Posledná epizóda

CH Podcast #49 - Hrali sme Resident Evil 4, Diablo 4, ChatGPT a budúcnosť NPC postáv

25. Marec 2023

V najnovšej epizóde nášho ⁠CentrumHer ⁠Podcastu nám Lukáš podrobne opísal svoje pocity z hrania novinky Resident Evil 4. A taktiež sa dozviete, koľko musel čakať v rade na nové Diablo 4. Ale aj to, čo naň hovorí, pochopiteľne.

Ďalej sme sa rozprávali o ChatGPT a budúcnosti NPC postáv, ktoré by vďaka nemu nemuseli byť len polomŕtvou kulisou herného sveta. A predostreli sme aj pár pomerne zaujímavých konceptov, ako by vývojári mohli túto AI zaviesť do hier.

Na koniec sme si vyhodnotili náš veľký prieskum, ktorý sme v posledných pár dňoch robili medzi vami, našimi poslucháčmi a čitateľmi.

Xbox activision blizzard king logo

Microsoft povedal, že uvoľní všetky Activision Blizzard hry do Game Passu

A to hneď po tom, čo uzavrú obchod.

Profilový obrázok autora článku - Marek Jaroš Marek Jaroš

Microsoft ale aj Activision, obe strany dnes vydali rozsiahle prehlásenia o prebiehajúcej masívnej akvizícii. Za Microsoft prezentoval pohľad boh herného priemyslu - Phil Spencer, za stranu Activision zase diabol herného priemyslu - Bobby Kotick. No nie je to prozaické?

Ale teraz k veci. Bobby svoj list adresoval zamestnancom Activisionu. Pripomenul, že obchod za 69 MILIÁRD dolárov nejaký čas trvá. Stále však uisťuje, že by to malo byť uzavreté najneskôr v Júni 2023. Kotick však potvrdil, že počet krajín, ktoré schválili tento obchod, narastá a problémy sú nepravdepodobné.

Kotick sa toho určite už nevie dočkať, pretože ako dosluhujúci riaditeľ určite získa vysoké odstupné. Navyše, vlastní toľko akcií Activisionu, že od Microsoftu na ruku v cashi dostane okolo 500 miliónov dolárov.

Microsoft: Activision Blizzard hry vydáme do Game Passu

Plány do budúcnosti nám však priblížiť Phil Spencer. Vo svojom rozsiahlom liste komentoval herný priemysel ako taký, ale zameral sa na možnosť voľby. Podľa neho je možnosť voľby v hernom priemysle dôležitá, konkrétne to, či hráči chcú hrať na PC, na konzole, na mobile, notebooku, alebo telke.

To všetko chce dosiahnuť práve rastúci Game Pass. Spencer oznámil, že do Game Passu vydajú knižnicu hier Activision Blizzard vrátane Overwatch, Diablo a Call of Duty. To by znamenalo príležitosť získať desiatky miliónov nových hráčov.

Microsoft sa vďaka expertom v Activision Blizzard (aj King) zameria aj na mobilné hranie. Konkrétne by malo ísť o nový distribučný model pre vývojárov, mimo Google Play a App Store. Pravdepodobne hovorí o cloud hraní na mobile.

Spencer ale uistil aj PlayStation hráčov, že nový diel Call of Duty bude dostupný na PlayStation v úplne rovnakej verzii, ako všade inde. A to aj s cross-platform multiplayerom. Prirovnal to k Minecraftu, ktorý je na všetkých platformách aj po tom, čo ho v roku 2014 kúpil Microsoft.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Marek Jaroš

Marek Jaroš

The Last of Us, Life is Strange či God of War, to je moje 😄 S Lukášom to na webe ťahám už od roku 2013. Navyše, od mája 2020 ma môžete počuť aj v našom CH Podcaste.

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články

Titulný obrázok pre článok s nadpisom COD Mobile zarobilo miliardu, Activision zarába najviac na mikrotransakciách

COD Mobile zarobilo miliardu, Activision zarába najviac na mikrotransakciách

Firma zverejnila finančné výsledky za prvý štvrťrok 2021.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Microsoft hlási ďalší pokles predajov Xboxu

Microsoft hlási ďalší pokles predajov Xboxu

Dopyt po konzolách Xbox je výrazne nižší.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Kojima a Microsoft podpísali spoluprácu pri vývoji novej Xbox hry

Kojima a Microsoft podpísali spoluprácu pri vývoji novej Xbox hry

Bude exkluzívna na Xbox?

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Face2Face: Vyhrali sme vojnu o DRM, ale WTF Micro$oft

Face2Face: Vyhrali sme vojnu o DRM, ale WTF Micro$oft

My, hráči môžeme za to, že končia Online Passy a že nové konzoly budú bez restrikcií. Ale s jednou z konzol niečo nieje v poriadku.