Posledná epizóda

Najpopulárnejšie hry

Najčítanejšie

Koľko tisíc hier vyšlo na Steame za rok 2019?

Steam je stále smetisko, ale trend sa spomaľuje.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
steam-logo

Každý rok stúpa počet hier na Steame rekordným tempom a každý rok je to viac, ako predchádzajúci rok. Inak tomu nebolo ani v roku 2019, ktorý v počte vydaných hier prekonal rok 2018. Koľko hier vyšlo na Steame v roku 2019 a ako je nastavený trend?

Podľa SteamSpy vyšlo v roku 2019 na Steame 8400 hier, čo je o 217 viac, ako v roku 2018. Priemerná cena hry predanej v roku 2019 bola 7,87 dolára, čo je takisto viac ako v roku 2018. Aj preto sa celkový počet predaných hier znížil - ľudia kupovali menej hier, ale výrazne drahšie.

Zatiaľ čo v roku 2019 sa na platforme predalo 140 miliónov hier, v roku 2018 to bolo takmer 224 miliónov.

Valve v roku 2014 uvoľnilo podmienky vydávania hier - vydanie hry stojí len 100 dolárov, neskôr ich zmiernili ešte viac. Vývojári môžu na tejto platforme vydať prakticky čokoľvek, vrátane pornografických hier. Zákaz majú len ilegálne hry, alebo čistý trolling.

Trend sa ale spomaľuje a neočakáva sa, že v roku 2020 bude na Steame vydaných viac hier, ako za posledné roky. Svoje náručie totiž otvorili aj platformy ako Epic Games Store, či Nintendo Store, obe podporujú indie vývojárov. Aj vďaka tomu poklesol predaj indie hier, podľa jednej štúdie až o 70%.

Dobré indie hry sú väčšinou zakopané pod kopou hnoja a hentai hrami, takže ak si chcete na Steame vytipovať jednu z tých lepších hier, odporúčame si vyhľadávanie zoradiť podľa hodnotení.

Returnal-Wallpaper-PS5

PC verzia Returnal by mala bežať aj na Steam Decku

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Najpopulárnejšie hry