Posledná epizóda

CH Podcast #GamesCom Špeciál - Prvý deň, Opening Night Live

23. August 2023

V dnešnej epizóde nahrávanej v bojových podmienkach hotelovej izby vám Lukáš a Marek porozprávajú o tom, ako vyzerá developerská konferencia či rozostavané výstavisko v Kolíne.

A taktiež preberú to najzaujímavejšie z Opening Night Live, ktoré bolo doslova prepchaté skvelými hrami.

The Last of Us Part II Remastered PS5

The Last of Us Part II Remastered oznámené na PlayStation 5

Sony nemalo nemalo na čo čakať a ohlásilo PS5 verziu hry The Last of Us Part II.

Profilový obrázok autora článku - Marek Jaroš Marek Jaroš

The Last of Us Part II sa po vydaní v roku 2020 stalo najoceňovanejšou hrou všetkých čias. Pôvodne hra vyšla na PlayStation 4 a z konzoly žmýkala absolútne maximum. Neskôr sa hra dočkala patchu, ktorý na PlayStation 5 odomkol 60FPS režim.

The Last of Us Part II Remastered oficiálne oznámené na PS5

Naughty Dog dnes oznámilo chystanú remasterovanú verziu prvým trailerom, ktorým potvrdilo aj dátum vydania natívnej verzie pre PlayStation 5. TLOU Part II Remastered vyjde na PS5 už 19.1.2024.

Titulný obrázok Youtube videa

Hra bude na PS5 obsahovať nový rogue-like survival režim No Return, v ktorom budú nepriatelia náhodne generovaní. Režim si budeme môcť zahrať s radou známych, aj nových postáv zo sveta The Last of Us. 

Hráči si budú môcť aj kedykoľvek zahrať na gitare vďaka free-play režimu. Ďalej do hry pribudnú nahrávky a komentáre zo zákulisia produkcie hry a tiež aj niekoľko levelov, ktoré z plnej hry boli počas produkcie vystrihnuté. Tieto nové levely si budú môcť hráči zahrať. 

PS5 verzia bude bežať natívne v 4K rozlíšení v rámci quality režimu. Performance režim ponúkne rozlíšenie 1440p upscalované do 4K, bude tu aj režim s odomknutým frameratom. Každý detail, textúta a tieň v hre budú o niečo kvalitnejšie. 

Existujúci majitelia hry The Last of Us Part II na PS4 budú môcť upgradovať na digitálnu PS5 verziu za 10 eur. 

Pôvodná správa:

S blížiacim sa galavečerom The Game Awards 2023 začínajú aj silnieť rôzne špekulácie. Jednou z tých najnovších je aj ohlásenie PS5 verzie hry The Last of Us Part II.

Rešpektovaný insiderský profil @PlaystationSize prišiel s teaserom na svojom Twitter (dnes už X) profile. Portál insider-gaming.com kontaktoval nie len @PlaystationSize, ale aj ďalšie svoje zdroje a správu overil. Natívna PlayStation 5 verzia hry The Last of Us Part II by skutočne mala prísť na konzoly v dohladnej budúcnosti.

Nateraz vystáva otázka, kedy nám Sony hru odhalí. S blížiacim sa koncom roka sa ponúka už len jedná veľká akcia, kde by sa tak mohlo stať. A to na odovzdávaní cien The Game Awards 2023, ktoré sa uskutoční v noci medzi 7. a 8. Decembrom.

Niektorí by sa mohli ešte pýtať to, načo nám takýto remaster/remake vlastne je. Hra vyšla pred 3.5 rokom a aj v dnešnej dobe ponúka absolútne prekrásnu grafiku. Dalo by sa tak povedať, že ide o úplne zbytočný remaster/remake.

The Last of Us Part II Recenzia PS4

The Last of Us Part 2 - Recenzia Playstation 4 exkluzivity

The Last of Us Part 2 screenshot

Rumor: Na The Last of Us Part 2 Remastered pracovali nováčikovia, zvyšok štúdia robí na novej hre

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Marek Jaroš

Marek Jaroš

The Last of Us, Life is Strange či God of War, to je moje 😄 S Lukášom to na webe ťahám už od roku 2013. Navyše, od mája 2020 ma môžete počuť aj v našom CH Podcaste.

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články