Posledná epizóda

Najpopulárnejšie hry

Najčítanejšie

Assetto Corsa 2 vyjde na jar budúceho roka

Séria predala viac ako 28 miliónov kópií.

Profilový obrázok autora článku - Marek Jaroš Marek Jaroš
Assetto Corsa Competizione screenshot

Keď sa rozpráva o závodných simulačných hrách, fanúšikovia PlayStation si hneď predstavia sériu Gran Turismo, zatiaľ čo fanúšikova Xboxu zasa Forzu Motorsport. V posledných rokoch chce tieto vody zamútiť aj Kunos Simulazioni s ich hrou Assetto Corsa. A vyzerá to tak, že sa im to darí.

Vo fiškálnom reporte spoločnosti Digital Bros (pod túto spoločnosť spadá vydavateľ 505 Games, ktoré značku Assetto Corsa vydáva) sa objavila zmienka aj o sérií Assetto Corsa. Konkrétne sa v nej spoločnosť chválila, že séria predala už viac ako 28 miliónov kópií. Treba uznať, že ide o veľmi pekné číslo. Séria začala svoju púť v Novembri 2013, kedy vyšla pôvodne ako early access hra na Steame. Neskôr sa hra objavila aj na Playstation 4, Xbox One a aj na iOS. V roku 2018 vyšlo aj pokračovanie v podobe Assetto Corsa Competizione.

Rovnaký dokument však prezrádza aj niečo ďalšie. O tom, že Kunos Simulazioni pracujú na pokračovaní vieme už dlhšie. Dneš však už konečne máme aj predstavu, že kedy by sme sa novej hry mohli dočkať. Plány sú teda jasné - jar 2024. Či sa tak aj reálne stane, uvidíme v budúcom roku.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Marek Jaroš

Marek Jaroš

The Last of Us, Life is Strange či God of War, to je moje 😄 S Lukášom to na webe ťahám už od roku 2013. Navyše, od mája 2020 ma môžete počuť aj v našom CH Podcaste.

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Najpopulárnejšie hry