Posledná epizóda

Najpopulárnejšie hry

Najčítanejšie

EA Sports FC 24 gameplay trailer

EA Sports FC 24 dostalo prvý gameplay a dátum vydania

Potvrdil sa leaknutý dátum, hra oficiálne vyjde 29. Septembra 2023.

Profilový obrázok autora článku - Marek Jaroš Marek Jaroš

Spoločnosť EA sa po rokoch odhodlala dramatickej zmeny. Hru, ktorú celé generácie poznali pod jednuduchým názvom FIFA by ste túto jeseň na pultoch obchodov hľadali márne. Nájdete tam však EA Sports FC 24. A hoci sa názov zmenil, hra ostáva rovnaká.

To však neznamená, že nový ročník so sebou neprinesie viaceré zmeny a vylepšenia. Tak napríklad technológia, na ktorej si hra zakladá v posledných ročníkoch, HyperMotion, sa dočkala ďalšieho kroku vpred. Tento rok ju nájdeme pod označením HyperMotionV, kde V znamená volumetrický.

Vývojári spracovali volumetrické dáta z viac ako 180 profesionálnych zápasov naprieč súťažiami ako Premier League, LaLiga či mužská a ženská Liga Majstrov. Vďaka tomu hra obsahuje tisícky animácií, ktoré hráčom na ihrisku vdychujú život. A nie len hráčom, ale celým tímom, ktorých pohyb pôsobí realistickejšie ako kedykoľvek predtým. 

EA Sports si na pomoc zobrala aj spoločnosť Opta, ktorá sa zaoberá analýzou športu. Vďaka tomu do hry zapracovali technológiu PlayStyles, ktorá svetovým hráčom dáva skutočné chovanie a schopnosti, ktoré lepšie vystihujú ich chovanie na ihrisku ako len čísla pri jednotlivých atribútoch. Vďaka tomu sú hráči autentickejší a unikátnejší. Tak ako v realite.

A keď už sme pri technológiach, ktoré poháňajú nový EA Sports FC 24, vynechať nemôžeme ani Frostbite Engine, a ktorom hra beží. Vylepšený bol aj on, takže hra ešte nikdy nevyzerala lepšie. 

EA Sports FC 24 Trailer

EA Sports FC 24 má prvý trailer

EA Sports FC 24 prináša viac ako 19000 hráčov

Aj herné módy sa dočkali viacerých vylepšení. Tak napríklad, vôbec po prvýkrát v histórií, ženské futbalistky budú súčasťou Ultimate Teamu či Pro Clubs sa dočká cross-play funkcionality.

Čo sa týka čísel, EA Sports FC 24 ponúkne viac ako 19000 plne licencovaných hráčov, cez 30 líg, v ktorých sa dokopy predstaví viac ako 700 tímov, s ktorými budete môcť hrať na viac ako 100 štadiónoch. To sú ohromujúce čísla.

Samorejme, nebude chýbať anglická Premier League, španielská LaLiga či nemecká Bundesliga. Čo sa týka európskych súťaží, samozrejmosťou je Liga Majstrov, Európska Liga, Konferenčná Liga či Európsky Super Pohár. Hra prinesie aj ženskú Ligu Majstrov. Viac podrobností o tom, aké ligy hra prinesie, nájdete na oficiálnej stránke hry.

EA Sports FC 24 vychádza 29. Septembra 2023 na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series S|X a Nintendo Switch.

Titulný obrázok Youtube videa s názvom EA SPORTS FC 24 | Official Gameplay Trailer

EA SPORTS FC 24 | Official Gameplay Trailer

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Marek Jaroš

Marek Jaroš

The Last of Us, Life is Strange či God of War, to je moje 😄 S Lukášom to na webe ťahám už od roku 2013. Navyše, od mája 2020 ma môžete počuť aj v našom CH Podcaste.

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený