Posledná epizóda

CH Podcast #GamesCom Špeciál - Prvý deň, Opening Night Live

23. August 2023

V dnešnej epizóde nahrávanej v bojových podmienkach hotelovej izby vám Lukáš a Marek porozprávajú o tom, ako vyzerá developerská konferencia či rozostavané výstavisko v Kolíne.

A taktiež preberú to najzaujímavejšie z Opening Night Live, ktoré bolo doslova prepchaté skvelými hrami.

The Last of Us Part 2 Ellie screenshot

Face2Face: Hra roka? Jednoznačne The Last of Us Part 2

O kvalitách The Last of Us Part 2 pochybuje snáď málokto.

Profilový obrázok autora článku - Marek Jaroš Marek Jaroš

Už dnes večer sa budú odovzdávať prestížne ocenenia The Game Awards. Tento večer si za pár rokov vybudoval obrovské renomé. Zatiaľ čo odovzdávanie cien v roku 2015 si pozrelo 2.5 milióna ľudí, minulý ročník sledovalo viac ako 45 miliónov divákov. Aj preto už ceny chodia odovzdávať aj hollywoodske hviezdy.

A hoci rok 2020 prial kvalitným hrám, jedna z nich vyčnieva nad ostatné. The Last of Us Part 2. Je to jedna z dvoch hier, ktorej sme na našom webe tento rok dali to najvyššie možné hodnotenie, čiže 10/10. Tou druhou bol Microsoft Flight Simulator.

Fenomenálne napísaný príbeh

V prvom rade ide o príbeh. Neil Druckmann spolu so svojim tímom napísal skvelú zápletku. Samozrejme, nestretla sa u všetkých s pochopením. No akonáhle ste svoje očakávania a predsudky dali bokom, a začali hrať hru s otvorenou mysľou, dočkali ste sa parádnej jazdy, ktorá vás zabavila na minimálne 20 hodín.

Vývojári z Naughty Dog doniesli dospelý príbeh plný lásky, túžby po pomste a brutality. Každá jedna akcia v hre bola premyslená, mala za sebou zmysluplnú motiváciu. Navyše, príbeh Ellie a Abby sa odohrával na pozadí oveľa komplikovanejšieho konfliktu.

The Last of Us Part II Recenzia PS4

The Last of Us Part 2 - Recenzia Playstation 4 exkluzivity

Viem, že týmto výrokom mnohých z vás nahnevám. No koniec hry bol jednym z tých najlepších koncov, aké som vo videohrách kedy videl. Viem, že veľa z vás ho nepochopilo. Každopádne, akonáhle si uvedomíte to, čím všetkým si Ellie prešla a čo všetko ju Joel s Dinou naučili, začne vám dávať zmysel.

Perfektná hrateľnosť a cut-scény

Skvelý príbeh si zaslúži minimálne tak dobré cut-scény. Tie v Naughty Dog povýšili na oveľa vyššiu úroveň. Vďaka prekrásnej grafike ste mali pocit, že sa pozeráte na film. Veľkou mierou tomu dopomohli aj nadštandardné herecké výkony. Hlavne Ashley Johnson ako Ellie a Laura Bailey ako Abby boli neskutočné.

Skvele im sekundovali aj ostatní herci, no najviac zrejme Troy Baker ako Joel. Hoci sa v hre objavoval pomenej, jeho hlboký hlas prakticky vždy vyvolal zimomriavky.

Rovnako dospelá bola aj hrateľnosť. Hra vás neviedla za ručičku. Ak ste niečo chceli, museli ste na to prísť sami. Navyše, stealth bolo niečo, v čom hra excelovala.

Animácie a produkčná hodnota

Obísť nemôžeme ani produkčnú stránku hry. Hra vyzerá perfektne aj na štandardnej Playstation 4 konzole. Navyše, išla prakticky celý čas v 1080p a 30fps. Áno, dnes je štandard už niekde inde. Ale ak si uvedomíte, že ide o 7 ročný hardware, navyše v takejto grafickej kvalite, môžeme hovoriť o zázraku.

The Last of Us Part 2 vyšlo prakticky bez bugov. Vydať dnes hru bez chýb je tiež malý zázrak. Aj to hovorí o tom, ako veľmi sa Sony a vývojári tejto hre venovali.

A keď už je reč o vývojároch, asi najkrajším dôkazom toho čo robia, sú animácie. Žiadna iná hra ich nemá krajšie. A píšem to už po niekoľkýkrát, no stále je to pravda - najlepšie sa bozkávajú v Naughty Dog.

Tak či onak, kategória "Hra roka" je tento rok poriadne nabitá. Samozrejme, hry ako Doom Eternal, Ghost of Tsushima či Animal Crossing: New Horizons sú skvelé. No zážitok, aký vám dá The Last of Us Part 2 aktuálne nikde inde nenájdete. Je to hra, ktorá stavia pojem videohra na úplne nový level.

Viac kritických článkov nájdete v samostatnej kategórii Face2Face.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Marek Jaroš

Marek Jaroš

The Last of Us, Life is Strange či God of War, to je moje 😄 S Lukášom to na webe ťahám už od roku 2013. Navyše, od mája 2020 ma môžete počuť aj v našom CH Podcaste.

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Sledujte naživo The Last of Us Part II prezentáciu TU

Sledujte naživo The Last of Us Part II prezentáciu TU

State of Play dnes večer.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom E3: The Last of Us Part II sa predviedlo viac ako 11 minútami gameplayu

E3: The Last of Us Part II sa predviedlo viac ako 11 minútami gameplayu

Sony v plnej paráde predviedlo očakávané pokračovanie The Last of Us.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Zbytočný remaster? Sony chystá The Last of Us Part II Remastered na PS5

Zbytočný remaster? Sony chystá The Last of Us Part II Remastered na PS5

Potrebuje to vlastne táto hra?

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Naughty Dog detailne predstavuje No Return mód z The Last of Us Part II Remastered

Naughty Dog detailne predstavuje No Return mód z The Last of Us Part II Remastered

Sledujte trailer, ktorý vám detailne predstaví nový herný režim No Return.