Face2Face: Sony nám ukázalo, ako sa to nemá robiť
Sony je nielenže slabšie, no svoje publikum aj dokonale unudilo.
Sony je nielenže slabšie, no svoje publikum aj dokonale unudilo.
Sony dnes zrejme dostalo základnú lekciu z marketingu. Totižto, ak máte slabšiu konzolu, zrejme nechcete svoje publikum unudiť 52 minútovou prednáškou o architektúre systému. Ale poďme pekne od začiatku.
Vďaka koronavírusu bola odložená GDC výstava, čo mierne narušilo plány Sony. Na tejto vývojárskej konferencií totižto chceli odprezentovať architektúru ich next-gen konzoly, Playstation 5. A tak sa Sony rozhodlo že túto veľmi technickú prezentáciu odprezentujú live streamom na Youtube. Avšak, tu sa stala obrovská chyba v komunikácií.
V čase, keď Microsoft bližšie predstavil svoju konzolu, Xbox Series X, si každý zle vysvetlil tweet od Sony, ktorý sľuboval "ponor do architektúry Playstation 5". Všetci totiž čakali to, čo spravil Microsoft. Rýchle, jednoduché predstavenie funkcií, ktoré následne demonštrovali na ukážkach z hier. Avšak, Sony doručilo presne to, čo sľubovalo. Ponor do architektúry.
Na jednej strane sme sa dočkali perfektnej prezentácie toho, čo systém ponúkne a prečo to ponúkne. Mark Cerny nám ukázal, ako Sony pri návrhu novej konzoly postupovalo. Dočkali sme sa aj odhalenia oficiálnej HW špecifikácie Playstation 5. Lenže Sony neukázalo to najpodstatnejšie - hry.
Totižto, hry sú to jediné, o čo konzolovému zákazníkovi ide. Konzolu si kupuje ten, kto sa chce hrať. Ak je niekto zvedavý na architektúru, takt procesora či priepustnosť pamäte, zrejme si postaví svoj vlastný počítač. Konzolový hráč je v konečnom dôsledku zvedavý na to, ako jeho jednotlivé herné série budú na novej konzole vyzerať.
Keby Sony ukázalo v praxi (live demo), ako ich ultra-rýchly SSD disk v spolupráci s GPU s ray-tracingom vyzerá, zrejme nikto by na výkon nepomyslel. Takto si po dnešku hráči, ktorí rozmýšľajú nad kúpou next-gen konzoly, budú pamätať len jedno - 12 vs 10.3 pre Xbox Series X (výkon v TFLOPS).
A to by bola škoda, pretože konzolová vojna je len na začiatku. Treba však dodať, že zatiaľ má prevahu Microsoft.
Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.
Zobraziť komentáre (0)
Komentáre
Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený
Prihlásiť sa