Posledná epizóda

CH Podcast #49 - Hrali sme Resident Evil 4, Diablo 4, ChatGPT a budúcnosť NPC postáv

25. Marec 2023

V najnovšej epizóde nášho ⁠CentrumHer ⁠Podcastu nám Lukáš podrobne opísal svoje pocity z hrania novinky Resident Evil 4. A taktiež sa dozviete, koľko musel čakať v rade na nové Diablo 4. Ale aj to, čo naň hovorí, pochopiteľne.

Ďalej sme sa rozprávali o ChatGPT a budúcnosti NPC postáv, ktoré by vďaka nemu nemuseli byť len polomŕtvou kulisou herného sveta. A predostreli sme aj pár pomerne zaujímavých konceptov, ako by vývojári mohli túto AI zaviesť do hier.

Na koniec sme si vyhodnotili náš veľký prieskum, ktorý sme v posledných pár dňoch robili medzi vami, našimi poslucháčmi a čitateľmi.

Rockstar Games potvrdili vývoj nového GTA

Oznámili to cez svoj oficiálny Twitter.

Profilový obrázok autora článku - Milan Zabielny Milan Zabielny

05. Február 2022

Michael GTA 5

Grand Theft Auto je jedna z najúspešnejších herných sérií na svete no napriek obrovskému úspechu svojich hier, Rockstar games dlhé roky neohlásili novú GTA hru. To sa však zmenilo, keď na svojom Twitteri ohlásili prácu na novej GTA hre. Áno, čítate správne, Rockstar Games oficiálne ohlásili prácu na novom vstupe do série GTA.  Potvrdili tak špekulácie ktoré sa okolo pokračovania objavovali už dlhé roky.

Pýtate sa teda, ako sa bude hra volať? Bude to GTA 6 či bude mať nejaký iný podtitul? Zaujíma vás kedy sa hra odohráva? Či sa odohráva vo Vice City ako hráči predpokladajú? Ak ste sem prišli hľadajúc odpovede na tieto otázky, tak vás musím sklamať. Ak dúfate že dnes uvidíte trailer tak vás tiež nepoteším.

Tvorcovia totižto ohlásili, že hra je vo vývoji. Nič viac. Nevieme ani v akom štádiu sa hra nachádza takže kľudne môže byť iba v prípravnej fáze a ohlásením chcel Rockstar iba upokojiť fanúšikov. To by teda znamenalo, že na hru si ešte pár rokov počkáme. Každopádne ide o veľmi dobrú správu lebo na hry od Rockstaru stojí za to počkať.

Ako dlho teda budeme čakať na nové GTA? Ťažko povedať, ak predpokladáme že čas medzi ohlásením a vydaním bude približne rovnaký ako pri Red Dead Redemption 2 (čo bolo približne dva roky), tak môžeme hru čakať niekedy v roku 2024. Ale vzhľadom na dnešnú situáciu a novodobý trend odkladania vydania hier sa dátum vydania môže oddialiť ešte viac. Nezostáva nám teda nič iné než dúfať že keď hra vyjde tak bude rovnako dobrá ako jej predchodcovia.

Všetky nepotvrdené informácie a detaily o GTA 6 nájdete tu.

GTA 6 Screenshot 11

Zdrojový kód GTA 6 je vonku, má takmer 10-tisíc riadkov

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Milan Zabielny

Milan Zabielny

Používateľ webu Gameware.sk!

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články