Posledná epizóda

CH Podcast #48 - AI prekladá hry do češtiny, Nový State of Play, Dojmy z Atomic Hearts + Novinky na webe

27. Február 2023

Je tu nová epizóda nášho CentrumHer podcastu, v ktorej sme sa na úvod venovali budúcnosti prekladov hier. Vyzerá to tak, že to čo trvalo dobrovoľným predkladateľom celé roky, dnes zvládne AI s trochou pomoci za pár dní.

Obísť sme nemohli ani State of Play, na ktorom sa nám bližšie ukázal titul Suicide Squad: Kill the Justice League. Máme však obavy, či nedopadne ako Marvel's Avengers. A taktiež sme sa porozprávali o fakte, že Sony nemá ohlásené žiadne hry.

Neobišli sme ani Microsoft, ktorý bol v Bruseli a presviedčal zástupcov Európskej komisie o svojom nákupe Activision-Blizzard.

No a na záver sa Lukáš s Dominikom podelilo o svoje dojmy z hrania hry Atomic Hearts. Plus sme predstavili najnovšiu novinku na webe - prehľadný celoročný kalendár vydaní.

Herný James Bond v Project 007 prinesie vlastnú postavu aj príbeh

Namiesto kopírovania filmov prinesú vývojári vlastnú, hernú predstavu agenta 007.

Profilový obrázok autora článku - Marek Jaroš Marek Jaroš

19. Marec 2023

IO Interactive James Bond hra Project 007

O tom, že štúdio IO Interactive už dlhšie pracuje na James Bond hre vieme už od roku 2020. Vývojári však o hre veľa nerozprávajú. Až teraz, v rozhovore pre Eurogamer prezradili niektoré detaily.

"V prvom rade je nesmierne inšpirujúce pracovať s tímom Eon [Productions, zastrešujú značku James Bond], s ľuďmi, ktorí stoja za všetkým, čo sa týka Bonda," povedal Christian Elverdam, spolumajiteľ štúdia IO Interactive. "Je to zvláštne, pretože z môjho pohľadu som bol zvyknutý brániť Agenta 47; ľudia chcú robiť veci s našou franšízou a vy cítite to správcovstvo."

IO Interactive James Bond hra Project 007

Autori Hitmana oznamujú hru James Bond - Project 007

Už pri samom ohlásení bolo potvrdené, že videoherný James Bond bude iný, ako ten filmový. A to z toho dôvodu, že pôjde o originálny príbeh. Koniec koncov, toto nie je v sérií Jamesa Bonda niečo nové. Za tie desiatky rokov stvárnilo postavu niekoľko hercov, pričom každá éra bola niečim iná, špecifická.

Ďalší spoluvlastník štúdia, Hakan Abrak, sa zas bojí, že ak by len preniesli filmového Jamesa Bonda v podobe hry, hráči by to pokladali len za gamifikáciu videa a riešili by, či sa Daniel Craig podobá alebo nie a rátali by pixely. "Je to originálny príbeh. Je to začiatok niečoho nového a je to začiatok, dúfajme, niečoho, čo si hráči zoberú ako svoje vlastné."

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Marek Jaroš

Marek Jaroš

The Last of Us, Life is Strange či God of War, to je moje 😄 S Lukášom to na webe ťahám už od roku 2013. Navyše, od mája 2020 ma môžete počuť aj v našom CH Podcaste.

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články