Posledná epizóda

CH Podcast #GamesCom Špeciál - Prvý deň, Opening Night Live

23. August 2023

V dnešnej epizóde nahrávanej v bojových podmienkach hotelovej izby vám Lukáš a Marek porozprávajú o tom, ako vyzerá developerská konferencia či rozostavané výstavisko v Kolíne.

A taktiež preberú to najzaujímavejšie z Opening Night Live, ktoré bolo doslova prepchaté skvelými hrami.

Avatar videogames wallpaper

Na aké Avatar hry sa môžeme tešiť?

V príprave je viacero Avatar hier, ktoré predstavia nové zákutia Pandory.

Profilový obrázok autora článku - Marek Jaroš Marek Jaroš

Už to budú tri týždne, odkedy do kín zavítalo dlhoočakávané pokračovanie blockbusteru Avatar. Avatar: The Way of Water je bez pochýb dielo, na ktoré sa oplatilo čakať. Či už sa vám film od Jamesa Camerona a jeho tímu páči alebo nie, jedno sa im nechať musí - tak ako v roku 2009, tak aj tentokrát posunuli hranice toho, čo špeciálne a vizuálne efekty dokážu na filmovom plátne vykúzliť. 

Ak sa vám však svet Pandory na filmovom plátne máli, máme pre vás dobré správy. V príprave sú minimálne dva Avatar tituly, na ktoré sa v blízkej budúcnosti môžete tešiť. 

Hneď na začiatok treba uviesť, že v hrách (ale aj v ostatných médiach) budeme sledovať iné príbehy z Avatar univerza, aké vidíme vo filmoch. Producenti značky však ubezpečujú, že tieto hry sú kánonom. To znamená, že ich obsah rozširuje a je v plnom súlade s tým, čo môžeme poznať z filmov. Ich snahou je, aby tí najlepší z najlepších (v tomto prípade vývojári z videoherného priemyslu) rozprávali nové príbehy, ktoré rozširujú bohatý svet Avatara.

Avatar: Frontiers of Pandora

  • Platforma: PC, Playstation 5, Xbox Series S|X
  • Dátum vydania: 2023
  • Karta hry

Asi najočakávanejšou Avatar hrou súčastnosti je Avatar: Frontiers of Pandora. Ide o FPS akčnú adventúru, ktorá sa bude odohrávať v otvorenom svete. V tomto novom samostatnom príbehu sa v úlohe Na'vi vydáme na cestu naprieč Západnou hranicou, doposiaľ nepoznanou časťou Pandory. Preskúmame živý a reaktívny svet obývaný jedinečnými bytosťami a novými postavami a budeme bojovať s jednotkami RDA, ktoré tento svet ohrozujú.

Okrem toho o hre vieme len to, že jej príbeh sa čiastočne prekrýva s tým, ktorý sme mohli vidieť vo filme Avatar: The Way of Water. Konkrétne sa odohráva v období medzi tým, kedy sa RDA na Pandoru vrátila, ale pred ročným skokom, ktorý sa udial vo filme. Na ostatné detaily sú však vývojári nateraz skúpi. Objavili sa však viaceré špekulácie, ktoré sme vám spísali v samostatnom článku.

Na hre pracujú vývojári zo štúdia Massive Entertainment (známi vďaka séria The Division) v spolupráci Lightstorm Entertainment a Disney. Hra bude bežať na vylepšenom Snowdrop engine. Navyše, hra príde len na PC a next-gen konzoly, takže by sme sa mali dočkať tej najvyššej audiovizuálnej kvality. Ostatne, nižšie nájdete screenshoty a trailer, takže môžete posúdiť sami.

Titulný obrázok Youtube videa s názvom Avatar: Frontiers of Pandora – First Look Trailer

Avatar: Frontiers of Pandora – First Look Trailer

Avatar: Reckoning

  • Platforma: Android, iOS
  • Dátum vydania: 2023
  • Karta hry

Avatar: Reckoning je trocha inou hrou, akou je Frontiers of Pandora. Tak v prvom rade, ide o hru, ktorá príde na mobily. V druhom rade, pôjde primárne o MMORPG titul, takže sa môžeme tešiť na coop aj PvP hranie. Navyše, hra bude obsahovať aj príbehový singleplayerový mód.

V rámci hry sa zoznámime s novými klanmi Na'viov a budeme bojovať proti jednotkám RDA pri obrane Pandory. Rovnako ako pri Frontiers of Pandora, aj tu navštívime doteraz nevidené oblasti. Ak sme o prvej hre vedeli málo, tak v prípade Avatar: Reckoning toho vieme ešte menej. O herných módoch, kampani či jej zasadení v rámci univerza prakticky nič nevieme.

Hra by mala bežať na Unreal Engine 4 a aj zo zverejnených záberov je jasné, že grafické spracovanie na mobiloch bude na tej najvyššej úrovni. Otázkou však ostáva, či vývojári medzičasom neprešli na Unreal Engine 5, ktorý by mal hru pre jednotlivé zariadenia škálovať ešte efektívnejšie. Tým pádom by pri zachovanej audiovizuálnej kvalite mohla mať menšie nároky na hardware vášho telefónu.

Titulný obrázok Youtube videa s názvom Avatar Reckoning - Developer Update Trailer | D23 Expo 2022

Avatar Reckoning - Developer Update Trailer | D23 Expo 2022

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Marek Jaroš

Marek Jaroš

The Last of Us, Life is Strange či God of War, to je moje 😄 S Lukášom to na webe ťahám už od roku 2013. Navyše, od mája 2020 ma môžete počuť aj v našom CH Podcaste.

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články