Posledná epizóda

Najpopulárnejšie hry

Najčítanejšie

PlayStation VR2 Specs

Sony bližšie predstavilo výbavu PlayStation VR2

VR2 headset bude bez externej kamery a len s jedným káblom.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik

Online výstava CES 2022 priniesla aj novinky z dielne Sony PlayStation. Firma sa tento krát venovala najmä headsetu PlayStation VR2, čo je už oficiálny názov tohto VR zariadenia pre nový PlayStation 5. Ovládače PlayStation VR2 Sense firma predstavila už pred pár mesiacmi.

Všetko nasvedčuje tomu, že PlayStation VR2 bude poprdeli

Sony tento krát zverejnilo technické špecifikácie VR headsetu aj to, akým spôsobom bude fungovať.

Na pripojenie ku konzole PlayStation 5 bude tento krát slúžiť len jeden jediný USB-C kábel. Na headsete sa potom bude nachádzať 3,5mm jack pre vaše slúchadlá. PlayStation 5 bude do nich posielať 3D zvuk zo zvukového procesora Tempest.

PlayStation VR2 bude mať 4K HDR Displeje s rozlíšením 2000x2040 pixelov pre každé oko. Viditeľný rozsah má byť 110°, čo nie je najviac v hernom priemysle, ale je to viac, ako má najpredávanejší Oculus Quest 2. Ich snímkovanie bude nastavené na 90 alebo 120Hz.

Pozícia hlavy ale aj ovládačov už nebude snímaná kamerou. Presnejšie ju budú snímať štyri integrované kamery priamo v headsete a infračervené senzory priblíženia.

Force feedback ale aj sledovanie pohybu očí

V headsete bude aj vibračné zariadenie pre force feedback. Sony uvádza, že vývojári ho môžu využiť napríklad na simulovanie pocitu predmetov lietajúcich okolo hlavy, alebo "pulz" hlavnej postavy v napätých momentoch.

Vývojári budú mať k dispozícii ešte jednu vychytávku - senzor pohybu oka. Vďaka snímačom pohybu očí môžu vývojári využiť zameranie zraku hráča na určité predmety. Zároveň má však renderovanie scény fungovať tak, že v strede pohľadu bude obraz najostrejší a najkvalitnejší, zatiaľ čo na okrajoch obrazu (kde oči zamerané nie sú) sa bude šetriť výkonom. Táto technika sa nazýva "FOVeated rendering."

PlayStation VR2 určite uvidíme v najbližších mesiacoch a do predaja sa dostane pravdepodobne už tento rok. Sony zatiaľ neodhalilo dizajn headsetu.

PlayStation-5-VR-controller

Sony ukázalo ovládače pre PS5 VR

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený