Posledná epizóda

Najpopulárnejšie hry

Najčítanejšie

V Steam Deck je možné vymeniť SSD disk, má M.2 slot

Valve ale výmenu neodporúča.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
Steam Deck

Gabe Newell odpovedal na ďalšie otázky komunity okolo prenosného počítača Steam Deck a jednou z nich bola možnosť výmeny SSD disku. Základná verzia používa 64GB SSD, drahšie majú v sebe NVMe SSD disky s kapacitou 256 a 512 GB. Ľudí preto zaujímalo, či je možné vymeniť SSD disk v tomto zariadení.

GabeN potvrdil, že Steam Deck má M.2 slot a je možné do neho osadiť SSD disk veľkosti 2230 (22x30 mm), čo je najmenší M.2 disk na trhu. Valve však výmenu neodporúča, na rozdiel od PlayStation 5 a Xbox Series konzol. Je teda dosť možné, že výmenou SSD disku prídete o záruku. Toto bude musieť firma ešte bližšie potvrdiť.

Na druhej strane, cena týchto diskov je tak nízka, že sa investícia rozhodne oplatí. Za 256GB M.2 2230 disk zaplatíte zhruba 45 eur, 500GB vás vyjde na 75 eur a 1TB disk sa predáva okolo 130 eur. To je o dosť menej, ako zaplatíte za 512GB verziu Steam Deck, u nás totiž stojí 679 eur.

Ak by ste si kúpili Steam Deck 64GB za 419 eur a k tomu dokúpili 512 GB SSD za 75 eur, cena vašej investície neprekročí 500 eur. Samozrejme, čím rýchlejší SSD disk, tým lepšie.

Valve však na rozšírenie pamäte odporúča pamäťovú kartu, tú stačí do zariadenie jednoducho zasunúť. Za lacnejšiu 512 SDXC pamäťovku zaplatíte zhruba 80 eur, jej rýchlosti sú však násobne pomalšie ako u SSD disku.

Steam Deck

Všetko, čo potrebujete vedieť o Steam Deck

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Najpopulárnejšie hry