Posledná epizóda

Najpopulárnejšie hry

Najčítanejšie

God-of-War-Ragnarok-screenshot-SoP-2022-8

„Nevadí nám byť štúdiom, ktoré robí len na God of war,“ tvrdí režisér hry

Žiadne spoilery, nebojte!

Profilový obrázok autora článku - Dominik Slavkovský Dominik Slavkovský

Pred pár dňami sa pre Los Angeles Times rozrozprávali ľudia na čele vývoja posledných dvoch God of War hier. Hovorili o rozdielnej vízií jednotlivých režisérov, o hlavných témach príbehu, no najmä zdôvodnili, prečo už dvadsať rokov robia len na jednej značke.

Štúdio Santa Monica už od nepamäti pracuje výhradne na sérií God of War. Okrem diskutabilného dielu Ascension boli všetky týmto tímom vydané hry absolútne trháky, ktoré zbierali z každej strany len samú chválu. Okrem výbornej hrateľnosti ponúkali aj definujúcu grafiku pre každú generáciu PlayStation konzoly. Na čo však zvyčajne trochu pozabudli, to bol rozhodne príbeh.

Na PlayStation 4 sa mali veci pre kalifornské štúdio zmeniť. Veľkú časť svojej práce totiž v úvodných rokoch novej generácie venovali práve niečomu úplne inému. Malo ísť o Sci-fi hru, z ktorej sme napokon uvideli len zopár údajných concept artov. Projekt bol v rannej fáze vývoja zrušený. Otázka tak bola jasná, čo ďalej?

Do štúdiá sa po rokoch vrátil vývojár Cory Barlog, ktorý pracoval na prvých dieloch série God of War. A priniesol so sebou aj jasný plán. Po tom, čo si zahral The Last of Us, sa rozhodol, že aj Kratos dostane konečne poriadny príbeh, na ktorý tak dlho čakal. Okrem neho dostal napokon aj syna a kameramana, ktorý sa urputne postaral o to, aby sa všetko z hry vyrozprávalo len jediným plynulým záberom, bez akéhokoľvek strihu. Mnohí o tomto počine hovoria ako o majstrovskom diele.

Pred pár dňami sme sa dočkali pokračovania novej Kratosovej cesty s podtitulom Ragnarök. A z formy veru vôbec nevyšiel. Opäť sa im to podarilo. Opäť vydali kandidáta na hru roka. A opäť to bol God of War. A predsa sa teraz niečo zmenilo. Tentokrát nám vývojári jasne oznámili, že v severskom prostredí boh vojny končí. Hráči sa pýtajú, čo bude ďalej.

Predstavitelia štúdia v avizovanom rozhovore priznávajú, že momentálne robia na viacerých projektoch. Ragnarök režíroval Eric Williams, je teda otázne, na čom pracoval režisér pôvodného rebootu z roku 2018, Cory Barlog. Do štúdia bola navyše pred pár rokmi ako scenáristka prijatá aj herná vlogerka Alanah Pierce, ktorá nedávno priznala, že na hre God of War pracovala len okrajovo.

Keď sa však Erica Williamsa niekto z iného herného štúdia opýtal, či chce byť známy len ako „ten God of War týpek,“ odpovedal, že vlastne áno a vôbec mu to neprekáža. Pôvodne sa mala séria pozrieť aj do starodávneho Egypta. Teraz nám už len ostáva hádať, kam by sa mohol Kratos po poslednom pokračovaní posunúť ďalej.

God-of-War-Ragnarok-Screenshot_07

Cory Barlog reaguje na uniknuté spoilery z God of War Ragnarok

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený