Posledná epizóda

CH Podcast #GamesCom Špeciál - Prvý deň, Opening Night Live

23. August 2023

V dnešnej epizóde nahrávanej v bojových podmienkach hotelovej izby vám Lukáš a Marek porozprávajú o tom, ako vyzerá developerská konferencia či rozostavané výstavisko v Kolíne.

A taktiež preberú to najzaujímavejšie z Opening Night Live, ktoré bolo doslova prepchaté skvelými hrami.

GTA 6 Leak Datum Vydania PC

Gigantický únik informácií o GTA 6! Aj dátum vydania

Pôvodný post o GTA 6 už bol zmazaný z fór.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik

Na stránkach 4Chan sa objavil niekto, kto vraj mal kopec informácií o GTA 6. Ľudia sa ho teda začali pýtať na mnohé otázky a on na ne veselo odpovedal. Pôvodný post bol však za niekoľko hodín zmazaný, čo je veľmi podozrivé. Zmazanie si mohlo vyžiadať samotné Rockstar Games.

GTA 6 Screenshot 15

Prvé screenshoty z GTA 6 - Vyzerá to na next-gen titul?

Informácie o GTA 6, ktoré si prečítate nižšie, nie sú potvrdené žiadnym oficiálnym zdrojom. Ak sú však pravda a leaker skutočne o projekte vie, máme tu zatiaľ najdetailnejší popis novej hry Grand Theft Auto, odkedy sa na hre začalo pracovať. V minulosti sme sa dozvedeli napríklad to, že sa GTA VI má odohrávať v oblasti Miami.

GTA 6 sa bude podobať na RDR2, ponúkne 60 hodinový príbeh

Leaker povedal, že GTA 6 sa silne inšpiruje hrou Red Dead Redemption 2, ktorá priniesla jedinečnú stavbu príbehu. Aj GTA bude mať systém kapitol, prvé dve kapitoly sa budú odohrávať v 70-tych rokoch.

Hlavným hrdinom má byť opálený beloch s talianskym pôvodom, výška 185cm. Jeho pracovný názov je Ricardo, pretože jeho pravé meno je spoiler. Rockstar preto nebude chcieť prezradiť jeho meno do poslednej chvíle. V príbehu sa bude spomínať aj meno Tommy Vercetti a stretneme Kena Rosenberga.

GTA 6 Screenshot 03

Podľa leakera to bude najlepší príbeh v histórii GTA ale nebude tak emotívny, ako v RDR2. Hlavný príbeh bude dlhý cca 60 hodín. Štruktúra misií bude celkom voľná, podobne ako v starších dieloch. Hlavná postava by mala mať na konci príbehu 34 rokov.

Mapa zahrnie Miami/Floridu ale v hre bude aj extra mapa s obmedzeným pohybom, podobne ako Guarma v RDR2. Mapa bude o niečo menšia ako mapa v RDR2 ale bude omnoho hustejšia. Spravíme si aj výlet do Liberty City (GTA IV) aj keď tam bude len niekoľko misií.

V GTA 6 bude surfovanie, deštrukcia končatín, nahota

V hre nájdeme niekoľko minihier. Leaket hovoril o surfingu, windsurfingu a Roller Derby (derby na korčuliach). Umelá inteligencia NPC postáv a obyvateľov bude omnoho reálnejšia. Ľudia budú napríklad nahnevane trúbiť a búchať do volantu, keď im niekto bude blokovať cestu. Budú sa snažiť obchádzať prekážky.

V GTA 6 budeme môcť meniť trochu vzhľad svojho tela, zatiaľ nie je jasné, či tam budú aj posilňovne. Tvar tela budeme môcť meniť ale nie až tak, ako v GTA San Andreas.

GTA 6 screenshot

V hre bude zapracovaný systém deštrukcie končatín: priamy kontakt s výbušninou vám dokáže odfajčiť ruku, nohu. Sekanie mačetou do ľudí na nich zanechá hlboké rany, strelné zbrane dokážu spôsobiť fragmentáciu kostí.

Vývojári vraj prinesú aj viac nahoty a to až do takej miery, ako v Cyberpunk. Možno sa dočkáme sex scén, alebo výletov do striptízových barov. Ženská postava, o ktorej hovorili predošlé leaky vraj bola v príprave. Rockstar sa však v roku 2017 rozhodol, že ju nepoužije, lebo moc do hry nesedela.

Neskutočne vymakané počasie, tuning vozidiel, politicky nekorektné

Leaker hovorí o tom, že efekty počasia sú neuveriteľné. Búrky a dážď budú vyzerať ešte lepšie, ako v GTA V alebo Red Dead Redemption 2. Tuning vozidiel sa oproti GTA V rozšíri, navyše v hre bude niekoľko období a podľa nich sa budú meniť aj autá. Ak budete jazdiť v aute zo staršieho obdobia, tak sa vám budú smiať, že jazdíte v kraksni.

Prečítaj si aj:
Všetky staršie články o GTA 6, leaky, detaily

V soundtracku bude prevládať Pop a Rock. V rádiu budeme počuť aj Pet Shop Boys. Čo nás teší je, že GTA VI bude veľmi politicky nekorektné. Autori si tak znovu budú robiť srandu zo spoločnosti, zo stereotypov, z firiem a životného štýlu podobne, ako tomu bolo v GTA V.

Dátum vydania GTA 6, kedy vyjde na PC?

Podľa úniku informácií bude GTA 6 oznámené najskôr jar roku 2022. Plánovaný dátum vydania hry je Október 2023. GTA 6 ale najskôr vyjde na konzoly, PC verzia vyjde neskôr po optimalizácii. PlayStation verzia vraj beží super rýchlo a vývojári zapracujú aj haptickú odozvu ovládača DualSense.

GTA 6 PC Screenshot

GTA Online časť vyjde tiež niekoľko mesiacov po vydaní singleplayer časti. Podobne tak urobil rockstar aj pri GTA V a Red Dead Redemption 2. To aby hráči mali časť si prejsť príbeh. Na vydanie bude GTA Online viac pri zemi, nebudú tam lietajúce autá a blbosti ako momentálne v existujúcom GTA Online.

Rockstar Games podľa leakera plánuje aj remaster Red Dead Redemption 1 a nepriamo sa vyjadril aj o remasteri GTA San Adreas. Next-Gen patch dostane aj Red Dead Redemption 2, zrýchlia sa loadingy a hra pobeží v 60fps.

To by bolo na teraz všetko, tieto informácie berte s rezervou. Do vydania GTA VI ostáva ešte stále veľa času a informácie môžu byť staré.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články

Titulný obrázok pre článok s nadpisom 18-ročný hacker, ktorý leakol GTA VI, dostal trest

18-ročný hacker, ktorý leakol GTA VI, dostal trest

Strávi v polepšovni toľko času, dokým sa nezmení.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Oficiálne roleplay servery v GTA 6? Rockstar prevzal moderov najpopulárnejších módov GTA V

Oficiálne roleplay servery v GTA 6? Rockstar prevzal moderov najpopulárnejších módov GTA V

Moderi budú pracovať pre Rockstar.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Leaker žiada výkupné, inak zverejní celý zdrojový kód GTA 5 a GTA 6

Leaker žiada výkupné, inak zverejní celý zdrojový kód GTA 5 a GTA 6

Situácia sa však značne komplikuje.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Takto by vyzeralo GTA 6, ak by bežalo na Unreal Engine 5

Takto by vyzeralo GTA 6, ak by bežalo na Unreal Engine 5

Na GTA 6 sa čaká už tak dlho, že si ho hráči začínajú vytvárať sami.