Posledná epizóda

CH Podcast #48 - AI prekladá hry do češtiny, Nový State of Play, Dojmy z Atomic Hearts + Novinky na webe

27. Február 2023

Je tu nová epizóda nášho CentrumHer podcastu, v ktorej sme sa na úvod venovali budúcnosti prekladov hier. Vyzerá to tak, že to čo trvalo dobrovoľným predkladateľom celé roky, dnes zvládne AI s trochou pomoci za pár dní.

Obísť sme nemohli ani State of Play, na ktorom sa nám bližšie ukázal titul Suicide Squad: Kill the Justice League. Máme však obavy, či nedopadne ako Marvel's Avengers. A taktiež sme sa porozprávali o fakte, že Sony nemá ohlásené žiadne hry.

Neobišli sme ani Microsoft, ktorý bol v Bruseli a presviedčal zástupcov Európskej komisie o svojom nákupe Activision-Blizzard.

No a na záver sa Lukáš s Dominikom podelilo o svoje dojmy z hrania hry Atomic Hearts. Plus sme predstavili najnovšiu novinku na webe - prehľadný celoročný kalendár vydaní.

Mapa vo Fortnite sa s prichádzajúcou piatou sériou opäť mení

Kompletný prehľad toho, čo by sa malo na mape Fortnite zmeniť. 

Profilový obrázok autora článku - Redakcia Redakcia

26. Jún 2018

Fortnite Season 5

Kráľ fenoménu nového herného štýlu Battle Royale, Fortnite, pomaly končí svoju štvrtú sezónu a s ňou už tradične prichádzajú zmeny mapy, ktorá sa zo sezóny na sezónu transformuje, na konci Season 3 na virtuálny svet Fortnite dopadol obrovský meteorit a zrovnal niektoré časti mapy so zemou, teraz sa nám okolie dáva pomaličky dokopy, ale dejú sa aj iné zmeny.

Twitter užívateľ DieBuddies zverejnil náhľad novej mapy, ktorú pre nás chystajú tvorcovia. Je na nej vidieť niekoľko zmien oproti minulej. Objavila sa nám nová budova v Tilted Towers, kamióny sa už blížia ku Greasy Groove a do Dusty Divot, krátera, ktorý vznikol po páde meteoritu, pribudlo zase viacej zelene.

Takto by mala vyzerať mapa v Season 5:

V Dusty Divot sa opäť začína objavovať zeleň:

Dusty Divot, nová lokalita, ktorá vznikla po náraze meteoritu, je jednou z najmasívnejších zmien, ktoré sa doteraz udiali vo Fortnite. Po náraze sa nám objavili v hre aj "skákajúce kamene", ktoré sa postupne dostávajú aj do iných častí v mape (napríklad v kamióne pri Snooby Shores). Dusty Divot sa pomaly ale isto regeneruje.

Tilted Towers sa tiež dáva do kopy po meteorickom roji:

Najobľúbenejšia lokalita Tilted Towers sa takisto otriasla po údere časti meteoritu a ten zničil jednu z budov, ale v meste sa už začali stavebné práce, pribudli nákladné autá a aj žeriavy. A podľa najnovšieho leaku to vyzerá, že budova bude opäť zrekonštruovaná.

Raketa bola odpálená, alebo premiestnená:

Obrovská raketa, ktorá bola umiestnená v sile, na kopci blízko Snooby Shores, bola podľa novej mapy buď premiestnená, alebo vypálená, alebo je silo zavreté. Ale podľa udalostí v hre, by mohla byť pravdepodobne odpálená na mimozemských votrelcov.

No a nakoniec, podľa tohto tweetu užívateľa RLHO8, je na obrázku vidieť, ako sa nám zasa o kúsok premiestnili kamióny, nesúce "skákajúce kamene", ktoré momentálne prechádzajú cez Greasy Groove a podľa špekuklácií mieria do spomínaného sila, kde sa nachádza aj raketa.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Redakcia

Redakcia

CentrumHer.eu je pôvodne český projekt založený v roku 2009. Dnes web vedie skupinka nezávislých autorov bez nároku na honorár a denne vám prinášame aktuálne novinky, zaujímavosti, trailery aj recenzie zo sveta videohier.

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Veľkosť hry Fortnite na PC sa zmenšila o 60GB vďaka patchu

Veľkosť hry Fortnite na PC sa zmenšila o 60GB vďaka patchu

Nový update výrazne zmenšil veľkosť hry.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Návštevník GamesComu sa vys*al do batoha, zatiaľ čo čakal v rade na Fortnite

Návštevník GamesComu sa vys*al do batoha, zatiaľ čo čakal v rade na Fortnite

Tak konečne aspoň jedna vec, pre ktorú nemusíme ľutovať, že sme toho roku nešli. 

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Playstation hráči prevalcovali tých Xboxových. Na Pornhube!

Playstation hráči prevalcovali tých Xboxových. Na Pornhube!

Najvyhľadávanejšou hrou bol aj tento rok Fortnite.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Fortnite vďaka Unreal Engine 5 vyzerá ako nextgen hra

Fortnite vďaka Unreal Engine 5 vyzerá ako nextgen hra

Zmeny na novom engine sú brutálne.