Posledná epizóda

CH Podcast #45 - Máme nový web, zahrali sme si God of War Ragnarok, tipujeme Hru roka

30. November 2022

Naša letná prestávka trvala dlhšie, ako sme si priali, ale sme späť! V najnovšej epizóde nášho CentrumHer podcastu sme sa porozprávali o našom novom webe. Hlavne o tom, ako prebiehala zmena, ako sme web testovali ale aj to, čoho sme sa pri prechode na nový systém báli najviac. Ak ste náš nový web ešte nevideli, určite si ho choďte pozrieť!

Obísť sme nemohli ani God of War Ragnarok. Hru sme hrali všetci a tak sme sa o nej pomerne rozsiahlo pobavili. Samozrejme, spoiler free!

A obísť sme nemohli ani blížiaci sa galavečer, kde sa dozvieme meno Hry rok. Prebrali sme si naše tipy na toto prestížne ocenenie. A v rámci debaty sme zablúdili aj k Xboxu, ktorý mal skvelý rok, akurát mu chýbali exkluzivity.

Sony PlayStation Logo

Face2Face: Sony nám ukázalo, ako sa to nemá robiť

Sony je nielenže slabšie, no svoje publikum aj dokonale unudilo.

Profilový obrázok autora článku - Marek Jaroš Marek Jaroš

19. Marec 2020

Sony je nielenže slabšie, no svoje publikum aj dokonale unudilo.

Sony dnes zrejme dostalo základnú lekciu z marketingu. Totižto, ak máte slabšiu konzolu, zrejme nechcete svoje publikum unudiť 52 minútovou prednáškou o architektúre systému. Ale poďme pekne od začiatku.

Vďaka koronavírusu bola odložená GDC výstava, čo mierne narušilo plány Sony. Na tejto vývojárskej konferencií totižto chceli odprezentovať architektúru ich next-gen konzoly, Playstation 5. A tak sa Sony rozhodlo že túto veľmi technickú prezentáciu odprezentujú live streamom na Youtube. Avšak, tu sa stala obrovská chyba v komunikácií.

V čase, keď Microsoft bližšie predstavil svoju konzolu, Xbox Series X, si každý zle vysvetlil tweet od Sony, ktorý sľuboval "ponor do architektúry Playstation 5". Všetci totiž čakali to, čo spravil Microsoft. Rýchle, jednoduché predstavenie funkcií, ktoré následne demonštrovali na ukážkach z hier. Avšak, Sony doručilo presne to, čo sľubovalo. Ponor do architektúry.

Na jednej strane sme sa dočkali perfektnej prezentácie toho, čo systém ponúkne a prečo to ponúkne. Mark Cerny nám ukázal, ako Sony pri návrhu novej konzoly postupovalo. Dočkali sme sa aj odhalenia oficiálnej HW špecifikácie Playstation 5. Lenže Sony neukázalo to najpodstatnejšie - hry.

Totižto, hry sú to jediné, o čo konzolovému zákazníkovi ide. Konzolu si kupuje ten, kto sa chce hrať. Ak je niekto zvedavý na architektúru, takt procesora či priepustnosť pamäte, zrejme si postaví svoj vlastný počítač. Konzolový hráč je v konečnom dôsledku zvedavý na to, ako jeho jednotlivé herné série budú na novej konzole vyzerať.

Keby Sony ukázalo v praxi (live demo), ako ich ultra-rýchly SSD disk v spolupráci s GPU s ray-tracingom vyzerá, zrejme nikto by na výkon nepomyslel. Takto si po dnešku hráči, ktorí rozmýšľajú nad kúpou next-gen konzoly, budú pamätať len jedno - 12 vs 10.3 pre Xbox Series X (výkon v TFLOPS).

A to by bola škoda, pretože konzolová vojna je len na začiatku. Treba však dodať, že zatiaľ má prevahu Microsoft.

Days Gone screenshot

Face2Face: Days Gone 2 nebude, pretože prvá hra nepasuje do portfólia Sony

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Marek Jaroš

Marek Jaroš

The Last of Us, Life is Strange či God of War, to je moje 🙂 S Lukášom to na webe ťahám už od roku 2013. Navyše, od mája 2020 ma môžete počuť aj v našom CH Podcaste.

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Ukrajina oficiálne požiadala Xbox a PlayStation o zablokovanie účtov Ruska a Bieloruska

Ukrajina oficiálne požiadala Xbox a PlayStation o zablokovanie účtov Ruska a Bieloruska

Žiadosť podal vicepremiér Mykhailo Fedorov.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom PlayStation spúšťa letný výpredaj!

PlayStation spúšťa letný výpredaj!

Sony dnes predstavuje letnú ponuku PlayStation zliav na vybrané herné tituly.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Face2Face: Days Gone 2 nebude, pretože prvá hra nepasuje do portfólia Sony

Face2Face: Days Gone 2 nebude, pretože prvá hra nepasuje do portfólia Sony

Darmo si hráči pýtajú Days Gone 2, pre Sony hra aktuálne nemá zmysel.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Sony údajne pracuje na multiplayerovej Marvel hre pre Playstation 5

Sony údajne pracuje na multiplayerovej Marvel hre pre Playstation 5

Vyzerá to tak, že Sony a Marvel spoja svoje sily znova. Tentokrát pre multiplayerový titul.