Posledná epizóda

Najpopulárnejšie hry

Najčítanejšie

Sisters 2 Road to Fame Wallpaper

Sisters 2: Road to Fame - Recenzia

Open-world adventúra pre dievčatá. Alebo chlapcov.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik

Keďže posledné týždne vychádza málo veľkých hier, povedal som si, že sa pustím do jednej z tých menších. Vybral som si Sisters 2: Road to Fame, dievčenskú open-world adventúru o sestrách, ktoré sa snažia nazbierať čo najviac followerov na Sis-Toku.

Hra ma zaujala prevažne svojou príjemnou grafikou, ale aj trailerom, ktorý priblížil množstvo herných mechaník v otvorenom svete. Vlastne ide o sequel k hre The Sisters: Party of the Year. Sestry v druhej hre dostanú do rodičov tablety a začnú súťažiť v tom, kto rýchlejšie dosiahne status Sis-Tokovej hviezdy. Na výber tak máte dve hrateľné postavy, Maureen a Wendy , s ktorými budete prekonávať 24 jedinečných mini-hier a kopec vedľajších misií.

Titulný obrázok Youtube videa

Sisters 2: Road to Fame  môžete po dohraní za jednu postavu odohrať za druhú postavu a skompletizovať si zbierku odmien. Jadro hry tvorí behanie po otvorenom svete a vyhrávanie minihier proti AI protivníkom. Drvivá väčšina hier od vás bude vyžadovať koordináciu jedného, prípadne dvoch tlačidiel, takže ich zvládnu aj absolútni začiatočníci a deti. Naopak, niektoré minihry, hlavne závody na motokárach, sú neprimerane náročné. V minihrách navyše musíte skončiť vždy prví, aby ste sa mohli posunúť ďalej.

Minihry Sisters 2: Road to Fame zahŕňajú bitky v aréne, test reflexov, niečo na pamäť alebo počítanie na obrazovke, či preverenie schopností mierenia. Je to celkom pestrá ponuka pre všetky vekové kategórie. Po čase si však uvedomíte, že sú na jedno kopyto.

Medzi vedľajšie aktivity patrí napríklad stopovanie psa, doručenie pizze, fotenie pamiatok, zbieranie sošiek, či umývanie špiny vodnou pištoľou. U používaní pištole som mal strašný problém s kamerou, pretože postava nemieri pištoľou tam, kde sa pozeráte, ale nezávisle na uhle kamery. O to horšie, keď je kamera v celej hre invertovaná bez (fungujúcej) možnosti to prepnúť v nastaveniach.

Pohybovať po meste sa môžete peši, alebo na troch dopravných prostredkoch. Korčule, skateboard aj motokára ponúkajú veľmi rýchly a skutočne zábavný spôsob presúvania sa, navyše môžete robiť triky, skákať po rampách a tak ďalej. Vývojári sa vynašli aj pri prekonávaní rieky, postava automaticky vytiahne nafukovačku.

Okrem minihier a aktivít na mape tam moc niet čo robiť. Vývojári hráčom ušetrili prácu tým, že komplet všetky aktivity aj skryté predmety vyznačili na mape. Hru môžete tak systematicky vyčistiť a splatinovať relatívne rýchlo. Dohrať príbeh hry za jednu postavu mi zabralo zhruba hodinu a pol, ďalšiu pol hodinu som čistil vedľajšie aktivity. Ešte ma čaká dokončiť hru s druhou postavou, vraj tam je nejaký secret ending. BTW, keď som robil trofeje, niektoré z nich som mal ako jediný na svete. Asi si hru na PS5 veľa ľudí nekúpilo.

Po grafickej stránke ide skutočne o celkom podarenú hru. Vizuálne príjemné prostredie dopĺňajú všadeprítomní obyvatelia a mesto žije. Nevyzerá to ako Cyberpunk ale takáto grafika ulahodí nie len detskému oku. Existuje možnosť prepnúť zo dňa na noc, ale v noci je v hre veľmi málo aktivít. Ak ste dospelí, asi vás budú vytáčať neustále komentáre Wendy, respektíve Maureen.

Okrem Adventure módu, čo je vlastne príbehový režim, je v menu hry niekoľko ďalších možností, tento krát určených pre gaučový multiplayer. Všetky minihry Sisters 2: Road to Fame totiž môžete odohrať aj v partii až štyroch hráčov. Zahrať proti sebe si tak môžete turnaj zložený z niekoľkých minihier, alebo jednotlivé obľúbené minihry, alebo All or Nothing – komplet všetkých 24 mini-hier za radom.

The Sisters 2 - Road To Fame

 

Obsah - 7/10

 

Gameplay - 7/10

 

Grafika - 6/10

6.7/10

Verdikt

Sisters 2: Road to Fame je primárne hra pre deti, dievčatá, pre ktoré môže ísť o obsahovo nabitý zábavný titul. Dospelí zase ocenia príjemnú grafiku a svižnú hrateľnosť. Práve dospelí však budú vnímať aj množstvo nedostatkov po každej stránke. 

Oficiálna stránka Kúpiť

Recenzovaná verzia: PlayStation 5

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený