God of War Ragnarok Keyart

Bude GOW: Ragnarok posledná exkluzivita na PS4?

20 apríla, 2022 Lukáš Kanik

Aj takto môže vyzerať budúcnosť PlayStationu.

Na Reddite sa objavil zaujímavý príspevok, ktorý predpovedá budúcnosť značky PlayStation, portov na PS4 a samozrejme na PC. Ale keďže tento komentár nie je ničím podložený a nedá sa overiť jeho zdroj, berte ho s maximálnou rezervou. Na druhej strane, všetko, čo je tam napísané, je dosť reálne.

Koniec vydávania exkluzivít na PS4

God of War: Ragnarok má byť posledná AAA exkluzivita, ktorá vyjde aj na PlayStation 4. Keďže hra používa engine jednotky, pobeží skvele aj na PS4 a PS4 Pro. Na základnej PS4 bude mať dynamické rozlíšenie 1080p, na PS4 Pro bude 1080p natívne. Konzola PS4 Pro však bude mať ešte dva režimy – odomknutý framerate pri dynamickom 1080p, alebo checkerboard 4K 30fps.

PS5 verzia GOW: Ragnarok bude mať tri režimy – Fidelity, Performance a Performance RT. Ide o režimy s 4K/30fps, 4K/60fps a 1440p/60fps.

Po vydaní GOW: Ragnarok už Sony nebude vydávať žiadne first-party hry na PS4, jedine že by vývojári naozaj chceli. Od roku 2023 uvidíme len PS5 exkluzivity od štúdií Sony Interactive Entertainment.

Jediná možnosť, ako si na PS4 zahrať nové hry, bude vďaka streamovacej službe PlayStation Plus Premium. Sony sa s Microsoftom dohodlo, že keď skončí rok exkluzivity Deathloop na PS5, hra príde zdarma nie len do Xbox Game Pass, ale aj do knižnice PS Plus Premium.

Sony začne PC porty vydávať rýchlejšie

Štúdio zrušilo PS4 porty hier Demon’s Souls, Ratchet & Clank: Rift Apart aj Deathloop. Naopak, ďalšie hry dostanú PC port.

Guerilla Games vytvorí PC port Forbidden West, Iron Galaxy portuje ďalšie hry Uncharted, Blind Squirrel Games a Jetpack Interactive portujú hry Ratchet & Clank 2016 a Rift Apart.

Polyphony Digital vydá PC verziu Gran Turismo 7, Bluepoint prinesie Demon’s Souls, štúdio Nixxes pracuje na PC verzii Ghost of Tsushima a jeho DLC. God of War Ragnarok vyjde na PC vďaka spolupráci štúdií Jetpack Interactive a Blind Squirrel Games.

Sony potom začne hry na PC vydávať do roka od vydania PS5 verzie.

Sony založilo PlayStation PC, ide o oficiálnu značku pre ich PC hry

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Súvisiace články