Posledná epizóda

CH Podcast #GamesCom Špeciál - Prvý deň, Opening Night Live

23. August 2023

V dnešnej epizóde nahrávanej v bojových podmienkach hotelovej izby vám Lukáš a Marek porozprávajú o tom, ako vyzerá developerská konferencia či rozostavané výstavisko v Kolíne.

A taktiež preberú to najzaujímavejšie z Opening Night Live, ktoré bolo doslova prepchaté skvelými hrami.

Ako smartfóny menia herný priemysel

Niekoľko dôvodov, prečo sa všetky štúdiá hrnú do vývoja hier na smartfóny.

Profilový obrázok autora článku - Redakcia Redakcia
centrumher.eu smartfóny herný priemysel

Mobilné telefóny do značnej miery priniesli do nášho každodenného života naozaj „plné ruky práce“. Smartfóny nahradili väčšie zariadenia ako PC a notebooky a v súčasnosti si dovolíme tvrdiť, že ich postupne úplne nahrádzajú. Prieskum spoločnosti data.a, uvádza astronomický počet hodín strávený na mobilnom zariadení. Používatelia namiesto spoliehania sa na iné zariadenia uprednostňujú hranie hier na svojich smartfónoch, čo podnietilo množstvo mobilných spoločností k uvedeniu herných telefónov na trh.

Vďaka tejto neustálej inovácii, ktorá deň za dňom napreduje, je herný biznis schopný vydávať nové mobilné hry, sústrediť sa na vytváranie herných aplikácií pre smartfóny a identifikovať cieľové trhy a skupiny. Ale ako presne mobilné telefóny zmenili herný priemysel?

Prístupnosť

Na prvej priečke sa umiestnila prístupnosť hráčov ku hrám vo svojom vrecku. V súčasnej dobe technológií má takmer každý prístup k internetu a mobilným telefónom, siete a pokrytie sa tiež rapídne rozširuje a výkon zariadení, či dostupnosť dát vo vhodných balíčkoch, či dokonca stále viac populárnym neobmedzeným dátam na hry je odrazovým mostíkom pre herný priemysel a herných mobilných zariadení. Vďaka tomu teraz môžete hrať hry odkiaľkoľvek.

Všetko na jednom mieste

Všetko, čo potrebujete pre mnohé mobilné hry, je telefón a prístup k stabilnému internetovému pripojeniu. Hráči si môžu bez akýchkoľvek obmedzení sťahovať hry do svojich mobilných zariadení cez Google Play alebo iOS, či navštevovať online casino a hrať svoje obľúbené hry.

Online kasína dobre vedia, že hráči inklinujú k hazardným hrám priamo cez svoj smartfón. Pre hráčov je to pohodlné, pretože majú napríklad bankové údaje a prístup k účtom na jednom mieste a je jednoduché ich medzi sebou prepojiť. Napríklad známe kasíno Synottip prispôsobilo svoju stránku online kasína pre mobiné zariadenia tak dokonale, že nemusíte ani sťahova´t aplikáciu a zahlcovať svoju pamäť ďalšou aplikáciou.

Grafika

Grafika hry je jej najväčším ťahákom a aspektom a zahŕňa prostredie, pozadie, vizuálny zážitok a vizuál na obrazovke alebo možnosť virtuálnej reality. Hráčov viac priťahuje hra, ktorá má pútavý vizuál a skvelú hrateľnosť.

Drobným mínusom však je, že telefónom však chýba joystick a majú menšie obrazovky ako typická konzola alebo počítač. Herný priemysel vyvinul pre hráčov prívetivejšie používateľské rozhranie (user interface) pridaním jednoducho použiteľných tlačidiel, herných ponúk, ovládacích a navigačných panelov.

Populárne videohry

Zvučné mená najpopulárnejších hier, ktoré sú dostupné na mobilných zariadeniach sú obrovským lákadlom a zároveň aj reklamou pre nových hráčov.

Hry ako FIFA, PUBG a Free-Fire, ktoré sú dostupné aj pre smartfóny, sa vďaka tejto jednoduchej dostupnosti hier stali medzinárodne veľmi populárne a známe.

Sociálna a komunitná interakcia

Hry výrazne ovplyvňujú komunitu a sociálne interakcie. Pre hráčov existuje obrovská šanca na vzájomnú interakciu, keďže počet hráčov na smartfónoch stúpa. Hráči z celého sveta teraz môžu hrať hry a komunikovať medzi sebou prostredníctvom online komunít a čoraz vyššia úroveň rozšírenia angliscky hovoriacich hráčov otvára dvere do celého sveta prakticky bez obmedzení.

Vznikajú z toho dobré herné priateľstvá a občas aj vzťahy v reálnom živote. Funkcie online textového chatu a videorozhovoru sú dostupné v mnohých hrách, ako sú PUBG, Freefire a GTA 5, vďaka ktorým je hranie príjemnejšie. Je povzbudzujúce vidieť sociálnu interakciu na vzostupe v čase, keď zariadenia zaberajú značnú časť nášho života.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Redakcia

Redakcia

CentrumHer.eu je pôvodne český projekt založený v roku 2009. Dnes web vedie skupinka nezávislých autorov bez nároku na honorár a denne vám prinášame aktuálne novinky, zaujímavosti, trailery aj recenzie zo sveta videohier.

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Najpopulárnejšie hry