Posledná epizóda

CH Podcast #45 - Máme nový web, zahrali sme si God of War Ragnarok, tipujeme Hru roka

30. November 2022

Naša letná prestávka trvala dlhšie, ako sme si priali, ale sme späť! V najnovšej epizóde nášho CentrumHer podcastu sme sa porozprávali o našom novom webe. Hlavne o tom, ako prebiehala zmena, ako sme web testovali ale aj to, čoho sme sa pri prechode na nový systém báli najviac. Ak ste náš nový web ešte nevideli, určite si ho choďte pozrieť!

Obísť sme nemohli ani God of War Ragnarok. Hru sme hrali všetci a tak sme sa o nej pomerne rozsiahlo pobavili. Samozrejme, spoiler free!

A obísť sme nemohli ani blížiaci sa galavečer, kde sa dozvieme meno Hry rok. Prebrali sme si naše tipy na toto prestížne ocenenie. A v rámci debaty sme zablúdili aj k Xboxu, ktorý mal skvelý rok, akurát mu chýbali exkluzivity.

CMan - CMS systém ušitý na mieru pre web CentrumHer

CMan je CMS systém postavený na technológií PHP.

CMan je nový CMS (Content Managment System) systém, ktorý sme si pre potreby CentrumHer vybudovali sami, od základu. Systém spĺňa všetko, čo by ste od podobného systém chceli - rýchlosť, správa článkov, tagov, kategórií, médií či používateľov. S menším programátorským zásahom by na danom systéme mohol bežať hociktorý iný blog či novinkový portál.

Jeho vývoj, testovanie a ladenie pre naše potreby trval viac ako rok. Za vývojom stojí Marek Jaroš, ktorý ho programoval popri škole/brigáde vo svojom voľnom čase. 

Každopádne, vývoj nášho CMana spustením vynovenej verzie webu CentrumHer nekončí. Stále máme zoznam fičúr, nápadov a bugov, ktoré chceme v najbližšej dobe vyriešiť. 

Ak máte nejaké nápady či postrehy, ako náš systém vylepšiť, určite nám ich zašlite na náš redakčný mail redakce@centrumher.eu. Taktiež budeme radi, ak nám napíšete, ak ste natrafili na nejakú chybu.