Posledná epizóda

CH Podcast #48 - AI prekladá hry do češtiny, Nový State of Play, Dojmy z Atomic Hearts + Novinky na webe

27. Február 2023

Je tu nová epizóda nášho CentrumHer podcastu, v ktorej sme sa na úvod venovali budúcnosti prekladov hier. Vyzerá to tak, že to čo trvalo dobrovoľným predkladateľom celé roky, dnes zvládne AI s trochou pomoci za pár dní.

Obísť sme nemohli ani State of Play, na ktorom sa nám bližšie ukázal titul Suicide Squad: Kill the Justice League. Máme však obavy, či nedopadne ako Marvel's Avengers. A taktiež sme sa porozprávali o fakte, že Sony nemá ohlásené žiadne hry.

Neobišli sme ani Microsoft, ktorý bol v Bruseli a presviedčal zástupcov Európskej komisie o svojom nákupe Activision-Blizzard.

No a na záver sa Lukáš s Dominikom podelilo o svoje dojmy z hrania hry Atomic Hearts. Plus sme predstavili najnovšiu novinku na webe - prehľadný celoročný kalendár vydaní.

HTC už onedlho oznámi nový VR headset

Predstaví ho začiatkom Januára na výstave CES.

Profilový obrázok autora článku - Marek Jaroš Marek Jaroš

20. December 2022

HTC VR headset

Vyzerá to tak, že aktuálne sledujeme preteky o to, kto ovládne VR priestor. Sony už onedlho vydá svoj Playstation VR2, Meta len prednedávnom spustila predaj svojho Meta Quest Pro a čoraz hlasnejšie sa špekuluje o tom, že svoj VR headset predstaví aj Apple. 

Lenže v týchto vodách pláva aj ďalšia známa firma - HTC.

Predstavenie nového VR headsetu od HTC je už za rohom

Predstavitelia firmy totižto v rozhovore pre The Verge potvrdili svoje plány predstaviť nový AR / VR headset na výstave CES. Ak by ste CES (Consumer Electronics Show) nepoznali, vedzte, že ide o najväčšiu výstavu spotrebnej elektroniky na svete, ktorá sa každoročne začiatkom Januára koná v Las Vegas.

Podľa Shen Yeho, Head of products v HTC, budete môcť nové zariadenie používať pre hranie hier, zábavu, ale aj cvičenie, a samozrejme, aj na prácu. Headset by mal na nabitie vydržať dve hodiny.

Hoci presnú cenu nateraz nepoznáme, Ye v rozhovore naznačil, že jeho cenovka sa bude zdať oproti Meta Quest 2 drahá. Ten sa predáva za 400 dolárov, no HTC vyššiu cenu obhajuje prísnou orientáciou na súkromie zákazníka. Každopádne, viac sa dozvieme už onedlho.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Marek Jaroš

Marek Jaroš

The Last of Us, Life is Strange či God of War, to je moje 😄 S Lukášom to na webe ťahám už od roku 2013. Navyše, od mája 2020 ma môžete počuť aj v našom CH Podcaste.

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený