Posledná epizóda

CH Podcast #49 - Hrali sme Resident Evil 4, Diablo 4, ChatGPT a budúcnosť NPC postáv

25. Marec 2023

V najnovšej epizóde nášho ⁠CentrumHer ⁠Podcastu nám Lukáš podrobne opísal svoje pocity z hrania novinky Resident Evil 4. A taktiež sa dozviete, koľko musel čakať v rade na nové Diablo 4. Ale aj to, čo naň hovorí, pochopiteľne.

Ďalej sme sa rozprávali o ChatGPT a budúcnosti NPC postáv, ktoré by vďaka nemu nemuseli byť len polomŕtvou kulisou herného sveta. A predostreli sme aj pár pomerne zaujímavých konceptov, ako by vývojári mohli túto AI zaviesť do hier.

Na koniec sme si vyhodnotili náš veľký prieskum, ktorý sme v posledných pár dňoch robili medzi vami, našimi poslucháčmi a čitateľmi.

Netflix spustí svoju hernú streamovaciu službu v priebehu budúceho roka

Netflix rozšíri svoje portfólio o hry.

Profilový obrázok autora článku - Marek Jaroš Marek Jaroš
Netflix logo

Dnes už zrejme nikto nepochybuje o tom, že budúcnosť hrania patrí streamovaniu. Do tejto oblasti sa dnes tlačia mnohé firmy, čoraz častejšie aj tie, ktoré s hrami doteraz nemali nič spoločné. Svoju vlastnú streamovaciu službu má MicrosoftGoogle ale aj Amazon.

A v budúcom roku ju bude mať už aj Netflix.

Netflix plánuje vyvíjať aj vlastné hry

Podľa Bloombergu, Netflix plánuje ponúkať hry na svojej streamovacej platforme už budúci rok. Dopomôcť mu k tomu má aj bývalý manažér EA či Facebooku. Konkrétne ide o Mikea Verdu, ktorý firmu posilní ako Viceprezident pre herný vývoj. V minulosti pracoval napríklad pre Facebook, kde bol v kontakte s vývojármi a jeho úlohou bolo prinášať obsah pre Oculus VR.

Hry by sa mali jednoducho objaviť veľa seriálov či filmov. Samozrejme, vo svojej vlastnej kategórií. Netflix vraj pridá hry do svojho portfólia obsahu bez toho, aby zdvihlo cenu súčasného predplatného.

Pridanie hier je odvážnym krokom zo strany vedenia tohto streamovacieho gigantu. Je to však jeden z krokov, ako sa odlíšiť od konkurencie a ponúknuť niečo extra, za čo by si ľudia priplatili. Netflix má stále suverénne najviac predplatiteľov, no pri konkurencií ako je Disney+ či HBO Max nenaberá tak veľa nových používateľov (hlavne na významných trhoch ako USA), ako by si vedenie prialo. A práve ponuka hier môže byť to, čo ľudí môže pritiahnuť. A do budúcna dať vedeniu aj dôvod na to, prečo zdvihnúť ceny.

Navyše, Netflix otvára aj viaceré pozície pre herných vývojárov. Firma tak do budúcna bude chcieť ponúkať aj vlastné hry. Netflix má kopu značiek, ktoré by si kvalitné herné spracovanie zaslúžili.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Marek Jaroš

Marek Jaroš

The Last of Us, Life is Strange či God of War, to je moje 😄 S Lukášom to na webe ťahám už od roku 2013. Navyše, od mája 2020 ma môžete počuť aj v našom CH Podcaste.

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články

Titulný obrázok pre článok s nadpisom La Casa de Papel (Money Heist) sa dočká mobilnej hry

La Casa de Papel (Money Heist) sa dočká mobilnej hry

Obľúbený Netflix seriál príde aj na mobily ako hra.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Netflix oznámil film Gears of War aj animovaný seriál

Netflix oznámil film Gears of War aj animovaný seriál

Ďalšie herné spracovanie na Netflixe.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Ubisoft oznámil seriály Assassin’s Creed pre Netflix

Ubisoft oznámil seriály Assassin’s Creed pre Netflix

Stalo sa tak na Ubisoft Forward 2022.