Posledná epizóda

CH Podcast #49 - Hrali sme Resident Evil 4, Diablo 4, ChatGPT a budúcnosť NPC postáv

25. Marec 2023

V najnovšej epizóde nášho ⁠CentrumHer ⁠Podcastu nám Lukáš podrobne opísal svoje pocity z hrania novinky Resident Evil 4. A taktiež sa dozviete, koľko musel čakať v rade na nové Diablo 4. Ale aj to, čo naň hovorí, pochopiteľne.

Ďalej sme sa rozprávali o ChatGPT a budúcnosti NPC postáv, ktoré by vďaka nemu nemuseli byť len polomŕtvou kulisou herného sveta. A predostreli sme aj pár pomerne zaujímavých konceptov, ako by vývojári mohli túto AI zaviesť do hier.

Na koniec sme si vyhodnotili náš veľký prieskum, ktorý sme v posledných pár dňoch robili medzi vami, našimi poslucháčmi a čitateľmi.

Lost Ark prekonal hranicu pol milióna hráčov naraz, tri dni pred vydaním

Do hry sa dostali majitelia Founder's balíčkov.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
Lost-Ark-Artwork-3

Akčné MMO RPG Lost Ark včera odpremiérovalo svoje západné servery a brány sveta sa otvorili prvým hráčom. Do hry sa tri dni pred vydaním dostali všetci, ktorí si zakúpili Founder's Pack, teda balíčky s rôznymi odmenami.

Aj keď samotná hra Lost Ark bude pri vydaní zadarmo, môžete ju podporiť práve cez tieto balíčky. Najlacnejší Bronzový stojí 14,99€, Strieborný stojí 24,99€, Zlatý stojí 49,99 a Platinový balíček stojí 99,99 eur.

Včerajší rekord v počte aktívnych hráčov na Steame prekročil hranicu 530-tisíc. O úspešný štart sa postarali najmä streameri, ktorí včera vo veľkom vysielali sponzorované streamy na Twitchi.

Hru Lost Ark sledovalo naraz viac ako 1,3 milióna ľudí. Aktivované boli aj Twitch Drops, ľudia mohli za sledovanie získať odmeny do hry.

Veľký počet hráčov sa však odrazil aj na zaťažení na servery. Čakacie doby na Európske servery boli neskutočné, ak ste si chceli zahrať okolo ôsmej večer, boli ste zhruba 16,000 v poradí. Ostrý štart free-to-play verzie je až 11.2.2022 takže rady môžeme očakávať aj v tento deň.

Lost-Ark-Wallpaper

Dôvod, prečo sa tešiť na Lost Ark ešte viac - pozitívne recenzie!

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik Hviezda

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články