Posledná epizóda

Najpopulárnejšie hry

Najčítanejšie

Marvels Avengers Wallpaper

E3: Videli sme Marvel’s Avengers. A máme obavy ...

Mal to byť majstrovský kúsok pre Marvel a Crystal Dynamics. Ale zatiaľ to tak nevyzerá.

Profilový obrázok autora článku - Marek Jaroš Marek Jaroš

Keď sme sa pred E3 dozvedeli, že Square Enix nás pozýva na prezentáciu pre Marvel’s Avengers, nevedeli sme sa dohodnúť, kto z nás pôjde. Chceli sme ísť všetci. Pomyselnú "najdlhšiu zápalku" som si vytiahol ja a tak som sa mohol tešiť na 20+ minútové gameplay demo za zavretými dverami. A teraz, po videní dema mám v sebe zmiešané pocity.

Ak ste nevideli prvý trailer z hry, určite si ho pozrite. Tento trailer bol totižto zostrihaný z dema, ktoré nám vývojári ukázali. Nebudem vám v tomto článku popisovať demo minútu po minúte. To nie je jeho cieľom. Skôr vám načrtnem dôvody svojich obáv potom, čo som videl.

Titulný obrázok Youtube videa s názvom Marvel’s Avengers: A-Day | Official Trailer E3 2019

Marvel’s Avengers: A-Day | Official Trailer E3 2019

Začnem pozitívnou vecou. Súboje. Tie vyzerali parádne! Videli sme ukážky zo súbojov všetkých postáv, ktoré boli v traileri. Každá z postáv mala svoje unikátne pohyby, útoky a využívala prednosti zo svojich super-hrdinských schopností. Thor volal blesky a svojim kladivom parádne triafal nepriateľov. Captain America mal zas parádne útoky so svojim štítom. Najprv ho po nepriateľovi hodil, následne sa rozbehol a s plnej sily trafil odrazený štít, ktorý tak protivníkovi uštedril poslednú ranu.

Každopádne, najviac ma oslovil Hulk. Pohľad na jeho súboje bol parádny. Pôsobil totálne surovo. Nepriateľov doslova zabíjal do zeme. No najviac sa mi páčil moment, keď si do každej ruky schytil jedného protivníka a z celej sily ich treskol o seba a následne zahodil za seba, ako keby to boli plechovky od piva. Skvelo sa na to pozeralo. Už len dúfať, že sa to tak skvelo aj ovláda.

Marvel hra s obavami

Lenže, 85 percent dema boli len súboje. Čo je fajn, ak sa spravia dobre. Avšak, tu sa vynára zopár otázok, ktoré mi spôsobujú vrásky na čele. Tou prvou je príbeh. O čom by bola Avengers hra bez dobrého príbehu? Nateraz o ňom nevieme skoro nič. Vývojári na ňom pracujú spolu s Marvelom, čo dodáva ako-takú dávku istoty. Ale či to tak aj naozaj bude, neviem. Dúfam.

Druhou otázkou je, ako si hráči zvyknú na iné tváre hrdinov. Bol som prekvapený, koľko negatívnych komentárov od hráčov to vyvolalo. A do istej miery sa s nimi stotožňujem. Predsa len, aspoň naskenovať tváre mohli. Predsa len, je aj v záujme Marvelu, aby hráči hru prijali kladne.

Rozumiem tomu, že hru chceli odlíšiť od MCU. Je to iný príbeh, v inom svete. Rovnako ako bol Spider-man od Insomniac Games. Ale ak sa chceli odlíšiť, prečo teda spravili postavy, ktoré pôsobia ako treťo-triedny cosplay na našich obľúbených hrdinov?

Rovnako aj grafika už dnes nepôsobí najlepšie. Nevyzerá zle, ale dnes sú na trhu hry, ktoré vyzerajú oveľa lepšie. Na obrovskej obrazovke, na ktorej nám hru prezentovali, bolo skvele vidno, kde vývojári šetrili s výkonom. A bol som prekvapený, že tých miest bolo dosť. Rozpixelovaný oheň, dym, slabé detaily. V istom momente demo dokonca aj sekalo, ale to sa ospravedlniť dá. Predsa len, do vydania majú dosť času na optimalizáciu.

Rovnako tak niekomu nemusí sadnúť ani väčšie množstvo QTE. Crystal Dynamics ich vo svojich hrách radi využívajú a inak tomu nebude ani pri Marvel's Avengers. A aj v tomto deme ich bolo viac, ako by som si predstavoval. Ďalšia z vecí, ktorá môže pri hodnotení u hráčov zavážiť.

Vyzerá to tak, že očakávania hráčov boli väčšie, ako schopnosti Crystal Dynamics. Vytvoriť ultimátnu Avengers hru sa im zrejme nepodarí. A prekvapuje ma to o to viac, že na nej spolupracujú s Marvelom. Každopádne, rád by som niekedy v budúcnosti napísal článok o tom, ako som sa počas E3 2019 o Marvel's Avengers mýlil. Obávam sa však, že taký článok nikdy nenapíšem ...

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Marek Jaroš

Marek Jaroš

The Last of Us, Life is Strange či God of War, to je moje 😄 S Lukášom to na webe ťahám už od roku 2013. Navyše, od mája 2020 ma môžete počuť aj v našom CH Podcaste.

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený