržať by mali takých 70 miliónov klikov, čo je dnes najvyšší štandard na trhu. Jedinú výčitku tejto myši som našiel na spomínanom koliesku. Pri rolovaní smerom dopredu je počuť vibrácie, pri rolovaní dozadu však nie. Na SteelSeries sa mi to nestalo.

Široké možnosti kustomizácie

Razer Synapse 3 softvér sa nainštaluje automaticky po pripojení myšky. Netreba nič sťahovať. Tento luxus som zatiaľ u žiadneho modelu myši nepostrehol takže palec hore. Softvér ponúka tonu možností na kustomizáciu novej myšky.

V softvéri si môžete nakalibrovať vlastný povrch podložky, zvoliť maximálnu výšku snímania po nadvihnutí myši od stola a samozrejme navoliť funkcie tlačidiel. Aplikácie vám dovolí sa pohrať s RGB podsvietením, pričom ponúka aj netradičné formy podsvietenia. Napríklad do rytmu hudby alebo intenzitu poháňanú klikaním.

RGB podsvietenie patrí do ekosystému Razer Chroma RGB. Ak si stiahnete túto samostatnú aplikáciu, viete si spárovať podsvietenie so stovkami iných zariadení. Podporu Razer Chroma RGB dneska majú RAM, PC skrinky, ventilátory, monitory ba dokonca aj žiarovky, stoličky aj Alexa asistent. Ide o najväčší ekosystém RGB podsvietenia na trhu. Ďalším bonusom je, že myš môžete nabíjať aj v nabíjacích dokoch od Razeru a nemusíte ju tak nikdy pripíjať ku káblu.

Razer Deathadder V2 – Najlepšia herná myš na trhu?

Tejto myške skutočne niet čo vytknúť. Je ťažké nájsť negatívum na zariadení, ktoré svoj perfekcionizmus budovalo takmer 15 rokov. Myš ponúka skvelý a osvedčený dizajn, konektivitu pre mnohé zariadenia, voľbu drôtového, alebo bezdrôtového hrania úplne bez odozvy. A to všetko v odľahčenom prevedení, s RGB podsvietením a vynikajúcou výdržou.

Pre mnohých je cena trochu vysoká, ale myslím, že Razer si ju dokonale obhájil. Túto myš môžem len odporučiť.

Razer DeathAdder V2 Pro

Dizajn

★★★★★

Funkcie, výkon

★★★★★

Konektivita

★★★★★

Verdikt

Razer DeathAdder V2 Pro je pravdepodobne najlepšia bezdrôtová herná myš na trhu. Funkciami, dizajnom a výkonom uspokojí aj tých najnáročnejších hráčov.

5.0

★★★★★

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený