Elden Ring Recenzia

Elden Ring končí na vrchole predajov, predbehla ho 9 ročná hra

25 marca, 2022 Lukáš Kanik

Elden Ring sa tam udržal celé tri týždne.

Bandai Namco vydalo zatiaľ najúspešnejšiu hru roku 2022 – Elden Ring. Ten hneď po vydaní vystrelil na vrchol rebríčkov v krabicových aj digitálnych predajoch a v UK sa tam udržal tri týždne po sebe. Na Steame ho hrá stále okolo pol milióna ľudí naraz, čo je neuveriteľné číslo.

Našu recenziu Elden Ring si môžete pozrieť tu. Veronika hre dala rovných 10/10 a neskôr sme sa o svete Elden Ring pobavili aj v podcaste. Niekto to medzičasom stihol prejsť za menej ako 30 minút.

Elden Ring na vrchole predajov vystriedala 9 ročná hra

Skupina GSD zverejnila čísla predajov za posledný týždeň v UK. Sledovala ako krabicové, tak aj digitálne verzie. Zatiaľ čo v krabicových verziách prevládali predaje Gran Turismo 7, tie digitálne ovládlo GTA V. Hra totiž vyšla konečne aj na PS5 a Xbox Series X a S.

Pozri si aj:
Video porovnanie GTA V na PS4 a PS5

Čo sa rozdelenia predajov GTA V podľa platforiem týka, 55% sa predalo na PS5, 35% sa predalo na Xbox Series, 6% na Xbox One, 3% na PC a 1% kusov sa predalo na PS4. PlayStation verzia však stále o 10 eur menej, ako Xboxová.

Elden Ring spadol v digitálnych predajoch na druhé miesto, predalo sa o 39% menej kusov, ako pred týždňom. Ide však o najväčší launch za posledných 12 mesiacov okrem FIFA 22 a COD: Vanguard. 72% kusov tejto videohry sa predalo digitálne.

10 najpredávanejších hier v UK za posledný týždeň (Digital):

  1. GTA 5
  2. Elden Ring
  3. GTA Online
  4. WWE 2K22
  5. WWE 2K22
  6. Gran Turismo 7
  7. F1 2021
  8. Stranger of Paradise: Final Fantasy Origin
  9. Red Dead Redemption 2
  10. Persona 4 Arena Ultimax

Aké zmeny prinesie GTA V a GTA Online na nových konzolách?

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.