Posledná epizóda

Najpopulárnejšie hry

Najčítanejšie

Za hackerským útokom na Microsoft, Nvidiu, Ubisoft stojí aj 16-ročný chalan

Stopy vedú k viacerým tínedžerom.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
003_Bruce_Batcomputer

Keď som mal 16 rokov, tak som si vedel akurát tak stiahnuť crack do hry, ktorú som si nemal za čo kúpiť. Nuž, doba je iná. Dnešná mládež na internetoch dokáže prelomiť aj ochranu tak veľkých technologických gigantov, akým je Microsoft.

Počas uplynulých dní hackerská spoločnosť Lapsus$ hackla niekoľko technologických firiem, vrátane Samsungu, Vodafone, Ubisoft, Nvidia a Microsoft. Z Nvidie ukradli zdrojový kód k technológii DLSS, zo Samsungu sa im podarilo stiahnuť algoritmus využívaný na spracovanie biometrie a z Microsoftu si stiahli zdrojové kódy Cortana a Bing. Spoločnosti už útoky potvrdili, no veľké škody to nepredstavuje.

Vyšetrovanie skupiny Lapsus$ zaviedlo úrady k prvým cieľom. Jedným z nich je len 16-ročný chalan z Oxfordu, UK, ktorý býva v dome so svojou mamou. Tá vraj o ničom nevie, chlapec zatiaľ obvinený nebol.

Podľa štyroch vyšetrovateľov, ktorí sa prípadom zaoberajú, je práve on zodpovedný za zosnovanie celého útoku. Ďalším spolupáchateľom má byť ďalší tínedžer z Brazílie. Adresy niekoľkých podozrivých zo skupiny Lapsus$ zverejnila konkurenčná hackerská skupina na sociálnych sieťach.

Motívom hackerských útokov boli podľa dostupných informácií peniaze a uznanie.

GTA 6 Screenshot 17

Rockstar mal hacknúť ten istý 16-ročný chalan, čo hackol Nvidiu, Ubisoft a Microsoft

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Najpopulárnejšie hry