Posledná epizóda

Najpopulárnejšie hry

Najčítanejšie

Historická budovateľská hra Manor Lords spoznala dátum vydania, sledujte najnovší trailer

Hru od prvého dňa nájdete v ponuke PC Xbox Game Passu.

Profilový obrázok autora článku - Marek Jaroš Marek Jaroš
Manor Lords

Dnes večer nechýbala ani historická hra Manor Lords, ktorá v sebe spája budovanie mesta s taktickými bojmi. Nižšie vám prinášame znenie oficiálnej tlačovej správy, ktorú sme pre vás z anglického originálu preložili.

Manor Lords vychádza pre PC a PC Game Pass v Apríli 2024, na konzoly Xbox príde neskôr

Spoločnosť Hooded Horse v spolupráci s Xboxom odhalila niekoľko zaujímavých noviniek týkajúcich sa Manor Lords, očakávanej historickej hry od vývojára Slavic Magic, ktorá sa odohráva v Európe v 14. storočí.  Hra bola oznámená počas Xbox Partner Preview a s radosťou konečne môžeme prezradiť, že Manor Lords bude vydaná v rámci skorého prístupu na PC prostredníctvom služieb Steam a GOG a 26. Apríla 2024 bude k dispozícii od prvého dňa aj v rámci služby PC Game Pass.

Hráči vstúpia do živého, detailne spracovaného sveta inšpirovaného stredovekým životom 14. storočia a budú budovať nový domov pre svoj ľud. Využívajte miestne zdroje, rozširujte osadu a vytvárajte robustné obchodné cesty, aby ste uspokojili neustále rastúce požiadavky ľudu. Prežiť prvú zimu bude náročné, ale keď si hráči osvoja svoje okolie, budú si musieť dávať pozor na nové hrozby, ako sú banditi a konkurenční lordi, ktorí sa snažia získať územie pre seba.

Manor Lords v sebe spája detailný systém budovania mesta a komplexné výrobné reťazce, ktoré sa napájajú na taktickú vrstvu boja v reálnom čase, kde sú robotníci zároveň bojovníkmi. Lordi si môžu najímať vlastnú družinu, ale pri vážnych konfliktoch je rozhodujúca podpora ľudu. Hráči budú musieť nielen vyzbrojiť a vybaviť svojich obyvateľov, ale aj zabezpečiť, aby osada vydržala ich neprítomnosť na ťažení - každý deň neprítomnosti je dňom nepracovania a každý zabitý muž je o jedného robotníka menej, ktorý je k dispozícii na riešenie potrieb mesta.

Fičúry:

  • Autentické historické detaily inšpirované Frankami 14. storočia, od architektúry budov až po civilné oblečenie
  • Reťazce zdrojov a výroby pokrývajú všetko od potravín a stavebných materiálov až po zbrane a zbroj
  • Obchodujte s inými regiónmi a zapájajte sa do diplomacie s miestnymi pánmi pri budovaní svojho bohatstva a reputácie
  • Taktické boje v reálnom čase, v ktorých môžete zhromaždiť pracujúce obyvateľstvo do domobrany, aby bránilo váš domov alebo si robilo nároky na okolité územia
  • Ročné obdobia, choroby a divoká príroda oživujú tento stredoveký svet v nádherných detailoch

Ako ďalší darček fanúšikom v minulosti, súčasnosti aj budúcnosti s radosťou oznamujeme, že hra Manor Lords sa niekedy po vydaní na PC dostane aj na konzoly a Xbox Game Pass - ďalšie podrobnosti budú oznámené bližšie k vydaniu na konzolách.

Manor Lords bude k dispozícii v angličtine, nemčine, francúzštine, španielčine, švédčine, dánčine, holandčine, taliančine, češtine, poľštine, maďarčine, turečtine, ukrajinčine, ruštine, brazílskej portugalčine, zjednodušenej čínštine, tradičnej čínštine, kórejčine a japončine.

Hra Manor Lords bude vydaná do skorého prístupu pre PC 26. Apríla 2024 na platformách Steam a GOG a bude k dispozícii aj prvý deň v ponuke PC Game Passu prostredníctvom programu Game Preview.

Titulný obrázok Youtube videa s názvom Manor Lords | Release Date Reveal Trailer

Manor Lords | Release Date Reveal Trailer

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Marek Jaroš

Marek Jaroš

The Last of Us, Life is Strange či God of War, to je moje 😄 S Lukášom to na webe ťahám už od roku 2013. Navyše, od mája 2020 ma môžete počuť aj v našom CH Podcaste.

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Najpopulárnejšie hry