Posledná epizóda

CH Podcast #45 - Máme nový web, zahrali sme si God of War Ragnarok, tipujeme Hru roka

30. November 2022

Naša letná prestávka trvala dlhšie, ako sme si priali, ale sme späť! V najnovšej epizóde nášho CentrumHer podcastu sme sa porozprávali o našom novom webe. Hlavne o tom, ako prebiehala zmena, ako sme web testovali ale aj to, čoho sme sa pri prechode na nový systém báli najviac. Ak ste náš nový web ešte nevideli, určite si ho choďte pozrieť!

Obísť sme nemohli ani God of War Ragnarok. Hru sme hrali všetci a tak sme sa o nej pomerne rozsiahlo pobavili. Samozrejme, spoiler free!

A obísť sme nemohli ani blížiaci sa galavečer, kde sa dozvieme meno Hry rok. Prebrali sme si naše tipy na toto prestížne ocenenie. A v rámci debaty sme zablúdili aj k Xboxu, ktorý mal skvelý rok, akurát mu chýbali exkluzivity.

O pár rokov bude na PlayStation vychádzať viac live-service hier, ako príbehových

Už tento rok Sony rozdelilo investície presne na polovicu.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik

05. Október 2022

Sony PlayStation Studios

Spoločnosť Sony posledné roky radikálne mení svoje podnikanie v oblasti PlayStation. Na platformu PC vydáva viac hier, ako na PlayStation 5, chystá seriály God of War, Horizon aj Gran Turismo a kupuje štúdiá, ktoré im zabezpečia live-service online hry.

Práve transformácia do online hrania je jednou z hlavných priorít spoločnosti. Sony vo svojej prezentácii pre investorov uviedlo, že už v biznis roku 2022 investuje takmer polovicu peňazí do live-service hier a druhú polovicu do tradičných, singleplayerových a príbehových hier.

Do biznis roku 2025 očakáva, že investície do multiplayerových hier budú vyššie, ako do singleplayerových. Dočkáme sa tak oveľa viac online hier na PC a PlayStation, ako doteraz. S týmto pomôže najmä Bungie so svojim svetom Destiny, ktoré Sony kúpilo za 3,6 miliardy dolárov.

Dnes je Sony takmer najmenším hráčom na poli live-service hier a momentálne neprevádzkuje žiadny úspešný online titul. V tomto segmente má teda čo doháňať.

Napríklad EA má Apex Legends, Battlefield alebo FIFU, firma Activision má Warzone, hry Candy Crush či hry ako Warcraft/Diablo a Microsoft prevádzkuje hneď niekoľko live-service hier. Mimo iného Sea of Thieves, Grounded, HALO či Forzu. Ubisoft profituje z The Division, Rainbow Six Siege aj Just Dance.

Sony PlayStation Studios

Unikol zoznam hier, na ktorých pracuje Sony, medzi nimi aj PC verzie

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články