Posledná epizóda

CH Podcast #45 - Máme nový web, zahrali sme si God of War Ragnarok, tipujeme Hru roka

30. November 2022

Naša letná prestávka trvala dlhšie, ako sme si priali, ale sme späť! V najnovšej epizóde nášho CentrumHer podcastu sme sa porozprávali o našom novom webe. Hlavne o tom, ako prebiehala zmena, ako sme web testovali ale aj to, čoho sme sa pri prechode na nový systém báli najviac. Ak ste náš nový web ešte nevideli, určite si ho choďte pozrieť!

Obísť sme nemohli ani God of War Ragnarok. Hru sme hrali všetci a tak sme sa o nej pomerne rozsiahlo pobavili. Samozrejme, spoiler free!

A obísť sme nemohli ani blížiaci sa galavečer, kde sa dozvieme meno Hry rok. Prebrali sme si naše tipy na toto prestížne ocenenie. A v rámci debaty sme zablúdili aj k Xboxu, ktorý mal skvelý rok, akurát mu chýbali exkluzivity.

Za hackerským útokom na Microsoft, Nvidiu, Ubisoft stojí aj 16-ročný chalan

Stopy vedú k viacerým tínedžerom.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik

24. Marec 2022

003_Bruce_Batcomputer

Keď som mal 16 rokov, tak som si vedel akurát tak stiahnuť crack do hry, ktorú som si nemal za čo kúpiť. Nuž, doba je iná. Dnešná mládež na internetoch dokáže prelomiť aj ochranu tak veľkých technologických gigantov, akým je Microsoft.

Počas uplynulých dní hackerská spoločnosť Lapsus$ hackla niekoľko technologických firiem, vrátane Samsungu, Vodafone, Ubisoft, Nvidia a Microsoft. Z Nvidie ukradli zdrojový kód k technológii DLSS, zo Samsungu sa im podarilo stiahnuť algoritmus využívaný na spracovanie biometrie a z Microsoftu si stiahli zdrojové kódy Cortana a Bing. Spoločnosti už útoky potvrdili, no veľké škody to nepredstavuje.

Vyšetrovanie skupiny Lapsus$ zaviedlo úrady k prvým cieľom. Jedným z nich je len 16-ročný chalan z Oxfordu, UK, ktorý býva v dome so svojou mamou. Tá vraj o ničom nevie, chlapec zatiaľ obvinený nebol.

Podľa štyroch vyšetrovateľov, ktorí sa prípadom zaoberajú, je práve on zodpovedný za zosnovanie celého útoku. Ďalším spolupáchateľom má byť ďalší tínedžer z Brazílie. Adresy niekoľkých podozrivých zo skupiny Lapsus$ zverejnila konkurenčná hackerská skupina na sociálnych sieťach.

Motívom hackerských útokov boli podľa dostupných informácií peniaze a uznanie.

GTA 6 Screenshot 17

Rockstar mal hacknúť ten istý 16-ročný chalan, čo hackol Nvidiu, Ubisoft a Microsoft

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený