XboxWire_Xbox Controller Game Pass

Microsoft už testuje Xbox cloud hranie na iPhone a iPad

21 apríla, 2021 Lukáš Kanik

Streamovacia služba xCloud beží v prehliadači.

Po tom, čo Apple minulý rok zakázalo vydanie aplikácie Xbox Game Pass na zariadeniach iOS, začal Microsoft vyvíjať spôsob, ako ho tam dostať. Voľba bola jasná – spojazdniť xCloud priamo v prehliadači ako webovú stránku, podobne ako to robí Google Stadia.

Microsoft v týchto dňoch pozýva členov Xbox Game Pass Ultimate do testu streamovania na iOS. Užívatelia si tak môžu vyskúšať streamovanie v prehliadačoch Chrome, Edge alebo Safari. Vďaka tomu bude streamovanie možné aj na Mac zariadeniach a počítačoch, kde aplikácia Xbox Game Pass nie je nainštalovaná.

K hraniu na mobile alebo tablete od Apple je potrebný len USB alebo Bluetooth ovládač a kvalitné pripojenie. Množstvo hier dokonca ovládač nepotrebuje – využívajú dotykové ovládanie.

Podľa prvých testov Verge má služba na iOS problémy s pripojením a rýchlosťou, ale v základe funguje rovnako, ako Android verzia xCloud.

Hry momentálne bežia vzdialene na konzolách Xbox One S, časy načítania sú preto dlhšie. Microsoft plánuje staršie konzoly na serveroch vymeniť za novšie, Xbox Series X.

Sledujte ma: