Posledná epizóda

CH Podcast #49 - Hrali sme Resident Evil 4, Diablo 4, ChatGPT a budúcnosť NPC postáv

25. Marec 2023

V najnovšej epizóde nášho ⁠CentrumHer ⁠Podcastu nám Lukáš podrobne opísal svoje pocity z hrania novinky Resident Evil 4. A taktiež sa dozviete, koľko musel čakať v rade na nové Diablo 4. Ale aj to, čo naň hovorí, pochopiteľne.

Ďalej sme sa rozprávali o ChatGPT a budúcnosti NPC postáv, ktoré by vďaka nemu nemuseli byť len polomŕtvou kulisou herného sveta. A predostreli sme aj pár pomerne zaujímavých konceptov, ako by vývojári mohli túto AI zaviesť do hier.

Na koniec sme si vyhodnotili náš veľký prieskum, ktorý sme v posledných pár dňoch robili medzi vami, našimi poslucháčmi a čitateľmi.

ARK: Survival Ascended je next-gen remake ARK: Survival Evolved, vyjde koncom leta 2023

ARK: Survival Ascended je Unreal Engine 5 remake pôvodnej ARK hry, vyjde na PC, Playstation 5 a Xbox Series S|X.

Profilový obrázok autora článku - Marek Jaroš Marek Jaroš
ARK Survival Ascended

Okrem oznámenia odkladu hry ARK 2 včera večer vývojári zo štúdia Wildcard ohlásili aj ďalšiu novinku. Táto by však pre hráčov a fanúšikov série mala byť o trochu pozitívnejšia.

Ark-2-Unreal-Engine-5-screenshot-1-scaled

ARK 2 bolo odložené, vyjde najskôr koncom roka 2024

Aby skrátili hráčom čakanie na ARK 2 (a zrejme sa aj niečo naučili o Unreal Engine 5), rozhodli sa vývojari vydať ARK: Survival Ascended. Ide o next-gen remake hry ARK: Survival Evolved, ktorá vyšla v roku 2017. Hra vyjde koncom Augusta 2023 na PC, Playstation 5 a Xbox Series S|X. Základná hra ponúkne The Island, Scorched Earth a nový herný mód Survival of the Fittest.

Čo však hráčov nepoteší je fakt, že akonáhle vývojári spustia ARK: Survival Ascended, vypnú servery pre ARK: Survival Evolved.

Cena a dostupnosť

A teraz tá vtipnejšia časť, cena a dostupnosť. Na Playstation 5 je to jednoduché. ARK: Survival Ascended vyjde ako standalone next-gen hra, ktorá vás vyjde na 39,99€.

Na PC a Xboxe sa to trocha komplikuje. Tu si hráči budú môcť zakúpiť len ARK Respawned Bundle, ktorý za cenu 49.99€ ponúkne v jednom balení ARK: Survival Ascended a ARK 2. Tento bundle bude v ponuke len jeden rok od vydania hry v Auguste. Po roku sa budú dať kúpiť obe hry samostatne. Aby vás vývojári motivovali si kúpiť tento bundle, každý kto si ho zakúpi získa exkluzívny prístup do mesačnej uzavretej bety ARK 2 v roku 2024.

Všetky dodatočné balíčky sa budú predávať samostatne a na všetkých platformách rovnako:

  • Explorer’s Pass (19.99€) - Obsahuje Scorched Earth, Aberration (Q4 2023) a Extinction (Q1 2024)
  • Genesis Pass (19.99€) -  Obsahuje Genesis Part 1 (Q1 2024) a Genesis Part 2 (Q2 2024)

Hra prinesie viaceré vylepšenia, ale aj cross-platform multiplayer

Asi najvýraznejšou zmenou je to, že hra pobeží na Unreal Engine 5. Vďaka tomu zapracuje technológie ako Nanite, Lumen či ray-tracing.

Plne zapracovaný bude aj cross-platform multiplayer. To znamená, že hra bude podporovať cross-platform účty (tým pádom cross-platform progres), tak isto aj cross-platform voice chat či priateľov. Týkať sa to bude aj obsahuje, keďže je viazaný na účet

Zapracovaný bude aj cross-platform modding. To znamená, že všetky módy vytvorené na PC si budú môcť stiahnuť aj konzolový hráči a užiť si ich na svojich konzolách. Štúdio Wildcard spolu so spoločnosťou Overwolf vytvárajú špeciálny blueprintový dizajn módov a máp, ktorý im jednoducho dovolí ich prenisť z PC na konzoly. Hráči sa taktiež môžu tešiť na rôzne zmeny v podobe nového obsahu, QoL vylepšení či rôznych zmien v balanse a gameplayi. Kompletný zoznam noviniek nájdete v blogovom príspevku od vývojárov.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Marek Jaroš

Marek Jaroš

The Last of Us, Life is Strange či God of War, to je moje 😄 S Lukášom to na webe ťahám už od roku 2013. Navyše, od mája 2020 ma môžete počuť aj v našom CH Podcaste.

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články