Posledná epizóda

CH Podcast #45 - Máme nový web, zahrali sme si God of War Ragnarok, tipujeme Hru roka

30. November 2022

Naša letná prestávka trvala dlhšie, ako sme si priali, ale sme späť! V najnovšej epizóde nášho CentrumHer podcastu sme sa porozprávali o našom novom webe. Hlavne o tom, ako prebiehala zmena, ako sme web testovali ale aj to, čoho sme sa pri prechode na nový systém báli najviac. Ak ste náš nový web ešte nevideli, určite si ho choďte pozrieť!

Obísť sme nemohli ani God of War Ragnarok. Hru sme hrali všetci a tak sme sa o nej pomerne rozsiahlo pobavili. Samozrejme, spoiler free!

A obísť sme nemohli ani blížiaci sa galavečer, kde sa dozvieme meno Hry rok. Prebrali sme si naše tipy na toto prestížne ocenenie. A v rámci debaty sme zablúdili aj k Xboxu, ktorý mal skvelý rok, akurát mu chýbali exkluzivity.

The Last of Us Part 2 - Ellie and Dina

Face2Face: Najlepšie sa bozkávajú v Naughty Dog

Naughty Dog opäť raz posúva technológie na novú úroveň.

Profilový obrázok autora článku - Marek Jaroš Marek Jaroš

23. Jún 2018

Pre mnohých bola tohtoročná E3 Sony konferencia sklamaním. Sony síce donieslo svoje 4 očakávané pecky (The Last of Us Part II, Ghost of Tsushima, Spider-Man, Death Stranding), no pridaná hodnota v podobe ďalších noviniek bola minimálna. Nedá sa nič robiť, zrejme si ich nechávajú na budúci rok, kde ich (možno) ohlásia rovno s Playstation 5. Ale nie o tom som chcel.

Konečne sme videli gameplay z The Last of Us Part II a vyzerá to parádne. Rôznorodosť animácii bola obrovská, vďaka čomu Ellie autenticky reagovala na prostredie okolo nej. Vďaka skvelému blendingu animácii jej pohyby pôsobili prirodzene, absolútne bez trhania. Hra tak vyzerala absolútne autenticky. Až ste miestami mali pocit, že sa nepozeráte na hru, ale na film.

No aj napriek brutálnemu boju o prežitie samotnej Ellie, či novinkách v sérii, sa stále rozpráva o jednom detaile. O jednom bozku. Poväčšine, keď príde v hrách rada na bozk, nastáva trápny moment. Častokrát to vyzeralo tak, že dva modely postáv sa k sebe nahli a s otvorenými ústami sa snažili napodobniť niečo, čo malo pripomínať bozk. Ak ste si vypichli obe oči a následne ich prižmúrili, náznak bozku ste tam vidieť mohli, no aj tak to vyzeralo otrasne. Ty dobre vieš, že myslím na teba, Heavy Rain.

No Naughty Dog opäť, ako už neraz v minulosti, posunuli hranice toho, čo je v hrách možné. Keď sa pozriete na bozk medzi Ellie a Dinou, necítite sa trápne ako pri podobných scénach doteraz. Tento detail v cut-scéne je presne taký, aký je bozk medzi dvoma milujúcimi sa osobami - nežný, jemný, intímny. Len sa zapozerajte na tie minimalistické detaily, ako sa obom postavám jemne ohýbajú pery, ako sa Ellie "pokrčí" nos keď sa ním dotkne Dininej tváre.

Podobnú úroveň bozkávania sme mohli vidieť už aj v inom titule od Naughty Dog, v Uncharted 4. Tam bozk tiež vyzeral veľmi vierohodne a v scéne by ste našli aj detail s nosom. No pri The Last of Us Part II zašlo štúdio ešte ďalej. Pre snímanie pohybu tváre Naughty Dog vytvorilo ešte lepšiu technológiu, ako používali doteraz. Tá značne obmedzovala priami kontakt dvoch postáv pri bozkávaní. Takže obe herečky sa k sebe priblížili čo najbližšie a bozkávali sa na diaľku, cez vzduch. A jemné detaily už dotvorili animátori v štúdiu.

Aj keď technológie a grafika idú dopredu a bozkávanie aj v iných hrách vyzerá viac než dobre, na tento bozk sa nechytajú. Naughty Dog znova ukázali, že v zmysle pre jemný detail sú ďaleko pred ostatnými. Bez najmenších pochýb najkrajší bozk v hernom priemysle.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Marek Jaroš

Marek Jaroš

The Last of Us, Life is Strange či God of War, to je moje 🙂 S Lukášom to na webe ťahám už od roku 2013. Navyše, od mája 2020 ma môžete počuť aj v našom CH Podcaste.

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Metro Exodus – Recenzia českej PC verzie

Metro Exodus – Recenzia českej PC verzie

Metro Exodus ide v šľapajách predchodcov a predsa vrhá tieň ďalej, ako oba diely dokopy.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Face2Face: Hra roka? Jednoznačne The Last of Us Part 2

Face2Face: Hra roka? Jednoznačne The Last of Us Part 2

O kvalitách The Last of Us Part 2 pochybuje snáď málokto.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Neil Druckmann pracuje na novej hre

Neil Druckmann pracuje na novej hre

Tvorca The Last of Us Part 2 potvrdil, že chystá niečo nové.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom The Last of Us Part 2 - Recenzia Playstation 4 exkluzivity

The Last of Us Part 2 - Recenzia Playstation 4 exkluzivity

The Last of Us Part 2 ponúka zážitok, ktorý prevyšuje pojem videohra.