Posledná epizóda

CH Podcast #49 - Hrali sme Resident Evil 4, Diablo 4, ChatGPT a budúcnosť NPC postáv

25. Marec 2023

V najnovšej epizóde nášho ⁠CentrumHer ⁠Podcastu nám Lukáš podrobne opísal svoje pocity z hrania novinky Resident Evil 4. A taktiež sa dozviete, koľko musel čakať v rade na nové Diablo 4. Ale aj to, čo naň hovorí, pochopiteľne.

Ďalej sme sa rozprávali o ChatGPT a budúcnosti NPC postáv, ktoré by vďaka nemu nemuseli byť len polomŕtvou kulisou herného sveta. A predostreli sme aj pár pomerne zaujímavých konceptov, ako by vývojári mohli túto AI zaviesť do hier.

Na koniec sme si vyhodnotili náš veľký prieskum, ktorý sme v posledných pár dňoch robili medzi vami, našimi poslucháčmi a čitateľmi.

Microsoft už testuje Xbox cloud hranie na iPhone a iPad

Streamovacia služba xCloud beží v prehliadači.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
XboxWire_Xbox-Controller-Game-Pass

Po tom, čo Apple minulý rok zakázalo vydanie aplikácie Xbox Game Pass na zariadeniach iOS, začal Microsoft vyvíjať spôsob, ako ho tam dostať. Voľba bola jasná – spojazdniť xCloud priamo v prehliadači ako webovú stránku, podobne ako to robí Google Stadia.

Microsoft v týchto dňoch pozýva členov Xbox Game Pass Ultimate do testu streamovania na iOS. Užívatelia si tak môžu vyskúšať streamovanie v prehliadačoch Chrome, Edge alebo Safari. Vďaka tomu bude streamovanie možné aj na Mac zariadeniach a počítačoch, kde aplikácia Xbox Game Pass nie je nainštalovaná.

K hraniu na mobile alebo tablete od Apple je potrebný len USB alebo Bluetooth ovládač a kvalitné pripojenie. Množstvo hier dokonca ovládač nepotrebuje – využívajú dotykové ovládanie.

Podľa prvých testov Verge má služba na iOS problémy s pripojením a rýchlosťou, ale v základe funguje rovnako, ako Android verzia xCloud.

Hry momentálne bežia vzdialene na konzolách Xbox One S, časy načítania sú preto dlhšie. Microsoft plánuje staršie konzoly na serveroch vymeniť za novšie, Xbox Series X.

Titulný obrázok Youtube videa

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik Hviezda

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články