Posledná epizóda

Najpopulárnejšie hry

Najčítanejšie

Vieme, prečo Xbox Game Pass nepríde na iOS

Cloudové hrania Game Pass si na Apple zariadeniach nezahráte.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
Xbox Game Pass Wallpaper

Microsoft oznámil, že v Septembri spustí cloudové hranie Xbox Game Pass aj na zariadeniach Android a to v 22 krajinách sveta. Aj v Česku a na Slovensku si tak budete môcť užiť všetky hry v Xbox Game Pass programe priamo vo vašom mobile.

Mnohých ale zarazila správa, že Game Pass nepríde na iOS, zariadenia od Apple. Microsoft v týchto dňoch tiež zastavil testovanie tohto xCloud hrania na iOS.

Dôvodom je politika Apple - všetky aplikácie v App Store totiž podliehajú certifikačnému procesu, všetky aplikácie sú manuálne skontrolované zamestnancami App Store. Apple to odôvodňuje tým, že chce mať kontrolu nad kvalitou aplikácií a hier a všetkým vývojárom chce poskytnúť rovnaké podmienky.

Príchodom cloudového hrania by stratili kontrolu nad tým, čo môžu hráči v Game Passe hrať. Nemôžu totiž skontrolovať aplikácie, ktoré v App Store nie sú prítomné.

Xbox Game Studios wallpaper

Všetky hry na Xbox Series X budú pri vydaní v Xbox Game Pass

Microsoft reagoval: "Apple je jediná spoločnosť, ktorá síce ponúka generálne služby, ale odopiera svojim zákazíkom cloudové hranie a predplatné služby ako Game Pass. Neustále sa k herným aplikáciám správa rozdielne a na neherné aplikácie neuplatňuje tak striktné pravidlá, aj napriek tomu, že obsahujú interaktívne prvky."

Microsoft v tomto momente rezignoval. Ich cieľom je priniesť Game Pass aj na zariadenia Apple, avšak momentálne to politika platformy nedovoľuje. Respektíve, Apple na svojej platforme nechce tak agresívnu konkurenciu predplatnej služby Apple Arcade.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Najpopulárnejšie hry