Posledná epizóda

Najpopulárnejšie hry

Najčítanejšie

Nintendo Switch prekonalo hranicu 129.53 miliónov predaných kusov

Má ambície stať sa najpredávenejšou konzolou všetkých čias.

Profilový obrázok autora článku - Emzák Emil Emzák Emil
Nintendo-Switch-OLED

Nintendo sa pochválilo svojimi predajnými číslami a zdá sa, že sa ich Switch-u darí stále veľmi dobre. A to aj napriek tomu, že je na trhu už dlhých 6 rokov. Hybridná konzola po neúspechu Wii U vdýchla japonskej spoločnosti nový život a teraz má šancu stať sa najpredávanejšou konzolou všetkých čias.

So 129,53 miliónmi predaných kusov je Nintendo Switch momentálne druhou najpredávanejšou konzolou od Nintenda, a treťou najpredávanejšou konzolou celkovo (na druhom mieste je handheld Nintendo DS). Na vedúci Playstation 2 tak stráca už len 30 miliónov kusov a zatiaľ nič nenasvedčuje tomu, že by túto hranicu nemala hybridná konzola od Nintenda prekonať. Za predajmi stoja aj silné tohto ročné first-party tituly ako Legends of Zelda: Tears of the Kingdom, alebo Metroid Prime: Remastered, pričom Zelda si drží prvenstvo najpredávanejšej hry v tomto polroku

Hogwarts Legacy a Legend of Zelda

Poznáme najpredávanejšie hry v Európe v prvom polroku

Podľa posledných únikov sa očakáva nástupca japonskej konzoly až na druhý polrok 2024. Pritom je viacmenej isté, že Nintendo bude svoju najpredávanejšiu konzolu ešte nejaký čas podporovať aj po vydaní jej nástupcu.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Emzák Emil

Emzák Emil

„You're pretty good!“

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Najpopulárnejšie hry