Posledná epizóda

CH Podcast #47 - HiFi Rush, Dead Space Remake, Seriál The Last of Us a Tragédia menom Skull and Bones

02. Február 2023

V našej najnovšej epizóde CentrumHer Podcastu sme začali krátkou rozpravou o The Day Before. Posledné kroky vývojárov totižto robia z nášho staršieho Face2Face článku ba priam až prorocký kúsok.

Vynechať sme nemohli ani hit nedávnych dní - HiFi Rush, ktorý Bethesda vydala v podstate z minúty na minútu. Lukáš sa podelil o svoje dojmy z tejto hry. No v posledných dňoch hral aj Dead Space Remake a tak porozprával čo-to aj o ňom.

Samozrejme, obísť sme nemohli ani seriál The Last of Us, ktorý aktuálne láme rekordy a dočkal sa aj potvrdenia druhej série. A nakoniec sme sa zasmiali na tragikomédií, ktorú v posledných mesiacoch predvádza Ubisoft, najme v súvislosti s hrou Skull and Bones.

FIFA 23 detailne predstavila svoj gameplay

FIFA 23 prepracovala každý post na ihrisku.

Profilový obrázok autora článku - Marek Jaroš Marek Jaroš

28. Júl 2022

FIFA 23

Len pred týždňom sa nám ukázala nová FIFA 23 vôbec po prvýkrát. Vývojári si detailnejšie predstavenie jednotlivých aspektov hry rozplánovali na celé leto, no a začali zrejme tým najpodstatnejším - hrateľnosťou.

Tú formuje predovšetkým technológia Hypermotion 2. Prvá verzia tohto systému sa predstavila v minulom roku a veru, jej vplyv na hrateľnosť bol citeľný. Tento rok mali vývojári pre svoje vlastné algoritmy strojového učenia k dispozícií dvakrát toľko dát. Výsledkom tak je celkovo až 6000 tisíc nových animácií, ktoré v hre budeme môcť vidieť.

Asi najviditeľnejšie budú pri ženách. Už na prvý pohľad by ste mali vedieť rozoznať mužský futbal od toho ženského. Rovnako tak budete vedieť rozoznať aj špecifické štýly pri behu, bránení či útočení elitných futbalistov. Pre tých technicky zdatnejších hráčov vývojári zapracovali nové kľučky.

Vylepšení boli aj brankári. Po novom bude ich reakčný čas závisieť aj toho, koľko hráčov im bráni vo výhľade. Ak majú na loptu dobrý výhľad, vedia reagovať okamžite a takmer vždy ju chytia. Naopak, ak im niekto bráni vo výhľade, šanca na váš gól sa zvyšuje. Navyše, vôbec po prvýkrát v histórií série majú brankári animovaný každý prst zvlášť. Vďaka tomu budeme môcť vidieť efektné zákroky končekmi nie len v realite, ale konečne aj vo FIFE.

Titulný obrázok Youtube videa

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Marek Jaroš

Marek Jaroš

The Last of Us, Life is Strange či God of War, to je moje 😄 S Lukášom to na webe ťahám už od roku 2013. Navyše, od mája 2020 ma môžete počuť aj v našom CH Podcaste.

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články

Titulný obrázok pre článok s nadpisom FIFA 23 má prvý krát obsahovať cross-play

FIFA 23 má prvý krát obsahovať cross-play

Objavili sa prvé informácie o novej futbalovej hre od EA.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom FIFA 23 privítala rekordný počet hráčov, 10 miliónov za prvý týždeň

FIFA 23 privítala rekordný počet hráčov, 10 miliónov za prvý týždeň

Žeby preto, že je to posledná FIFA od EA?

Titulný obrázok pre článok s nadpisom FIFA 23 predstavená trailerom, prídu ženské kluby aj majstrovstvá sveta

FIFA 23 predstavená trailerom, prídu ženské kluby aj majstrovstvá sveta

FIFA 23 prinesie vylepšenú technológiu Hypermotion 2.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom FIFA 23 - Recenzia

FIFA 23 - Recenzia

Najlepšia FIFA v histórií? Zrejme áno. Oplatí sa? Ani nie...