Posledná epizóda

CH Podcast #49 - Hrali sme Resident Evil 4, Diablo 4, ChatGPT a budúcnosť NPC postáv

25. Marec 2023

V najnovšej epizóde nášho ⁠CentrumHer ⁠Podcastu nám Lukáš podrobne opísal svoje pocity z hrania novinky Resident Evil 4. A taktiež sa dozviete, koľko musel čakať v rade na nové Diablo 4. Ale aj to, čo naň hovorí, pochopiteľne.

Ďalej sme sa rozprávali o ChatGPT a budúcnosti NPC postáv, ktoré by vďaka nemu nemuseli byť len polomŕtvou kulisou herného sveta. A predostreli sme aj pár pomerne zaujímavých konceptov, ako by vývojári mohli túto AI zaviesť do hier.

Na koniec sme si vyhodnotili náš veľký prieskum, ktorý sme v posledných pár dňoch robili medzi vami, našimi poslucháčmi a čitateľmi.

Epic bližšie odprezentoval svoj Unreal Engine 5.2, odstrelí vám z toho dekel!

Epic ide bomby! Unreal Engine 5.2 vyzerá neskutočne.

Profilový obrázok autora článku - Marek Jaroš Marek Jaroš
Unreal Engine 5.2 Rivian tech demo

Tento týždeň sa v americkom San Franciscu konala developerská GDC konferencia, na ktorej zvyknú vývojári mať kopu technických prednášok, kde sa delia o svoje poznatky a fičúry, ktoré aktuálne využívajú v hrách.

Už roky je pravidelným účastníkom aj Epic, ktorý na ňom každoročne ukazuje novinky, ktoré si priravil pre svoj Unreal Engine 5. Ten dnes patrí k tomu najlepšiemu, po čom vývojári môžu siahnuť. A s verziou 5.2 ho Epic posúva ešte ďalej.

V najnovšom tech deme firma prezentovala vylepšenú fyziku. Jadro prezentácie však spočívalo v prezentovaní dvoch systémov - Substrate a Procedural Content Generation Framework. Substrate je nový systém vytvárania materiálov. Vďaka nemu vedia tvorcovia vytvoriť krajší a ešte realistickejší materiál. Procedural Content Generation Framework uľahčuje prácu hlavne 3D artistom. Tým stačí vytvoriť časť scény a engine si zvyšok sám dotvorý. Vyzerá to absolútne neskutočne. Odporúčam si demo pozrieť celé, odstrelí vám dekel z toho, aké bomby si Epic so svojim engineom ide.

FYI: Model elektromobilu Rivian, ktorý firma v deme použila, mal neskutočných 71 miliónov polygonov! Engine to však všetko zvládal v pohode škálovať vďaka technológií Nanite.

Titulný obrázok Youtube videa s názvom Unreal Engine 5.2 Tech Demo Presentation

Unreal Engine 5.2 Tech Demo Presentation

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Marek Jaroš

Marek Jaroš

The Last of Us, Life is Strange či God of War, to je moje 😄 S Lukášom to na webe ťahám už od roku 2013. Navyše, od mája 2020 ma môžete počuť aj v našom CH Podcaste.

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články