Posledná epizóda

CH Podcast #49 - Hrali sme Resident Evil 4, Diablo 4, ChatGPT a budúcnosť NPC postáv

25. Marec 2023

V najnovšej epizóde nášho ⁠CentrumHer ⁠Podcastu nám Lukáš podrobne opísal svoje pocity z hrania novinky Resident Evil 4. A taktiež sa dozviete, koľko musel čakať v rade na nové Diablo 4. Ale aj to, čo naň hovorí, pochopiteľne.

Ďalej sme sa rozprávali o ChatGPT a budúcnosti NPC postáv, ktoré by vďaka nemu nemuseli byť len polomŕtvou kulisou herného sveta. A predostreli sme aj pár pomerne zaujímavých konceptov, ako by vývojári mohli túto AI zaviesť do hier.

Na koniec sme si vyhodnotili náš veľký prieskum, ktorý sme v posledných pár dňoch robili medzi vami, našimi poslucháčmi a čitateľmi.

Mafia 4 má sledovať príbeh Dona Salieriho na Sicílii

Prvé detaily o hre.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik

16. Máj 2022

Mafia Definitive Edition CZ Screenshot

Mafia 4 je oficiálne vo vývoji. Štúdio Take Two Interactive a vývojári z Hangar 13 (aj z Brna) aktívne pracujú na novej hre Mafia, ktorá pobeží na Unreal 5 Engine. Z hry však máme len veľmi málo oficiálnych informácií, no čoraz častejšie sa objavujú tie neoficiálne.

Tie najnovšie sme sa dozvedeli v podcaste XboxEra, kde leaker Shpeshal Nick odhalil niekoľko nových detailov. Fanúšikov prvej hry Mafia: The City of Lost Heaven určite potešia.

Leaky znovu potvrdzujú, že pôjde o prequel k sérii Mafia, špeciálne k prvému dielu. Mafia 4 sa má odohrávať na Sicílii (Taliansko) na prelome 19. a 20. storočia.

Nová Mafia má byť viac lineárna ako Mafia 3 a teda sa bude držať štýlu Mafia 1 a Mafia 2. Príbeh sa bude točiť okolo mafiánskej rodiny Dona Salieriho.

Informácie treba zatiaľ brať s rezervou.

Krabička Mafia Definitive Edition

Nová Mafia je vo vývoji na Unreal Engine 5, pôjde o prequel k trilógii

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články