Posledná epizóda

CH Podcast #48 - AI prekladá hry do češtiny, Nový State of Play, Dojmy z Atomic Hearts + Novinky na webe

27. Február 2023

Je tu nová epizóda nášho CentrumHer podcastu, v ktorej sme sa na úvod venovali budúcnosti prekladov hier. Vyzerá to tak, že to čo trvalo dobrovoľným predkladateľom celé roky, dnes zvládne AI s trochou pomoci za pár dní.

Obísť sme nemohli ani State of Play, na ktorom sa nám bližšie ukázal titul Suicide Squad: Kill the Justice League. Máme však obavy, či nedopadne ako Marvel's Avengers. A taktiež sme sa porozprávali o fakte, že Sony nemá ohlásené žiadne hry.

Neobišli sme ani Microsoft, ktorý bol v Bruseli a presviedčal zástupcov Európskej komisie o svojom nákupe Activision-Blizzard.

No a na záver sa Lukáš s Dominikom podelilo o svoje dojmy z hrania hry Atomic Hearts. Plus sme predstavili najnovšiu novinku na webe - prehľadný celoročný kalendár vydaní.

Druhá séria The Last of Us sa radikálnejšie odkloní od hernej predlohy

Ellie ostáva rovnaká.

Profilový obrázok autora článku - Dominik Slavkovský Dominik Slavkovský

13. Marec 2023

pedro-pascal-bella-ramsey-THE-LAST-OF-US-Season-1-Episode-9-Photo-Look-For-The-Light

Dnes sme si mali možnosť pozrieť veľkolepé (aj keď kratšie) finále prvej série The Last of Us. Posledný diel sa viac menej bez zásadnejších odklonov držal hernej predlohy, čo by sa však v druhej sérii mohlo radikálne zmeniť, informuje IGN.

O pokračovaní jedného z najúspešnejších HBO seriálov sa hovorí otvorene už dlhšie. V druhej sérií si opäť hlavnú postavu Ellie zahrá Bella Ramsey, ktorá má momentálne 19 rokov, rovnako ako Ellie v Part 2.

Tvorca hry a spolutvorca seriálu Neil Druckmann hovorí o Belle ako o zázraku, bez ktorej by to jednoducho ďalej nešlo. "Jediný prípad, kedy by sme ju nahradili je, že by odišla sama. A aj vtedy by sme ju možno k tej druhej sérii prinútili," pripomína úsmevne.

Hlavný režisér televízneho projektu Craig Mazin si vie predstaviť príbeh druhej hry na viac ako jednu sériu seriálu. "Druhá séria bude iná, rovnako ako táto. Niekedy sa od predlohy odkloníme radikálnejšie, inokedy pôjdeme čisto v šľapajách hry. No príbeh rovnaký ako v hre nebude. Bude to také televízne pokračovanie, aké chceme spoločne s Neilom natočiť. A bude v ňom hrať Bella," uzatvára Mazin.

My sme zvedaví, ako to celé dopadne, na pokračovanie seriálu sa tešíme skoro tak, ako na novú hru od herného štúdia Naughty Dog. Seriál úspešne prezentoval myšlienku prvej hry a priniesol aj originálny obsah, napriek tomu pre nás ostáva hra voľbou číslo jedna.

Ak sa už neviete dočkať druhej série, môžete si medzičasom pozrieť náš Face2Face, kde rozoberáme kvality The Last of Us Part 2 alebo rovno samotnú recenziu.

The Last of Us Part 2 Ellie screenshot

Face2Face: Hra roka? Jednoznačne The Last of Us Part 2

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Nemáte dosť The Last of Us seriálu? Sony vypustilo novú sériu rozhovorov s tvorcami

Nemáte dosť The Last of Us seriálu? Sony vypustilo novú sériu rozhovorov s tvorcami

Creator to Creator je nová séria, kde hlavné tváre za The Last of Us seriálom rozoberajú jeho natáčanie.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Prvá fotka z HBO seriálu The Last of Us je vonku

Prvá fotka z HBO seriálu The Last of Us je vonku

Pedro Pascal a Bella Ramsey zozadu.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom The Last of Us Part 2 - Recenzia Playstation 4 exkluzivity

The Last of Us Part 2 - Recenzia Playstation 4 exkluzivity

The Last of Us Part 2 ponúka zážitok, ktorý prevyšuje pojem videohra.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Druhá časť seriálu The Last of Us spôsobila preťaženie serverov HBO

Druhá časť seriálu The Last of Us spôsobila preťaženie serverov HBO

A predaje TLOU Part I narástli o stovky percent.