Posledná epizóda

Najpopulárnejšie hry

Najčítanejšie

Epic Games Store si na seba nedokáže ani po 5 rokoch zarobiť

Mal narušiť nadvládu Steamu, zatiaľ narúša len financie Epicu.

Profilový obrázok autora článku - Marek Jaroš Marek Jaroš
Epic Games Store

Zatiaľ čo súdny spor Epic vs. Apple už prebehol a skončil s celkom dominantným víťazstvom pre Apple, súboj Epic vs. Google sa začal len tento týždeň. A hneď v prvý deň sme sa dočkali pomerne veľkej správy.

Epic Games Store si ani po takmer 5 rokoch na trhu na seba nedokáže zarobiť, potvrdil jeho generálny riaditeľ Steve Allison.

Epic Games Store je konštantne v strate

Čochvíľa oslávil Epic Games Store svoje 5 výročenie od spustenia. Epic Games svoj vlastný obchod spustil v Decembri 2018 s tým, že chce narušiť hegemóniu roky zabehnutého Steamu od Valve.

Vydavateľov hier na svoju stranu lákal hlavne tým, že na rozdiel od Valve, si z predaja bral len 12 percent, na rozdiel od 30 percent, ktoré si bralo Valve.

Epic chce dostať hráčov na svoju platformu hlavne bezplatnými hrami, ktoré pravidelne rozdáva. Hlavne zo začiatku ponúkal naozaj veľké a lákavé hry. Bohužiaľ, väčšina hráčov si tieto hry len pridáva do knižnice a to je tak všetko. Nákupy na platforme veľmi nerobí.

Na druhej strane, Epicu sa podarilo niečo, čo predtým nikomu - prinútil Valve k akcií. Steam od roku 2018 upravil svoje podmienky. Pre vydavateĺov pripravil viacero tierov, na základe ktorých si berie svoje poplatky. Tak isto Steam prešiel značnou modernizáciou.

Napriek tomu sa však ukazuje, že Steam má medzi hráčmi teší veľkej lojalite. Ani bezplatné hry či kupovanie exkluzivít Epicu nezabezpečilo to, že by hráči húfne prechádzali zo Steamu na Epic Games Store.

Steam Update

Steam dostal masívne vylepšenia

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Marek Jaroš

Marek Jaroš

The Last of Us, Life is Strange či God of War, to je moje 😄 S Lukášom to na webe ťahám už od roku 2013. Navyše, od mája 2020 ma môžete počuť aj v našom CH Podcaste.

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Najpopulárnejšie hry