Posledná epizóda

Najpopulárnejšie hry

Najčítanejšie

Sony vraj chystá PlayStation 5 Pro ovládač

Drahší ovládač pre profesionálov?

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
DualSense Playstation 5

Xbox minulú generáciu okrem tradičného Xbox One ovládača priniesol na trh aj drahšiu, no kvalitnejšiu verziu ovládača s názvom Xbox Elite Controller. Tento robustnejší ovládač ponúkol užívateľom možnosť si vymeniť niektoré časti a vzadu obsahoval ďalšie tlačidlá.

Niečo podobné podľa insidera Toma Hendersona chystá aj Sony. Firma vraj plánuje spustiť do predaja PlayStation 5 Pro ovládač DualSense. Jeho vývoj prebieha pod označením "Hunt."

Rovnako ako Xbox Elite Controller, tak aj PlayStation 5 Pro DualSense má obsahovať vymeniteľné analógové páčky, stopky pre zadné trigery ale aj prídavné zadné tlačidlá, takzvané pádla. Tie sú veľmi obľúbené u výrobcov ovládačov ako SCUF Gaming a NACON.

Tento PS5 Pro Controller má tiež obsahovať možnosť úplne vybrať analógovú páčku. To má užívateľom zjednodušiť výmenu v prípade, že páčka začne driftovať. Vymeniteľné by tiež mali byť pogumované gripy po stranách ovládača.

PS5 Pro ovládač možno uvidíme o pár týždňov

Kedy ovládač uvidíme? Podľa Hendersona to môže byť už v najbližších týždňoch. Sony na koniec mesiaca plánuje ukázať niekoľko nových hardvérových noviniek.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Najpopulárnejšie hry