Posledná epizóda

Najpopulárnejšie hry

Najčítanejšie

Logitech G PRO X Superlight Recenzia

Logitech G PRO X Superlight - Recenzia hernej myšky

Najľahšia herná myš série G Pro od Logitechu.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik

iPhone medzi hernými myškami. Asi tak by som charakterizoval novú hernú myš od Logitechu - G PRO X Superlight. Pri tvorbe tejto bezdrôtovej myšky dizajnéri mysleli na tri veci – aby bola extrémne ľahká, podávala výkon hodný profesionálnych hráčov a zároveň ostala ergonomicky minimalistická. Vďaka týmto trom pravidlám ide o myš, ktorá skutočne chodí po stole sama.

Prečo iPhone? Nuž, nie je to myš, v ktorej nájdete úplne všetky funkcie, na ktoré ste už zvyknutí, napríklad zabudnite na RGB podsvietenie. Takisto tu nenájdete tonu bočných tlačidiel, prepínač DPI ani oceľové koliesko s nekonečným krútiacim momentom. Na druhej strane, čo čo tu nájdete, je vypracované absolútne bezchybne ale s prémiovou, možno až prehnanou cenou.

Dostala sa mi do ruky biely variant Logitech G PRO X Superlight, na výber potom máte ešte čierny. Biela má výhodu v tom, že vyzerá fakt luxusne a dizajnovo sa na stole doslova vyníma, na druhej strane je náchylnejšia na špinu, ale menej náchylnejšia na škrabance. Obe majú matný, až hebký povrch, takže je jasné, že na tej čiernej bude nejaké škraby vidieť skôr.

Telo G PRO X Superlight bez rušivých elementov

Myška je úplne symetrická a vhodná pre pravákov aj ľavákov. Dve postranné tlačidlá sa nachádzajú na ľavej strane. Na tej hornej sa nachádzajú len hlavné tlačidlá myšky a hliníkové koliesko, rovnako striekané bielou farbou. Potiahnuté je čiernou gumou. Kúsok nad kolieskom je už len malý indikátor stavu nabitia a na zadnej strane myšky jemné logo Logitech G.

Titulný obrázok Youtube videa s názvom Představujeme myš PRO X SUPERLIGHT Wireless Gaming Mouse

Představujeme myš PRO X SUPERLIGHT Wireless Gaming Mouse

Prednú stranu myšky zdobí Micro USB port, ktorý Logitech unifikoval medzi všetky svoje bezdrôtové modely. Už v minulosti som oceňoval toto uchytenie, pretože eliminuje možnosť nechceného vytiahnutia kábla a chráni samotný USB Port. Môžete však použiť akýkoľvek svoj kábel, ak vám nevyhovuje ten v balení. Je tenší, ako býva zvykom. Asi preto, že mu chýba potiahnutie textilom. V balení ešte nájdete aj čierne, gumené nálepky na telo myšky, aj by vám nevyhovoval jemný matný povrch.

Krytka na spodnej strane zakrýva 2.4GHz USB prijímač. Namiesto nej si môžete na myš dať Power Core alebo krytku s ďalšou teflónovou plochou, ktorú nájdete v balení. Na čo že slúži Power Core? Nuž, myš podporuje nabíjanie cez Powerplay, špeciálnu nabíjaciu podložku od Logitechu, takže sa nabíja priamo počas používania. Na spodnej strane sa potom nachádza už len tlačidlo na zapnutie a vypnutie a senzor HERO. Čo by vám na myške mohlo jednoznačne chýbať, je prepínač DPI, musíte sa teda spoľahnúť na softvér, alebo obetovať nejaké tlačidlo.

Extrémne ľahká myš s výkonným senzorom

Celkovo sa dizajnéri zmestili konštrukciou pod 63 gramov a to je už čo povedať. Ak si to neviete predstaviť, je to len o málo viac ako nejaká Kávenka. Dokonca aj v porovnaní s konkurenciou od rovnakého výrobcu je ľahšia, napríklad Logitech G305 má 99g, bezdrôtová G PRO má 80g a taký HyperX Pulsefire Dart má až 110g. Na druhej strane, kvôli menšej batérii myš vydrží na jedno nabitie len okolo 70 hodín používania.

Takmer tretinu spodnej strany myšky pokrývajú teflónové plochy, u ktorých výrobca deklaruje, že ide o pravý PTFE bez pridaných látok. Myš vďaka nim skutočne pláva po podložke. Ešte nikdy som v ruke nemal myšku, ktorú by bolo tak ľahké rozhýbať. Nekladie takmer žiadny odpor pri trení, je to neuveriteľné, ale je to akoby som hýbal len rukou.

V útrobách nájdeme senzor Hero 25K, ktorý je najvýkonnejším od Logitechu. Sníma v rozlíšení 100 – 25 600 DPI a zvládne zrýchlenie až 40G. Plochu dokáže snímať rýchlosťou 400 palcov za sekundu, nie že by to niekto niekedy v živote využil. S odozvou 1ms hlási pozíciu 1000x za sekundu a to všetko bez parazitickej akcelerácie, filtrovania, alebo vyhladzovania pohybu. Pohyb s myškou Logitech G PRO X Superlight je vždy dokonale presný a kopíruje ruku 1:1. Myš komunikuje s počítačom cez už známu bezdrôtovú Logitech technológiu Lightspeed a výrobca uvádza, že je rýchlejšia ako kábel. Absolútne nerozoznáte, či hráte s káblom alebo bez, odozva je extrémne rýchla. Je to ideálna myška pre e-športy, či akúkoľvek kompetetívnu zábavu a poradí si aj s nerovným povrchom. Zamrzí podpora bluetooth.

Čo sa tlačidiel týka, kliká sa s nimi veľmi dobre. Ich hlučnosť je úplne primeraná, najviac spokojný som s kolieskom, ktoré nie je počuť že absolútne vôbec. A to ani pri rolovaní, ani pri klikaní. Proste komfortná, rýchla, tichá a dizajnové príjemná myš.

Fungovať s ňou môžete okamžite po zapojení USB prijímača do počítača. Naplno ju však využijete až s inštaláciou softvéru Logitech G HUB, ktorý potom nastavenia uloží do pamäte myšky. Nastaviť si môžete rôzne úrovne DPI, ale aj polling od 125 do 1000. Inak tam nie je čo nastaviť, možno nejaké profily alebo makrá.

Myš Logitech G PRO X Superlight je unikátna myš. Je extrémne ľahká a vďaka tomu rýchla a presná. Pri hraní nekladie absolútne žiadny odpor a navyše, skvele vyzerá. Nevýhodou však je nižšia výdrž batérie, chýbajúci prepínač DPI, či vysoká cena, ktorá pri množstve materiálu a veľmi jednoduchom spracovaní skôr vzbudzuje otázniky. Nuž, je to myš pre ľudí, ktorí sú ochotní zaplatiť, presne ako iPhone.

Logitech G PRO X Superlight

Dizajn, spracovanie

★★★★★

Funkcie

★★★★★

Konektivita

★★★★★

Verdikt

Viac o myške Logitech G PRO X Superlight na oficiálnej stránke.

4.4

★★★★★

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený