Posledná epizóda

Najpopulárnejšie hry

Najčítanejšie

O pár rokov bude na PlayStation vychádzať viac live-service hier, ako príbehových

Už tento rok Sony rozdelilo investície presne na polovicu.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
Sony PlayStation Studios

Spoločnosť Sony posledné roky radikálne mení svoje podnikanie v oblasti PlayStation. Na platformu PC vydáva viac hier, ako na PlayStation 5, chystá seriály God of War, Horizon aj Gran Turismo a kupuje štúdiá, ktoré im zabezpečia live-service online hry.

Práve transformácia do online hrania je jednou z hlavných priorít spoločnosti. Sony vo svojej prezentácii pre investorov uviedlo, že už v biznis roku 2022 investuje takmer polovicu peňazí do live-service hier a druhú polovicu do tradičných, singleplayerových a príbehových hier.

Do biznis roku 2025 očakáva, že investície do multiplayerových hier budú vyššie, ako do singleplayerových. Dočkáme sa tak oveľa viac online hier na PC a PlayStation, ako doteraz. S týmto pomôže najmä Bungie so svojim svetom Destiny, ktoré Sony kúpilo za 3,6 miliardy dolárov.

Dnes je Sony takmer najmenším hráčom na poli live-service hier a momentálne neprevádzkuje žiadny úspešný online titul. V tomto segmente má teda čo doháňať.

Napríklad EA má Apex Legends, Battlefield alebo FIFU, firma Activision má Warzone, hry Candy Crush či hry ako Warcraft/Diablo a Microsoft prevádzkuje hneď niekoľko live-service hier. Mimo iného Sea of Thieves, Grounded, HALO či Forzu. Ubisoft profituje z The Division, Rainbow Six Siege aj Just Dance.

Sony PlayStation Studios

Unikol zoznam hier, na ktorých pracuje Sony, medzi nimi aj PC verzie

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Najpopulárnejšie hry