Posledná epizóda

CH Podcast #GamesCom Špeciál - Prvý deň, Opening Night Live

23. August 2023

V dnešnej epizóde nahrávanej v bojových podmienkach hotelovej izby vám Lukáš a Marek porozprávajú o tom, ako vyzerá developerská konferencia či rozostavané výstavisko v Kolíne.

A taktiež preberú to najzaujímavejšie z Opening Night Live, ktoré bolo doslova prepchaté skvelými hrami.

Rockstar z novej verzie GTA V odstránil transfóbny obsah

Povolil tlaku LGBTQ+ komunity.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
gtav4

Hry GTA V sú známe tým, že parodujú súčasnú spoločnosť a tieto paródie zobrazujú s určitým vtipom a nadhľadom. Existuje však skupina ľudí, ktorým vadí asi všetko, čo sa ich len trochu dotýka. Reč je o LGBTQ+ komunite, ktorá už roky upozorňuje na nekorektné zobrazenie komunity v hre GTA V.

Práve preto máme GTA radi. Stereotypy a paródie spoločnosti. Zdá sa, že Rockstar znovu povolil tlaku LGBTQ+ komunity a upravil aj novú verziu GTA V, ktorá vyšla nedávno na PS5 a Xbox Series X.

Z hry totiž zmizla akčná figúrka Captain Spacetoy, ktorá mala vymeniteľné genitálie - narážka na transsexuálov. Nahradená bola novou, neutrálnejšou figúrkou.

Hráči si tiež všimli, že pred nočným klubom Cockatoos v GTA V a GTA Online sa prestali spawnovať takzvané "Drag Queens." To sú chlapi oblečení v ženských šatách s výrazným mejkapom. Tiež boli odstránené hlášky, ktoré hlavné postavy týmto transvestitom mohli hovoriť.

Niektoré osobnosti vyjadrili obavy z toho, že Rockstar vo svojich hrách nereflektuje spoločenský dialóg. Toto však nie je prvá zmena, ktorú Rockstar v GTA V urobil. Každopádne veríme, že teraz sa transsexuálom bude GTA V hrať oveľa lepšie.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články

Najpopulárnejšie hry