Posledná epizóda

Najpopulárnejšie hry

Najčítanejšie

The Last of Us Part 2 - Ellie and Dina

Face2Face: Najlepšie sa bozkávajú v Naughty Dog

Naughty Dog opäť raz posúva technológie na novú úroveň.

Profilový obrázok autora článku - Marek Jaroš Marek Jaroš

Pre mnohých bola tohtoročná E3 Sony konferencia sklamaním. Sony síce donieslo svoje 4 očakávané pecky (The Last of Us Part II, Ghost of Tsushima, Spider-Man, Death Stranding), no pridaná hodnota v podobe ďalších noviniek bola minimálna. Nedá sa nič robiť, zrejme si ich nechávajú na budúci rok, kde ich (možno) ohlásia rovno s Playstation 5. Ale nie o tom som chcel.

Konečne sme videli gameplay z The Last of Us Part II a vyzerá to parádne. Rôznorodosť animácii bola obrovská, vďaka čomu Ellie autenticky reagovala na prostredie okolo nej. Vďaka skvelému blendingu animácii jej pohyby pôsobili prirodzene, absolútne bez trhania. Hra tak vyzerala absolútne autenticky. Až ste miestami mali pocit, že sa nepozeráte na hru, ale na film.

No aj napriek brutálnemu boju o prežitie samotnej Ellie, či novinkách v sérii, sa stále rozpráva o jednom detaile. O jednom bozku. Poväčšine, keď príde v hrách rada na bozk, nastáva trápny moment. Častokrát to vyzeralo tak, že dva modely postáv sa k sebe nahli a s otvorenými ústami sa snažili napodobniť niečo, čo malo pripomínať bozk. Ak ste si vypichli obe oči a následne ich prižmúrili, náznak bozku ste tam vidieť mohli, no aj tak to vyzeralo otrasne. Ty dobre vieš, že myslím na teba, Heavy Rain.

No Naughty Dog opäť, ako už neraz v minulosti, posunuli hranice toho, čo je v hrách možné. Keď sa pozriete na bozk medzi Ellie a Dinou, necítite sa trápne ako pri podobných scénach doteraz. Tento detail v cut-scéne je presne taký, aký je bozk medzi dvoma milujúcimi sa osobami - nežný, jemný, intímny. Len sa zapozerajte na tie minimalistické detaily, ako sa obom postavám jemne ohýbajú pery, ako sa Ellie "pokrčí" nos keď sa ním dotkne Dininej tváre.

Podobnú úroveň bozkávania sme mohli vidieť už aj v inom titule od Naughty Dog, v Uncharted 4. Tam bozk tiež vyzeral veľmi vierohodne a v scéne by ste našli aj detail s nosom. No pri The Last of Us Part II zašlo štúdio ešte ďalej. Pre snímanie pohybu tváre Naughty Dog vytvorilo ešte lepšiu technológiu, ako používali doteraz. Tá značne obmedzovala priami kontakt dvoch postáv pri bozkávaní. Takže obe herečky sa k sebe priblížili čo najbližšie a bozkávali sa na diaľku, cez vzduch. A jemné detaily už dotvorili animátori v štúdiu.

Aj keď technológie a grafika idú dopredu a bozkávanie aj v iných hrách vyzerá viac než dobre, na tento bozk sa nechytajú. Naughty Dog znova ukázali, že v zmysle pre jemný detail sú ďaleko pred ostatnými. Bez najmenších pochýb najkrajší bozk v hernom priemysle.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Marek Jaroš

Marek Jaroš

The Last of Us, Life is Strange či God of War, to je moje 😄 S Lukášom to na webe ťahám už od roku 2013. Navyše, od mája 2020 ma môžete počuť aj v našom CH Podcaste.

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený