Posledná epizóda

CH Podcast #49 - Hrali sme Resident Evil 4, Diablo 4, ChatGPT a budúcnosť NPC postáv

25. Marec 2023

V najnovšej epizóde nášho ⁠CentrumHer ⁠Podcastu nám Lukáš podrobne opísal svoje pocity z hrania novinky Resident Evil 4. A taktiež sa dozviete, koľko musel čakať v rade na nové Diablo 4. Ale aj to, čo naň hovorí, pochopiteľne.

Ďalej sme sa rozprávali o ChatGPT a budúcnosti NPC postáv, ktoré by vďaka nemu nemuseli byť len polomŕtvou kulisou herného sveta. A predostreli sme aj pár pomerne zaujímavých konceptov, ako by vývojári mohli túto AI zaviesť do hier.

Na koniec sme si vyhodnotili náš veľký prieskum, ktorý sme v posledných pár dňoch robili medzi vami, našimi poslucháčmi a čitateľmi.

The Witcher Remake vyjde až po novej Witcher hre

Ak ste si mysleli, že si čakanie na nového Zaklínača skrátite remakom prvej hry, máme pre vás zlú správu.

Profilový obrázok autora článku - Marek Jaroš Marek Jaroš
The-Witcher-Remake-Unreal-Engine-5

Od vydania Witchera 3 ubehlo už viac ako 7 a pol roka. Neviem ako vám, no mne sa ani len nechce veriť, že prešlo už toľko času. Možno aj preto, lebo len o pár dní štúdio CD Projekt RED vydá vylepšenú next-gen verziu hry.

The Witcher 3 Wild Hunt Next Gen update

TOTO všetko bude obsahovať next-gen verzia The Witcher 3: Wild Hunt

Mnoho fanúšikov sa však pýta, kedy vyjde ďalší Witcher? Štúdio práce na hre potvrdilo, ba dokonca sa netají ambíciou priniesť novú trilógiu. Momentálne sa však zdá, že od novej hry nás delia roky. Predsa len, štúdio musí najprv dokončiť a vydať rozšírenie Phantom Liberty pre Cyberpunk 2077.

Ak ste si však mysleli, že si čakanie na novú hru skrátite tým, že si zahráte remake prvého Witchera, máme pre vás veľmi zlu správu. CEO CD Projekt RED, Adam Kiciński, sa počas rozhovoru s investormi vyjadril na adresu remaku nasledovne: "Vráťme sa k remaku Zaklínača a k tomu, kedy príde. Áno, príde po Polaris [nová AAA Witcher hra], čo je dôsledok toho, ako o tomto projekte premýšľame. Myslím si, že The Witcher Remake bude z veľkej časti založený na technológiách z Polarisu, takže sa bude vyvíjať čiastočne paralelne s Polarisom. Ale keď bude Polaris spustený, všetko pre Polaris bude potom vo finálnej podobe a bude čiastočne znovu použité v remaku."

Pri novej Witcher hre štúdio mení svoj doterajší (interne vyvíjaný) engine za Unreal Engine 5. Aktuálne sú vo fáze vývoja, kedy si pre daný engine vyvíjajú fičúry, ktoré budú v hre používať. Keďže obe hry budú open world RPG, dáva zmysel, že ich štúdio bude vyvíjať paralelne s tým, že prioritu má nová hra. Teoreticky, môže sa stať, že remake bude ako bonus v nejakej drahšej ediícii hry. Ale to už špekulujeme.

The Witcher 1 Remake Geralt

The Witcher remake bude open-world

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Marek Jaroš

Marek Jaroš

The Last of Us, Life is Strange či God of War, to je moje 😄 S Lukášom to na webe ťahám už od roku 2013. Navyše, od mája 2020 ma môžete počuť aj v našom CH Podcaste.

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články

Titulný obrázok pre článok s nadpisom CD Projekt Red ohlasuje The Witcher Remake

CD Projekt Red ohlasuje The Witcher Remake

Malý sviatok pre fanúšikov Zaklínača.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom The Witcher remake bude open-world

The Witcher remake bude open-world

Hru prerobia do úplne otvoreného sveta

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Pôvodnému dabérovi Geralta sa ohľadom The Witcher Remake ešte nikto neozval

Pôvodnému dabérovi Geralta sa ohľadom The Witcher Remake ešte nikto neozval

Je možné, že remake prvej hry Zaklínača bude dabovať niekto iný, ako Doug Cockle.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Marvel’s Avengers - Recenzia PS4 CZ verzie

Marvel’s Avengers - Recenzia PS4 CZ verzie

Najmocnejší hrdinovia Marvelu spoločne v jednej ambicióznej hre.