Posledná epizóda

CH Podcast #49 - Hrali sme Resident Evil 4, Diablo 4, ChatGPT a budúcnosť NPC postáv

25. Marec 2023

V najnovšej epizóde nášho ⁠CentrumHer ⁠Podcastu nám Lukáš podrobne opísal svoje pocity z hrania novinky Resident Evil 4. A taktiež sa dozviete, koľko musel čakať v rade na nové Diablo 4. Ale aj to, čo naň hovorí, pochopiteľne.

Ďalej sme sa rozprávali o ChatGPT a budúcnosti NPC postáv, ktoré by vďaka nemu nemuseli byť len polomŕtvou kulisou herného sveta. A predostreli sme aj pár pomerne zaujímavých konceptov, ako by vývojári mohli túto AI zaviesť do hier.

Na koniec sme si vyhodnotili náš veľký prieskum, ktorý sme v posledných pár dňoch robili medzi vami, našimi poslucháčmi a čitateľmi.

GTA 6 Leak Datum Vydania PC

Gigantický únik informácií o GTA 6! Aj dátum vydania

Pôvodný post o GTA 6 už bol zmazaný z fór.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik

Na stránkach 4Chan sa objavil niekto, kto vraj mal kopec informácií o GTA 6. Ľudia sa ho teda začali pýtať na mnohé otázky a on na ne veselo odpovedal. Pôvodný post bol však za niekoľko hodín zmazaný, čo je veľmi podozrivé. Zmazanie si mohlo vyžiadať samotné Rockstar Games.

GTA 6 Screenshot 15

Prvé screenshoty z GTA 6 - Vyzerá to na next-gen titul?

Informácie o GTA 6, ktoré si prečítate nižšie, nie sú potvrdené žiadnym oficiálnym zdrojom. Ak sú však pravda a leaker skutočne o projekte vie, máme tu zatiaľ najdetailnejší popis novej hry Grand Theft Auto, odkedy sa na hre začalo pracovať. V minulosti sme sa dozvedeli napríklad to, že sa GTA VI má odohrávať v oblasti Miami.

GTA 6 sa bude podobať na RDR2, ponúkne 60 hodinový príbeh

Leaker povedal, že GTA 6 sa silne inšpiruje hrou Red Dead Redemption 2, ktorá priniesla jedinečnú stavbu príbehu. Aj GTA bude mať systém kapitol, prvé dve kapitoly sa budú odohrávať v 70-tych rokoch.

Hlavným hrdinom má byť opálený beloch s talianskym pôvodom, výška 185cm. Jeho pracovný názov je Ricardo, pretože jeho pravé meno je spoiler. Rockstar preto nebude chcieť prezradiť jeho meno do poslednej chvíle. V príbehu sa bude spomínať aj meno Tommy Vercetti a stretneme Kena Rosenberga.

GTA 6 Screenshot 03

Podľa leakera to bude najlepší príbeh v histórii GTA ale nebude tak emotívny, ako v RDR2. Hlavný príbeh bude dlhý cca 60 hodín. Štruktúra misií bude celkom voľná, podobne ako v starších dieloch. Hlavná postava by mala mať na konci príbehu 34 rokov.

Mapa zahrnie Miami/Floridu ale v hre bude aj extra mapa s obmedzeným pohybom, podobne ako Guarma v RDR2. Mapa bude o niečo menšia ako mapa v RDR2 ale bude omnoho hustejšia. Spravíme si aj výlet do Liberty City (GTA IV) aj keď tam bude len niekoľko misií.

V GTA 6 bude surfovanie, deštrukcia končatín, nahota

V hre nájdeme niekoľko minihier. Leaket hovoril o surfingu, windsurfingu a Roller Derby (derby na korčuliach). Umelá inteligencia NPC postáv a obyvateľov bude omnoho reálnejšia. Ľudia budú napríklad nahnevane trúbiť a búchať do volantu, keď im niekto bude blokovať cestu. Budú sa snažiť obchádzať prekážky.

V GTA 6 budeme môcť meniť trochu vzhľad svojho tela, zatiaľ nie je jasné, či tam budú aj posilňovne. Tvar tela budeme môcť meniť ale nie až tak, ako v GTA San Andreas.

GTA 6 screenshot

V hre bude zapracovaný systém deštrukcie končatín: priamy kontakt s výbušninou vám dokáže odfajčiť ruku, nohu. Sekanie mačetou do ľudí na nich zanechá hlboké rany, strelné zbrane dokážu spôsobiť fragmentáciu kostí.

Vývojári vraj prinesú aj viac nahoty a to až do takej miery, ako v Cyberpunk. Možno sa dočkáme sex scén, alebo výletov do striptízových barov. Ženská postava, o ktorej hovorili predošlé leaky vraj bola v príprave. Rockstar sa však v roku 2017 rozhodol, že ju nepoužije, lebo moc do hry nesedela.

Neskutočne vymakané počasie, tuning vozidiel, politicky nekorektné

Leaker hovorí o tom, že efekty počasia sú neuveriteľné. Búrky a dážď budú vyzerať ešte lepšie, ako v GTA V alebo Red Dead Redemption 2. Tuning vozidiel sa oproti GTA V rozšíri, navyše v hre bude niekoľko období a podľa nich sa budú meniť aj autá. Ak budete jazdiť v aute zo staršieho obdobia, tak sa vám budú smiať, že jazdíte v kraksni.

Prečítaj si aj:
Všetky staršie články o GTA 6, leaky, detaily

V soundtracku bude prevládať Pop a Rock. V rádiu budeme počuť aj Pet Shop Boys. Čo nás teší je, že GTA VI bude veľmi politicky nekorektné. Autori si tak znovu budú robiť srandu zo spoločnosti, zo stereotypov, z firiem a životného štýlu podobne, ako tomu bolo v GTA V.

Dátum vydania GTA 6, kedy vyjde na PC?

Podľa úniku informácií bude GTA 6 oznámené najskôr jar roku 2022. Plánovaný dátum vydania hry je Október 2023. GTA 6 ale najskôr vyjde na konzoly, PC verzia vyjde neskôr po optimalizácii. PlayStation verzia vraj beží super rýchlo a vývojári zapracujú aj haptickú odozvu ovládača DualSense.

GTA 6 PC Screenshot

GTA Online časť vyjde tiež niekoľko mesiacov po vydaní singleplayer časti. Podobne tak urobil rockstar aj pri GTA V a Red Dead Redemption 2. To aby hráči mali časť si prejsť príbeh. Na vydanie bude GTA Online viac pri zemi, nebudú tam lietajúce autá a blbosti ako momentálne v existujúcom GTA Online.

Rockstar Games podľa leakera plánuje aj remaster Red Dead Redemption 1 a nepriamo sa vyjadril aj o remasteri GTA San Adreas. Next-Gen patch dostane aj Red Dead Redemption 2, zrýchlia sa loadingy a hra pobeží v 60fps.

To by bolo na teraz všetko, tieto informácie berte s rezervou. Do vydania GTA VI ostáva ešte stále veľa času a informácie môžu byť staré.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik Hviezda

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články