Posledná epizóda

Najpopulárnejšie hry

Najčítanejšie

Microsoft vychválil Hi-fi Rush, pak zavřel studio

Microsoft přestává zvládat svoji roli největšího hráče na poli vývojářů

Profilový obrázok autora článku - Jakub Jakub
Splash-Screen

Bylo to obrosvké překvapení, když před pár dny proletěla internetem zpráva, že Microsoft zavírá některé studia spadající pod Bethesdu, respektive Zenimax. Což o to, zavření studia Arkane Austin, které mělo na svědomí nepovedený loňsky Redfall, by se dalo ještě nějak pochopit. Co už ale vůbec pochopit nejde, je zavření studa Tango Gameworks, které stojí za fenoménem Hi-fi Rush, nebo třeba dříve za Evil Within a Ghostwire: Tokyo.

Ještě před rokem přitom marketingový manažer Xboxu Aaron Greenberg mluvil o tom, jak je Hi-fi Rush skvělá hra a že se jedná přesně o to, co potřebovali. Ještě vtipnější je v kontextu aktuálních zpráv interní vyjádření šefa Xboxu Matta Bootyho, že "Xbox potřebuje malé hry, které mu budou přinášet ocenění a prestiž". Tuhle větu pronesl jen dva dny potom, co se Microsoft rozhodl zavřít zmíněná studia.

Celé to nyní působí nejen jako neskutečný amatérismus ze strany Microsoftu, ale i jako známka toho, že Phil Spencer a spol. zkrátka nezvládají vést tolik nakoupených studií najednou. Korunu všemu nasadila ředitelka Zenimaxu, když na interním meetingu všem zaměstnancům řekla, že "Není jednoduché vést devět studií po celém světě, když jste malý manažerský tým s neustále se rozšiřujícími povinnostmi". S těmito interními informacemi přišla renomovaná agentura Bloomberg.

Přijít před zaměstnance a narovinu říct, že zavírate několik studií, protože máte málo manažerů, to je opravdu podnikatelský kumšt. Nemůžu se zbavit pocitu, že Microsoft zavřel studia proto, že hry, které vyšly hned od prvního dne v Gamepassu, nevydělávaly. Vydělávat v tomto případě, ale není možné, rozhodně ne ve větší míře.

Možná už je na čase, aby Phil Spencer pro jednou opustil tu "já jsem jeden z vás" slupku a choval se aspoň chvíli taky jako manažer. Přece jen, hráči si zasluhují vysvětlení a zatím to vypadá jen tak, že Phil Spencer a jeho lidé vůbec nezvládají své role. Šanci na to bude mít na Xbox Showcase 9. června, ale sám jsem zvědavý, jestli se celá aféra spíše nezamete pod koberec.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Jakub

Jakub Hviezda

Zapálený PC hráč hrající hry všeho druhu už přes dvacet let a pro kterého konzole znamenají jen sprosté slovo

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Najpopulárnejšie hry