Posledná epizóda

CH Podcast #45 - Máme nový web, zahrali sme si God of War Ragnarok, tipujeme Hru roka

30. November 2022

Naša letná prestávka trvala dlhšie, ako sme si priali, ale sme späť! V najnovšej epizóde nášho CentrumHer podcastu sme sa porozprávali o našom novom webe. Hlavne o tom, ako prebiehala zmena, ako sme web testovali ale aj to, čoho sme sa pri prechode na nový systém báli najviac. Ak ste náš nový web ešte nevideli, určite si ho choďte pozrieť!

Obísť sme nemohli ani God of War Ragnarok. Hru sme hrali všetci a tak sme sa o nej pomerne rozsiahlo pobavili. Samozrejme, spoiler free!

A obísť sme nemohli ani blížiaci sa galavečer, kde sa dozvieme meno Hry rok. Prebrali sme si naše tipy na toto prestížne ocenenie. A v rámci debaty sme zablúdili aj k Xboxu, ktorý mal skvelý rok, akurát mu chýbali exkluzivity.

Koľko tisíc hier vyšlo na Steame za rok 2019?

Steam je stále smetisko, ale trend sa spomaľuje.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik

25. Január 2020

steam-logo

Každý rok stúpa počet hier na Steame rekordným tempom a každý rok je to viac, ako predchádzajúci rok. Inak tomu nebolo ani v roku 2019, ktorý v počte vydaných hier prekonal rok 2018. Koľko hier vyšlo na Steame v roku 2019 a ako je nastavený trend?

Podľa SteamSpy vyšlo v roku 2019 na Steame 8400 hier, čo je o 217 viac, ako v roku 2018. Priemerná cena hry predanej v roku 2019 bola 7,87 dolára, čo je takisto viac ako v roku 2018. Aj preto sa celkový počet predaných hier znížil - ľudia kupovali menej hier, ale výrazne drahšie.

Zatiaľ čo v roku 2019 sa na platforme predalo 140 miliónov hier, v roku 2018 to bolo takmer 224 miliónov.

Valve v roku 2014 uvoľnilo podmienky vydávania hier - vydanie hry stojí len 100 dolárov, neskôr ich zmiernili ešte viac. Vývojári môžu na tejto platforme vydať prakticky čokoľvek, vrátane pornografických hier. Zákaz majú len ilegálne hry, alebo čistý trolling.

Trend sa ale spomaľuje a neočakáva sa, že v roku 2020 bude na Steame vydaných viac hier, ako za posledné roky. Svoje náručie totiž otvorili aj platformy ako Epic Games Store, či Nintendo Store, obe podporujú indie vývojárov. Aj vďaka tomu poklesol predaj indie hier, podľa jednej štúdie až o 70%.

Dobré indie hry sú väčšinou zakopané pod kopou hnoja a hentai hrami, takže ak si chcete na Steame vytipovať jednu z tých lepších hier, odporúčame si vyhľadávanie zoradiť podľa hodnotení.

Returnal-Wallpaper-PS5

PC verzia Returnal by mala bežať aj na Steam Decku

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články