Posledná epizóda

CH Podcast #GamesCom Špeciál - Prvý deň, Opening Night Live

23. August 2023

V dnešnej epizóde nahrávanej v bojových podmienkach hotelovej izby vám Lukáš a Marek porozprávajú o tom, ako vyzerá developerská konferencia či rozostavané výstavisko v Kolíne.

A taktiež preberú to najzaujímavejšie z Opening Night Live, ktoré bolo doslova prepchaté skvelými hrami.

the-best-war-games-on-pc-2021

GLOSA: Jaké válečné hry si v této těžké době zahrát

Pojďme se spolu podívat do historie na válečné hry, díky kterým si můžeme alespoň trošku představit dnešní těžké časy

Profilový obrázok autora článku - Jakub Jakub

Dnešní doba je sice složitá a těžká, ale oproti těm dřívějším má přece jen jednu malou výhodu, máme k dispozici širokou škálu možností jak se nejen zabavit, ale také vypnout a dát tak oddych své psychice a problémům. Příkladem mohou být příspěvky na sociální sítě, sledování filmů nebo seriálů a pro nás hlavně hraní počítačových her. V počítačových hrách si totiž můžeme nejen oddychnout, ale také vyjádřit své emoce, ukázat a dokázat své taktické či jiné schopnosti a v neposlední řadě také dát průchod své nenávisti či chuti po pomstě, které si můžete "vybít" na herních postavách. Pojďte se tedy společně semnou podívat, jaké hry jsem k takovéto příležitosti vybral.

Call of Duty Modern Warfare 2

Titulný obrázok Youtube videa

Kdo by neznal tento díl kultovní série Call of Duty, který bezesporu patří k tomu nejlepšímu, co si můžeme zahrát. Hra vyšla v roce 2009 a na tehdejší dobu překypovala naprosto ohromující grafikou, perfektním a svižným multiplayerem a naprosto geniálním zpracováním moderní války, která vás zavedla do spousty známých míst po celém světě. Namátkou můžeme vybrat třeba Afghánistán, Brazílii nebo třeba legendární boj přímo před Bílým domem.

Osobně jsem v žádné jiné FPS hře nenahrál tolik hodin jako právě v tomto dílu Call of Duty. Výjimečně mě velmi bavila i kampaň, kdo by si nepamatoval postavy jako John Price, John MacTavish, zrádný generál Shepard nebo hlavní protagonista hry Gary Sanderson. Call of Duty Modern Warfare 2 zkrátka musela zanechat v každém hráči alespoň malou stopu. Slušelo by se říct, že tato legenda série dostala poměrně nedávno svůj remaster, který hru přenáší do nového a moderního grafického kabátku. Osobně ale mám radši tu původní verzi.

Arma 3

Legenda mezi vojenskými hrami, král vojenských simulátorů a těžký oříšek pro všechny milovníky válečných her. Takhle by se dala nazvat legendární série Arma. Vybral jsem si její třetí díl, protože je mi nejblíž, mám na něm nahráno stovky hodin, kampaň patří mezi to nejlepší, co jsem kdy zažil a při poslechu jejího soundtracku mi naskakuje husí kůže kdykoliv ji slyším.

Titulný obrázok Youtube videa

Postava desátníka Kerryho, do jehož kůže se během kampaně vnoříte se vám vtiskne do paměti. K tomu všemu je hra prošpikována narážkami a odkazy na minulé hry i na svého předchůdce o kterém si povíme o odstavec níže. Boje na Altisu i Stratisu, ať už v barvách NATO, nebo v barvách místních partyzánů jsou zkrátka tím nejlepším, co nám válečné hry mohou nabídnout a i když se jedná o velmi obtížnou hru, kdy vás jedna zbloudilá kulka může vyřadit ze hry, zabaví vás na několik desítek hodin. Málem bych zapomněl zmínit, že se jedná o českou produkci a jakožto rodilý Čech musím přiznat, že je to jedna věcí, ve které jsem na svou zemi opravdu hrdý. A ještě bonus navrch, vývojáři do hry stále přidávají obsah, DLC přídavky i malé bonusy. Co víc si od válečné hry přát.

Operace Flashpoint: Resistance

Další válečná legenda a pro mě naprostá srdcová záležitost. A to se jedná vlastně jen o datadisk k původní hře Operace Flashpoint: Cold War Crysis. Ale ve mně nezanechala takovou stopu původní hra, ve které hrajeme za americkou armádu, ale spíše právě zmíněný datadisk, hned vám povím proč.

Titulný obrázok Youtube videa

Ve hře, která je jakýmsi prequelem k hlavní hře se ocitneme na svobodném ostrově Nogova, na kterém se vylodí sovětští vojáci za účelem obsazení ostrova a nastolení vlastního pořádku. A právě odkaz na rok 1968, který je zde zpracovaný naprosto dokonale, zachoval v mém srdci obrovskou stopu. Hlavní protagonista Viktor Troska je jako velitel partyzánů naprosto boží a jeho slova, která se mi vryla do paměti "Rusové přišli jen převzít moc, uchvátit mladičkou bezbrannou republiku, na kterou měli stejně podle všeho svaté právo", ve mně vyvolávají husí kůži kdykoliv je slyším nebo si na ně vzpomenu.

Vždyť jsou nadčasová, nejenže se dají přirovnat k situaci v roce 1968, ale daly by se přirovnat i k aktuální situaci. Jednotlivé partyzánské operace prováděné guerillovým stylem "Udeř a uteč", na které je mimo jiné odkaz i v Arma 3, jsou naprosto dokonalé a i když je obtížnost opravdu velmi těžká, po hodinách snažení vám to příběh skvěle vynahradí. Protože v žádné jiné hře nemáte opravdový pocit, že jste hrdina a zachránce lidu, a to je důkaz naprosto dokonalého simulátoru.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Jakub

Jakub Hviezda

Zapálený PC hráč hrající hry všeho druhu už přes dvacet let a pro kterého konzole znamenají jen sprosté slovo

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený