Posledná epizóda

CH Podcast #GamesCom Špeciál - Prvý deň, Opening Night Live

23. August 2023

V dnešnej epizóde nahrávanej v bojových podmienkach hotelovej izby vám Lukáš a Marek porozprávajú o tom, ako vyzerá developerská konferencia či rozostavané výstavisko v Kolíne.

A taktiež preberú to najzaujímavejšie z Opening Night Live, ktoré bolo doslova prepchaté skvelými hrami.

Kirby´s Return to Dream Land Deluxe Recenzia

Kirby's Return to Dream Land Deluxe - Recenzia

Skvelé dobrodružstvo z čias Nintendo Wii

Profilový obrázok autora článku - switch_gamer_ switch_gamer_

Ako už podtitul napovedá, hra Kirby´s Return to Dream Land po prvý raz vyšla v roku 2011 na vtedy veľmi obľúbenú konzolu Nintendo Wii. Už v tom období sa tešila veľkej popularite. Po rokoch sa vracia zo zabudnutia a dostáva nielen obyčajný port, ale kompletný remake a kopec nového obsahu. 

V tejto recenzii sa spoločne pozrieme na to, ako sa táto klasika presadila v konkurencii moderných titulov na Nintendo Switch. A to najmä preto, že Kirby len prednedávnom dostal úžasné 3D dobrodružstvo s podnázvom Forgotten Land. Poteší dnes aj náročnejšieho hráča 2D plošinovka?

Titulný obrázok Youtube videa

Návrat do ríše snov

Hneď na úvod vás hra privíta krátkym videom, v ktorom sa z čiernej diery vynorí padajúca vesmírna loď. Z nej pri núdzovom pristátí odpadne 5 veľmi dôležitých častí, bez ktorých ostane stroskotaná, a veľké množstvo energetických článkov. Pilotom tejto lode je Magolor, bytosť z inej dimenzie, ktorej (ako ste sa už iste dovtípili) bude musieť Kirby s priateľmi pomôcť získať všetky časti naspäť. 

Príbeh nie je nejako extrémne hlboký, ale vcelku jednoduchý. Vystihuje podstatu toho, že hra je primárne zameraná na mladšie ročníky, avšak spája herné svety do jedného celku. 

Priam Deluxe nový obsah

Hlavný príbeh hry zvládnete prejsť do siedmich hodín, avšak tam zábava ani zďaleka nekončí. Deluxe verzia hry vskutku prináša luxusný nový obsah: 

- Prvou časťou je Magolorov epilóg, kedy si vyskúšate niekoľko levelov hrať práve ako Magolor. S jeho špeciálnymi schopnosťami budete prechádzať novými svetmi a bojovať proti novým bossom.

- Druhou časťou je Zábavný park Merry Magoland. Ten sa vám otvorí po tom, ako s Kirbym prejdete prvým svetom. 

Tento park obsahuje 11 zábavných miniher, ktoré môžete hrať spolu s priateľmi či online, od vytláčania z ringu, cez súboj samurajov, až po streľbu na terč. Pri takom objeme sa vám isto rýchlo nezunujú. 

Ďalej v parku nájdete aj predajcu s maskami, ktoré odomykáte za tickety. Tie sa nachádzajú rôzne po leveloch, ale dostanete ich aj za výhru v minihrách.

Ak budete chcieť skompletizovať všetko, čo hra ponúka, dostanete sa herným časom veľmi ľahko k dvojciferným číslam. 

Návrat ku klasickej plošinovke, ako za starých čias

Kirby´s Return to Dream Land je plnokrvná 2D plošinovka, ktorá však perfektne ťaží z Kirbyho špeciálnych vlastností. Okrem skákania máte k dispozícii vznášanie a pohlcovanie schopností vašich nepriateľov. 

Práve táto druhá vlastnosť bude v hre a boji naozaj kľúčová: Kirby má takto k dispozícii neuveriteľné množstvo útokov, či už ohňom, mečom, vodou, pieskom a mnohými ďalšími elementmi. Niektoré sú potrebné na to, aby ste sa dostali k skrytým energetickým článkom, avšak level dokončíte aj za pomoci ktorejkoľvek. 

Remake hry prichádza aj s piatimi super schopnosťami, ktoré vám pomôžu vyčistiť od nepriateľov celú obrazovku naraz. Nebojte sa však, hra nie je nijako extrémne náročná a je vhodná aj pre deti. Dokonca prichádza aj s novou “ultra ľahkou” obtiažnosťou.

Aby ste si užili aj s priateľmi

Return to Dream Land Deluxe myslel aj na vašich priateľov. Hra disponuje perfektným systémom lokálneho multiplayeru. Ak sa chce ktokoľvek pridať, jednoducho sa podeľte o joycon a stlačením gombíka sa pridá aj nový hráč. Takto môžete na jednej konzole hrať až štyria naraz. Ak si niekto povie, že už má zábavy dosť, podržaním tlačidla level jednoducho opustí a vy hráte ďalej. Obtiažnosť sa prispôsobuje priamo úmerne počtu hráčov úplne dynamicky. 

K online hraniu sú taktiež k dispozícii aj vyššie spomenuté mini hry. Práve tie tento titul premenia aj na skvelú párty hru na štýl Mario Party. 

Gameplay ponúka šíroké spektrum zábavy a dobre vyladenú plošinovku. Ovládanie je po chvíľke zvykania absolútne intuitívne. Levely sú ideálne dlhé a po každom si poviete, že ešte jeden zvládnete, čo vie byť veľmi nebezpečné, ale v tom najlepšom slova zmysle. 

Grafika z ríše snov

Nakoniec by som rád spomenul grafické vylepšenia, ktorými hra prešla. Ako sa na poctivý remake patrí, hra ani zďaleka nevyzerá ako niečo, čo by bolo na Nintende Wii možné. Všetky kostrbaté a pixelované textúry sú kompletne vyhladené a hra akoby nabrala novú žiarivú paletu farieb, ktorá už na prvý pohľad zaujme. 

Levely sú veľmi kreatívne a prostredie sa mení s každým novým svetom, ktorý navštívite. Sem tam vás prekvapia aj mini bossovia a na konci každého sveta je unikátny boss, ktorý vám vydá súčasť lode. 

Hra beží na Switchi perfektne, počas celej hry som nezaznamenal ani jedno spadnutie fps, lag alebo spomalenie. Nahrávacie časy sú celkovo rýchle a farebný dizajn tohto titulu sa ukáže najkrajšie na novom OLED displeji. 

Celkové hodnotenie

Kirbyho návrat do ríše snov je jedným z najvydarenejších remakov od Nintenda. Hra perfektne vystihuje nádych, s ktorým prišla už v roku 2011. No navyše prináša aj kopec nového obsahu, ktorý dodáva hre nový rozmer, a pridáva ďalší dôvod, prečo po nej siahnuť. 

Kirby Kirby's Return to Dream Land Deluxe

 

Príbeh - 6/10

 

Gameplay - 9/10

 

Grafika - 9/10

8/10

Verdikt

Skvelý titul pre jedného hráča, ale aj pre štvoricu priateľov. Vhodná pre deti ale aj dospelých. Tento Kirby tak rýchlo neomrzí. 

Oficiálna stránka Kúpiť

Recenzovaná verzia: Nintendo Switch

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - switch_gamer_

switch_gamer_

Redaktor webu projectgameon.sk, Instagram content creator

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články