Posledná epizóda

CH Podcast #46 - The Game Awards 2022, Need for Speed Unbound, Xbox zdražuje, Vianoce v redakcii

17. December 2022

Opäť je tu nová epizóda vášho obľúbeného CentrumHer Podcastu! Dnes s malou zmenou, kedy sa vám namiesto Veroniky prihovára Dominik!

Podcastu dominuje téma The Game Awards 2022. Išlo o najväčšiu videohernú akciu roka a preto je len logické, že sme jej venovali toľko času.

Neobišli sme však ani nové Need for Speed Unbound, ktoré si Dominik a Lukáš zahrali, takže sa mali o čom rozprávať. 

Zastavili sme sa aj pri zdražovaní hier pre Xbox. A ako inak, táto debata sa zvrhla na dišputu o Xbox Game Passe (už zase ?)

Bohemia Interactive čoskoro oznámi Arma Reforger!

Prezentácia Arma Reforger je naplánovaná na 17.5.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik

14. Máj 2022

Arma Reforger

České štúdio Bohemia Interactive aktívne pripravuje Arma 4, ale nie je to jediná vojenská hra vo vývoji. Ešte pred Arma 4 totiž plánujú vydať úplne novú hru s názvom Arma Reforger. O hre sme sa dozvedeli cez uniknuté marketingové materiály. Ako prvé sme si všimli zmenu loga série Arma.

Arma Reforger pobeží na Enfusion Engine

Cieľom hry Arma Reforger je u komunity vyskúšať nový Enfusion Engine, na ktorom pobeží aj Arma 4. Hráči si tak môžu osvojiť mechaniky nového enginu a aktívne prispieť k jeho ďalšiemu vývoju. Feedback z Arma Reforger totiž poslúži na dokončenie enginu pre hlavnú hru - Arma 4.

Reforger zároveň priláka väčšiu komunitu hráčov k značke Arma. Bohemia totiž hru plánuje vydať nie len na PC, ale aj na konzoly Xbox a PlayStation, na starú aj novú generáciu konzol. To však môže znamenať, že nový engine bude limitovaný výkonom 9-ročných konzol Xbox One a PS4.

Reforger sa odohráva v roku 1989

Ďalej sme sa dozvedeli, že nová hra sa bude odohrávať v alternatívnej realite roku 1989. Hráči si budú môcť vybrať medzi US a RUS stranou v boji na strategickom ostrove Everon. Ten bude mať veľkosť 52 kilometrov štvorcových. Znovu pôjde o vojenský simulátor, ako sme zvyknutí.

V multiplayeri hráči nájdu kooperatívne aj kompetetívne herné režimy. K dispozícii budú tri frakcie, 6 vozidiel, 15 zbraní, 2 typy granátov a 13 dedikovaných funkcií v boji.

Hra bude obsahovať aj editor Game Master, cez ktorý si hráči budú môcť vytvárať vlastné scenáre. Tie budú zdieľané priamo v hernom workshope medzi hráčmi a naprieč platformami.

Séria Arma má cez dva milióny aktívnych hráčov

Arma Reforger sa bude snažiť prilíkať nových hráčov najmä na konzolách. Na PC sa Arma teší veľkej obľube. Séria mala v roku 2021 viac ako 2,2 milióna aktívnych hráčov a dosiahla 34 tisíc peak hráčov na Steame. Vo Workshope dnes nájdete viac ako 101 tisíc položiek na stiahnutie.

Titulný obrázok pre vložený článok s nadpisom Takto bude vypadat Arma 4. Bohemia představila Enfusion Engine

Takto bude vypadat Arma 4. Bohemia představila Enfusion Engine

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články