Posledná epizóda

CH Podcast #GamesCom Špeciál - Prvý deň, Opening Night Live

23. August 2023

V dnešnej epizóde nahrávanej v bojových podmienkach hotelovej izby vám Lukáš a Marek porozprávajú o tom, ako vyzerá developerská konferencia či rozostavané výstavisko v Kolíne.

A taktiež preberú to najzaujímavejšie z Opening Night Live, ktoré bolo doslova prepchaté skvelými hrami.

Bohemia Interactive oznamuje hru Silica, zaujímavý mix RTS a FPS žánru

Stavajte, ťažte a bojujte v hre Silica - v novom futuristickom crossoveri RTS/FPS, ktorý sa zrodil v Bohemia Incubatore.

Profilový obrázok autora článku - Marek Jaroš Marek Jaroš
Silica logo

České vývojárske a vydavateľské štúdio Bohemia Interactive dnes ohlásila novú hru, ktorá sa zrodila v ich Bohemia Incubatore. Nižšie nájdete kompletné znenie tlačovej správy v češtine.

Bohemia Interactive oznamuje hru Silica

Bohemia Interactive oznamuje brzké vydání titulu s názvem Silica - RTS/FPS crossover hry odehrávající se na fiktivní planetě Baltarus tisíce světelných let od Země. Silica hráčům nabídne zároveň roli velitele týmu v režimu RTS nebo pěšáka s řadou dostupných zbraní a vozidel v režimu FPS. Mise na zdánlivě pusté planetě je jednoduchá: najít a těžit Balterium, prvek s obřím potenciálem, který může poskytovat zdroj energie lidské civilizaci celé příští generace. Silica je prvním titulem zrozeným v Bohemia Inkubátoru – novém labelu Bohemia Interactive, jehož cílem je pomáhat nezávislým tvůrcům vyvíjet a představovat jejich vysněné hry globálnímu publiku. Silica již brzy vstoupí do předběžného přístupu na platformě Steam.

Titulný obrázok Youtube videa s názvom Silica - Official Announcement Trailer

Silica - Official Announcement Trailer

Titul Silica vyvinul Martin "Dram" Melichárek, jehož jméno může znít fanouškům her Bohemia Interactive povědomě – Martin byl rovněž hlavním vývojářem hry Take On Mars. Jeho prvotní myšlenka konceptu Silica se datuje do roku 2008 a nyní se, i díky podpoře v rámci Bohemia Inkubátoru, jeho sen o vydání hry konečně stává skutečností.

Silica bude již brzy k dispozici v programu Steam Early Access. V předběžném přístupu pak zůstane po dobu 9-12 měsíců, během kterých přibude řada významných rozšíření.

V hlavních rolích: mazaný velitel, neohrožený mariňák a hmyzí alien

Silica je strhujícím mixem střílečky z pohledu první osoby a strategie v reálném čase, která je v obou herních módech věrná svému žánru. Hra přitom dává hráčům svobodu volby a nenutí je hrát v obou těchto módech. Pokud dáváte přednost botám plným písku, střelám svištícím nad hlavou a hrozivým čelistem nelítostných alienů, je role pěchoty určena právě vám.

Silica se přitom neomezuje pouze na ovládání jednotlivých pěšáků, hráč se může ujmout také všech dostupných vozidel, například kolosálního harvesteru, rychlé lehké čtyřkolky nebo destruktivního obléhacího tanku. Pokud je vaším stylem boj ze zálohy, bude vaší volbou frakce hmyzích mimozemšťanů, například plíživého Kraba, hbitého Lovce nebo obrněného Goliáše. Na ty, kteří raději velí svým silám na dálku, čeká v relativním bezpečí oběžné dráhy role ostříleného velitele. Navigujte Harvestery na těžební pole Balteria, budujte obrovské struktury vaší základny, abyste mohli vyrábět a vysílat jednotky, které ovládnou bojiště.

Tři rozmanité herní režimy

Hra nabízí různorodost také pokud jde o herní módy. Strategy je vlajkovou lodí herního světa Silica. V tomto režimu hráči bojují o nadvládu prostřednictvím budování základny, těžby a bojů s nepřítelem.  Strategický režim plynule kombinuje prvky RTS a FPS a je hratelný v jakékoli kombinaci frakcí, včetně 3 bojujících týmů na jedné mapě.

Režim Prospector funguje zároveň jako tutorial. Hraje se jako klasický FPS v režimu pro jednoho nebo více hráčů. Hráči začínají poblíž přistávacího modulu, mají za úkol prozkoumat mapu a hledat oblasti vhodné pro těžbu Balteria. Cesty jim však brzy zkříží nepřátelské síly. Hráči musí splnit všechny cíle, aby se z nehostinného prostředí dostali živí.

Režim Arena pak představuje zábavný mód, ve kterém si hráči vyberou svou oblíbenou jednotku a utkají se v asymetrické akci „všichni proti všem“.

Silica v bodech:

  • First/third-person akce s ovladatelnými vozidly
  • 6 herních lokací
  • 3 herní módy
  • Možnost hraní v single a multiplayeru
  • 5 hratelných pěchotních tříd
  • 11 ovladatelných vozidel
  • 8 jednotek hmyzích “alienů”
  • AI schopná velet i ovládat jednotky

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Marek Jaroš

Marek Jaroš

The Last of Us, Life is Strange či God of War, to je moje 😄 S Lukášom to na webe ťahám už od roku 2013. Navyše, od mája 2020 ma môžete počuť aj v našom CH Podcaste.

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Bohemia Interactive upozorňuje: Zábery z hry Arma 3 sa používajú ako fake news

Bohemia Interactive upozorňuje: Zábery z hry Arma 3 sa používajú ako fake news

Bohužiaľ, niektorí ľudia zneužívajú Armu 3 na svoju vlastnú propagandu.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Silica, zaujímavý mix RTS a FPS žánru od Bohemia Interactive, je už vonku

Silica, zaujímavý mix RTS a FPS žánru od Bohemia Interactive, je už vonku

Hru si už môžete zakúpiť v rámci Early Access na Steame.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Atomic Heart čeština je hotová, sťahuj tu

Atomic Heart čeština je hotová, sťahuj tu

Čeština je dostupná na PC.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Oddychová stratégia Growth príde tesne pred Vianocami aj na Nintendo Switch

Oddychová stratégia Growth príde tesne pred Vianocami aj na Nintendo Switch

Potrápte svoje mozgové závity v oddychovej stratégií Growth.

Najpopulárnejšie hry